Нарікань на підручники МОН не отримувало, - Удод

Чиновники переконані, що, усі біди сучасних підручників є наслідком організованої кампанії з боку аутсайдерів

Нарікань на підручники МОН не отримувало, - Удод

У Міністерстві освіти і науки переконані, що у засобах масової інформації розгорнулася організована кампанія проти новостворених шкільних підручників, яка набула ознаки політизації.

Про це повідомив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод під час проведення брифінгу, що був присвячений критичним зауваженням щодо новостворених підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У заході взяли участь автори підручників "Букварик", "Українська мова", "Літературне читання" та навчальних посібників для 2-го класу Віра Науменко, Мар’яна Захарійчук, директор ВД "Освіта" Олег Костенко.

"У засобах масової інформації розгорнулася добре організована кампанія з боку деяких видавництв, які є аутсайдерами на ринку навчальної літератури - і на жаль цей процес вже набув чітких ознак політизації", - наголосив Удод.

За його словами, до такої кампанії причетні кілька тернопільських видавництв, які випускали неякісну навчальну літературу і тепер не можуть потрапити на ринок видавничих послуг.

Чиновник продовжив переконувати суспільство, що нові підручники є якісними та забезпечують повноцінне виконання навчальних планів та програм.

"Ніяких непорозумінь, пов’язаних з навчальним процесом, з використанням цих підручників та нарікань на них з боку вчителів та батьків до МОН не надходило", - запевнив Удод.

Він вкотре повідомив, що згідно з процедурою відбору підручники проходять ретельну експертизу, громадське обговорення, Всеукраїнський конкурс та апробацію.

"Є певна система відбору підручників, їх експертизи. Цю систему Міністерство постійно вдосконалює - і це гарантія того, що можна створювати покоління сучасних підручників", - підкреслив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

У свою чергу директор ВД "Освіта" Олег Костенко природно відкинув усі звинувачення на адресу змісту підручника з математики для 2-го класу, зазначивши, що вони є безпідставними та невмотивованими.

Освіта.ua
22.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sss
З усього випливає, що хабарництво в Україні процвітає!
Анатолій
За гриф чиновники отримали кожен свою грошову винагороду і навіть не заглядали у ті проплачені підручники. Гриф і запровадили для того, щоб отримувати за нього гроші і ставлять його тому видавництву, яке дає більшу суму, а не тому у кого кращі підручники.
Ярик
Позиція міністерства обурює. Почитайте висновок фахівців про підручники з математики на "Укр. правді". Такими підручниками можна навчати тільки дебілів. Помилок — море. А тут підміністерські клерки простацьки виправдовуються. Кретинізм — і тільки.
Николай Хмеленок
http://onlinepetition.in.ua/helpchildren/petition.html
Николай Хмеленок
Я, хотя и коммунист, поддерживаю, что методическая литература тернопольского издательства намного лучше. Судить надо ВСЕХ ДО ЕДИНОГО, кто причастен к утверждению дебильных программ и учебников.
катерина
ця стаття зайвий раз доводить, що наші коментарі тут ніхто не читає. можемо скільки завгодно тут пару випускати - нікому це не потрібно: ні мон, ні сбу.
Вчителька з Донбасу
Ну, а хіба те, що пишуть тут вчителі, батьки, учні -це не нарікання? Чому я, як вчитель повинна витрачати вдома по 5 годин, переробляючи зміст дебільних текстів Букваря Захарійчук, які не мають ніякого розумового , навчального і виховного навантаження, потім придумувати завдання з математики, доступні дітям 6-7 років, а Природознавство, то взагалі жах! А методичну літературу тернопільского видавництва вважаю найкращою серед усих інших, користуюсь давно і замінювати не збираюсь, і не має тут ніякої політизації, а тільки вчительський досвід.
sergey1979
давайте писати, що б їм було видніше на https://www.facebook.com/MONmolodsport можливо тоді помітять повідомлення і нарікання на заваленій "стіні"
Николай Хмеленок
Для sergey1979: http://onlinepetition.in.ua/helpchildren/petition.html
Коментувати
Батько учениці
і ці висновки ніхто не бачить. Для того, щоб зрозуміти, що насправді відбувалось на конкурсі, необхідно піднімати саме єкспертні висновки АН України. Там буде правда стосовно так званих "переможців"! Про видавництва, які отримують держамовлення. Стосовно "Генези" і "Грамоти" дорікати важко - це старі видавництва, які себе поважають. Вони ЗНАЮТЬ що таке підручник і ВМІЮТЬ його робити. А от ТОВ "ВД "Освіта" - це збіговисько непрофесіоналів та невігласів, які не розуміють що і як їм робити. Тому маємо саме від цього "видавництва" такі кричущі помилки, які нахабно намагаються прикрити Удод, і Костенко. Костенкову компашку не слід асоціювати із ДП "Видпвництво Освіта"(або, як раніше -"Радянська школа"), яке більше 80 років видавало підручникі для українських школярів та мало найкращих фахівців видавничої справи. Але, через них - бо ДП! - важко було пиляти бюджетні кошти та і приміщення на вул Коцюбинсько ласий шматок. Тому їх розігнали та створили ТОВ із схожою назвою....
здивована
Так пан на фото тримає старий підручник з математики
Батько учениці
Наразі ми отримали монополію, яка контролює: 1.Замовника підручників (інститут під "керівництвом" Удода), який забезпечує "правильність розподілу переможців" конкурсу підручників ; 2.Три видавництва (Генеза, ТОВ "ВД Освіта", "Грамота"), які отримують разом до 90% бюджетних коштів виділених на підручники ; 3. Поліграфічне підприємство ТОВ "Побутелектротехніка", яке друкує ВСЕ держамовлення. Проведення конкурсу проходить по трьом напрямам: 1. Так звані експерти - вчителі та методисти, які висталяють конкурсним рукописам бали, які їм наказують з Інституту Удода. 2. Академія Пед Наук. Подейкують, що "Грамоту" залишили саме через те, що Президент АПН України має до неї безпосередне відношення. Тому думки цих експертів, як правило, збігаються із думкою попередніх. 3. АН України. Отут не виходить! Бо все ж, академіки залишаються, здебільшого незалежними і бережуть власну репутацію. Тому висновки пишуть чесні. Проте, шулери МОН на це не зважають і ці висновки ніхто не...
Cвітлана
А мені хотілося б нагадати нашим міністрам від освіти колишні вимоги: спочатку апробація в закладах, а лише потім - затвердження й упровадження в освітній процес
Лара
Одним словом: удод
Родион
А возражения против мониторинга тоже политический заказ? Или голос здравого смысла? А политикам пора бы вмешаться в бизнес чиновников от образования, так хитро припудренный благими намерениями и заботой о детях.
Николай Хмеленок
Я не вижу другого способа остановить безумие и непрофессионализм украинских учебников, кроме как подробно узнавать, КТО конкретно подписал разрешение министерства для конкретного учебника, и добиваться его увольнения из гос.учереждения, с потерей гос.пенсии. Уверен - это заставит чиновников включать на только кошелек, но и голову.
конкретно
Для Николай Хмеленок , учителей,родителей: Так напишите коллективный открытый(т.е через СМИ) запрос от учителей. Подписи соберите через интернет.Интересно,какой будет ответ.Вот только с подписями далеко не все возмущающиеся подпишут,т.к. побоятся репрессий.
Николай Хмеленок
http://onlinepetition.in.ua/helpchildren/petition.html
Коментувати
Ирина Шульгина
Он с Луны свалился??? Сестра в ужасе, математика для 4 класса кошмарнейшая, ребенку-математику напрочь охоту отбила заниматься. Откаты решают абсолютно все???
Вчитель зі стажем
Я простий вчитель далекий від політики (хоча завдяки "беспредєлу" в освіті стала більш політизованою, в усякому разі я проти регіонів). Я багато років збирала методичну літературу різних видавництв, багато років працювала за різними підручниками. Зараз підручники одні з найгірших, бо їх клепають за місяць, враження, що люди, які жодного дня не працювали в школі, не знають фактичного матеріалу, коли допускають фактичні помилки),не знають вікових особливостей дитини. Раніше такого не було, раніше підручники апробовували, і в школу йшло більш менш краще. Тут у статті хають тернопільські видавництва. У мене чималенько їх методичок (лежать всі, правда, вдома, бо перевірка була, не знали, чого чекать). Ці методички дуже гарні, я ними й зараз користуюся.
Ego
НІЯКИХ НАРІКАНЬ НЕ НАДХОДИЛО??? Пане Удод, та почитайте Ви, що пишуть люди на цьому сайті! Це Вам не нарікання? Тут пишуть не проплачені лизоблюди, а реальні вчителі-практики і батьки дітей, які змушені мучитися з вашою макулатурою! СКІЛЬКИ МОЖНА ПОКАЗУВАТИ НА ЧОРНЕ І НАХАБНО Й ЦИНІЧНО СТВЕРДЖУВАТИ, ЩО ВОНО БІЛЕ!!! ВТІЛЮЄТЕ НА ПРАКТИЦІ ІДЕЇ ГЕББЕЛЬСА???
Николай Хмеленок
Г-ну Удоду страшно потерять кормушку.
Николай Хмеленок
Считаю, что того, кто написал учебник, должны на 1 год освободить от работы в министерстве и издательстве и отправить поработать в самой обычной школе, причём с зарплатой обычного учителя. Не справится - заставить заплатить за весь тираж учебника. Справится - доплатить за год работы разницу предыдущей зарплаты. Заметили репетитора - лишить зарплаты на 2 месяца.
учитель -практик
Для Николай Хмеленок:Отличные комментарии, поддерживаю вашу точку зрения, вот если бы ещё и закон был, позволяющий все ваши предложения в жизнь воплотить. Учителя у нас замечательные, могли выбирать лучшую методическую литературу. А Тернополь был часто лучшим! А теперь просто унизили учителей, отняв у них право выбора. Где же демократическая школа, призванная воспитать свободного человека? Под красивыми лозунгами - диктатура...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!