У МОН кажуть, що не забороняють книги у школах

Міносвіти продовжує вивчати питання щодо використання навчальної літератури у школах

У МОН кажуть, що не забороняють книги у школах

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що художня література, яка знаходиться в бібліотеках навчальних закладів, не є об’єктом перевірок Державної інспекції навчальних закладів на наявність грифу МОН. Про це йдеться у повідомлені прес-служби міністерства.

Відповідна заява відомства викликана публікаціями ЗМІ щодо заборони використання у школах книг без грифу Міністерства освіти і науки.

"Інформуємо, що на виконання наказу МОНмолодьспорту від 02.08.2012 № 882 "Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах" та листа МОН від 05.09.2013 № 1/9-607 "Про використання навчальної літератури" Державною інспекцією навчальних закладів України за участю працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти проводиться планове вивчення питання у регіонах щодо використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах", - наголошують у МОН.

У Міністерстві освіти пояснюють, що перевірки Державної інспекції навчальних закладів викликані виданням нових підручників та навчальних комплектів для першого, другого та п’ятого класів загальноосвітніх навчальних закладів.

"Не рекомендовано користуватися підручниками та навчально-методичною літературою для зазначених класів, які видані у попередні роки, оскільки їхня структура та зміст не відповідає інноваційним підходам у методиці, запитам дітей цього віку в пізнанні, спілкуванні, різноманітній продуктивній діяльності. Методичний апарат не реалізує провідні функції підручників (інформаційну, розвивальну, виховну, мотиваційну) та особистісно-орієнтований підхід до навчання і в кінцевому варіанті не дає можливості опанувати рівнем навчальних досягнень, визначених новими навчальними програмами для цих ланок освіти", - наголошують у Міносвіти.

Також у Міністерстві освіти і науки України повідомили, що художня література, яка знаходиться в бібліотеках навчальних закладів, не є об’єктом перевірки Державної інспекції навчальних закладів на наявність грифу МОН.

Як відомо, на початку навчального року у Міносвіти повідомили про заборону використання навчальних посібників для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів, що видані раніше 2012 року, поклавши персональну відповідальність за виконання цієї вимоги на керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Упродовж місяця вчителі масово скаржаться на рейди перевіряючих, а також зазначають, що вимушені ховати навчальну літературу від контролюючих органів.

Освіта.ua
17.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батько учня
Цитата з Листа чМОНу: "...всі попередньо видані навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів ... видані раніше (до 2012 р.) не відповідають новим навчальним програмам, ... та надалі використовуватися у навчально-виховному процесі не можуть". Якщо це не заборона, то що? А може в міністерстві не вміють не лише писати, а й читати???
Це не вихід, бо вимагають Міністерські дозволи навить на звичайних зошитах (в клітинку, лінійку), альбомах для малювання, нотних зошитах, щоденниках. Залишилося тільки кольоровий папір Міністерством перевірити!
Учитель, защити ребёнка!
У нас тоже по шкафам в учительской рыскали.
Небайдужий
Для Лари: а на портреті Януковича гриф МОН Є?
Просто людина
Конституція України Ст.15 Суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності. Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова. Цензура заборонена. ... 1. Порушення Конституції 2. Як відомо, в школах навіть мали місце випадки незаконного обшуку особистих речей вчителів на робочому місці на предмет виявлення забороненої літератури. Обшук без ордерів, без дотримання процедур. 3. Дивимось на декларовану причину заборони, а саме: "...оскільки їхня структура та зміст не відповідає ... . Методичний апарат не реалізує провідні функції ..." виникає питання: куди раніше дивились? Ви контролювали ці підручники раніше, підходи методичні шукали і т.п. А зараз заявляєте, що то було неправильно. Виходить, що раніше Ви нічого не робили або робили свідомо не так як треба. Де гарантія, що Ви праві саме зараз? 4. Крім того, на видання підручників пішло і піде немало державних коштів. Хто буде відповідати за перевитрату цих коштів?
?!!!
Вихід із ситуації: 1. Не купуємо ніяких зошитів з друкованою основою. Виключно лише у клітинку та лінійку. 2. Не купуємо ніяких посібників з тестами, контрольними роботами, задачами, вправами, практичними чи лабораторними, опорними схемами. Будемо по старинці писати крейдою на дошці. Можна ще наробити ксерокопій, але так, щоб джерело не впізнавалось (ніби то ми самі розробили). 3. Ніяких збірників для ДПА, моніторингів і т.п. Скачуймо з інтернету. Держава нас забезпечила лише підручниками і крейдою - то і користуймось цим. Розішлють по школах посібники, зошити з грифом - тоді будем використовувати. А поки що - хай МОН саме собі свій гриф купує.
Анна Коваль
Правильно, вместо учебников - планшеты, как Янукович обещал, а на них игрушка http://vk.com/app3938122 для детей и родителей.
Даша
Брехня, брехня! В Полтавській області була перевірка на цьому тижні, так навіть до дітей в портфели заглядали, поки клас був на фізкультурі.
Маша
Очередная брехня. Проверяющие открывают "Перелік літератури, рекомендованиї МОН у 2013/2014 році" и тупо сверяют с ним каждую книгу, тетрадь, пособие и сборник задач, независимо от класса, а там почти все 2012-2013 года. ВСЕ, что в этот перечень не вошло, все на выкинштейн. Кабинеты пустые, работать нечем, т.к. во-первых, покупать метод. и дидакт. литературу очень дорого, а у каждого учителя есть своя личная коллекция литературы, которая создавалась годами и которая теперь "вне закона". Во-вторых, после всех издевательств покупать что-то рекомендованное МОНУ, значит себя не уважать. Бойкот МОНУвской макулатуре!
Николай Хмеленок
Верить Министерству - себя не уважать.
Лара
А наш методист требовала гриф МОН на комплекте портретов писателей-классиков. Вот уж воистину - заставь дурака Богу молиться:)