Ринок підручників має бути прозорим, - Гриневич

Видавництва мають приділяти більше уваги якості підручників, щоб зацікавити вчителів, а не чиновників

Ринок підручників має бути прозорим, - Гриневич

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич наголошує на необхідності децентралізації закупівель шкільних підручників. Про це вона сказала під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради перед початком парламентських слухань, що присвячені темі доступності та якості загальної середньої освіти.

"Щоб підручники були якісними повинна бути прозора конкуренція на ринку підручників. Вплив на вибір підручників мають мати практичні освітяни-вчителі. Якщо ми кошти на підручники заберемо з централізованих закупівель міністерства і віддамо на місця, то в цьому випадку місцеві органи самоврядування і вчителі, які будуть обирати ці підручники, будуть відповідальними перед своїми учнями, перед батьками", - наголосила Гриневич.

"І очевидно тоді видавництвам доведеться приділяти більше уваги якості підручників, щоб зацікавити багатотисячну аудиторію вчителів, а не тільки чиновників Міністерства освіти", - зазначила Лілія Гриневич, коментуючи якість шкільних підручників.

Також Голова профільного парламентського комітету, з посиланням на експертний висновок Інституту української мови щодо підручників математики з для 1 і 2 класу, повідомила, що з огляду на велику кількість мовних помилок експерти інституту вважають, що підручники математики для 1-го класу і математики для 2-го класу не можна використовувати в навчальному процесі початкової школи.

Освіта.ua
23.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Хмеленок
Г-н Удод, наверное, с Луны приехал. Он как будто не знает, что все родители покупают своим детям ГДЗ. Готовыми домашними заданиями пользуются уже с первого класса. Пусть г-н Удод пройдёт по книжным магазинам и убедится, что его учебники непосильны не только для детей, но и для взрослых с высшим образованием.
Освітянин
Нарешті ці помилки побачив ще хтось, крім "заздрісних тернопільських вчителів і видавців"! Невже хоч щось зрушиться з місця? Дуже втішно, що є люди, які вболівають за долю укранської освіти загалом і українських дітей зокрема (на відміну від міністра освіти Табачника, який уболіває відомо за що). Освіта - для дітей, а не для міністерства та його кишень! Щоб не було так, як казав один чиновник: "А хто говорить про дітей?! Це бізнес, друзі!"
Один з небайдужих
І не лише через мовні помилки. Там багато помилок термінологічних, методичних, математичних тощо. Це всі розуміють і бачать, окрім міністра та міністерських чиновників.