Osvita.ua Середня освіта Пшонку просять розібратися зі скандальними підручниками
Пшонку просять розібратися зі скандальними підручниками

Народні депутати вимагають притягнути до відповідальності міністра освіти за неякісні підручники

Пшонку просять розібратися зі скандальними підручниками

Народний депутат України, голова Тернопільської обласної організації партії "За Україну!" Іван Стойко вимагає від Генерального прокурора України Віктора Пшонки притягнути до відповідальності міністра освіти і науки за недолугі підручники, які були схвалені Міністерством освіти і науки України.

"Педагоги міста Тернополя знайшли 153 помилки та неточності на 149 сторінках підручника з математики для 1-го класу. Не кращою якістю відрізняються підручники з математики для другокласників. У підручниках допущені грубі русизми, пропущені коми і тире, сам математичний матеріал також залишає бажати кращого. Елементарні мовні помилки у підручниках помітили й видавці, про що було повідомлено Міністерство освіти. Крім того, зауваження вчителів викликали і інші підручники для першокласників", - повідомив Стойко.

"Видавці та освітяни не розуміють, як ці недолугі підручники могли бути схвалені Міністерством освіти України. Держава не повинна дозволяти публічного приниження, зневажання або навмисного спотворення української мови. Мільйони державних коштів пішли на нікому не потрібну макулатуру", - вважає депутат.

У зв’язку з цим Іван Стойко звернувся до Генерального прокурора з вимогою притягнути до відповідальності Міністра освіти і науки України Табачника за недолугі підручники, які були схваленні Міністерством освіти і науки України.

Як відомо, у МОН відкидають критику стосовно якості підручників. Чиновники вважають, що виявлені помилки жодної загрози учням не несуть.

Освіта.ua
10.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нет произволу МОН!
Скоро МОН начнёт проверять учителей, которые критикуют дядь и тёть из МОН. Обращайтесь в суды, давайте огласку через интернет.
Максим
А чи читали вони підручники з хімії, де кисень зветься оксігеном, водень - гідрогеном, а вуглець - карбоном?
Маша
Для Максим: Ви хімік? Це нормальна термінологія, вона дійсна вже більше 15 років і набагато краще сприймається учнями, ніж застаріла радянська. Ви не в темі, не уводьте в сторону від дискусії, мова не про це, а про нав`язування МОНУ "своєї" літератури та приниження вчителів за негрифовані книги, доречі, придбані виключно за грощі самих вчителів.
Коментувати
Олександр Сальний.
Моя мати закінчила перед війною ХДПІ ім Г.С. Сковороди в 1941 році. Останній екзамен був складений 23 чернвя 1941 році. Перші кроки своєї педагогічної діяльності прийшлись їй робити на окупованому фашистами Донбасі в с. Красний Кут Антрацитівського р-на на Луганщині. Окупанти за словами матері зібрали вчителів,, провели інструктаж - що в підручниках заклеїти, що викинути,привезли з собою накази , нові програми. Зовсім як при Табачнику.Я вчитель з 28 річним стажем . Такого маразму не було починаючи з 1975 року , коли я отримав диплом і почав працювати вчителем в сільській школі. Але я задоволений. Я говорив людям, що оберете отаке - лихо буде.Не вірили. Ну що ж . Коли наступають на граблі - швидко натупає прозріння, але за цей час життя проходить.
Директор сільської школи
Шість, в 37-му винен не Сталін, в голодоморі винні не комуністи. Винні ВИ і я, ми ВСІ,
антидот
Согласен!Покоряешься-плати и не возмущайся на форумах!
Коментувати
Директор сільської школи
Я не розумію. Лист не носить наказову частину, він має рекомендаційний характер. Це по-перше. По-друге в листі вказані підручники для 1, 2 і 5 класів, інші працюють за старими програмами.По-третє, вказівка стосується підручників, а не методичної літератури, інакше Макаренка. Сухомлинського і амонашвілі теж на вогнище? Це чотири, Відповідно до Положення про атестацію вчителі вищої категорії і ті. які мають звання повинні користуватися новітніми методиками, своїми особистими тощо. Пять - ніхто немає право викидати з кабінету або щось інше, чиновники мають право скласти акт, який підписує і вчитель. У разі не підписання вчителем вирішується питання через комісію з трудових спорів або суд. Шість, чому вчителі дозволили знущатися над собою дебілам із міністерства або райво? Чому ще досі жоден потерпілий не подав в суд за А) перевищення службових обовязків , Б) за порушення Конституціїї україни , де чітко вказані мої права на свободу слова і віри.
Директор школи
Як не зрозуміє Президент, що Табачник зробив більше "гадості" йому і владі ніж усі міністри разом взяті. Після цих перевірок авторитет влади на місцях впаде до нуля. А вибори не за горами...
Ирина Шульгина
Для Директор школи: Табачник последовательно уничтожает образование, а именно это власти и надо. Образованными людьми сложнее командовать
Коментувати
Директор школи
Сьогодні інспекція МОН добралася і до моєї школи (Полтавська обл.)... Готувалися ми тиждень. Вихідні весь колектив провів на робочих місцях причому до ночі. Як у 37 році за школою горіло кострище де палили все, що не має грифу. Спалили безслідно близько тони наочності, яка збиралася за багато років. Багато літератури, таблиць, посібників (що змогли) вивезли по домівках транспортом в т.ч. вантажним. Під час перевірки дивились вміст портфелів у дітей, посібники, робочі зошити, класні журнали, шкільну документацію, бібліотеку. Там де було надруковано "Видавництво Ранок" без цьогорічного № свідоцтва МОН - ксерили. У документації дивились кожну печатку, кожен підпис. У мене почали питати напам’ять номера наказів МОН та їх назви. Чув, що на Харківщині "семирозумну" вчительку, яка користувалася забороненими програмами та посібниками оштрафували на кілька тисяч гривень. Дехто потрапив до лікарні. Нехай би МОН вирішувало б свої фінансові питання з Ранком без шкіл. Для чого ми повинні страждати.
Ирина Шульгина
Для Директор школи: ну, вы конечно тоже не превращайте все в фарс. в районо тоже прекрасно понимают специфику. Да, просят не наглеть ич тобы в классе были книги с грифом, но то, что вы описываете - бред
Коментувати
Вчитель
Треба звернутися до Генерального прокурора з вимогою притягнути до відповідальності Міністра освіти і науки України Табачника за платні конкурси ("Кенгурята","Колоски" і т. п.), які схваленні Міністерством освіти і науки України.
Сільський вчитель
Для Вчитель: Повністю підтримую. Скільки можна з дітей дерти гроші, а нас, вчителів, загружати безоплатною роботою. Скільки можна на нас заробляти гроші ???
Вчителька
Для Сільського вчителя: Дійшло до того, що коли дітей заганяєш на предметні олімпіади, то деякі питають, скільки платить.
Коментувати
Лариса
Попробовала проводить уроки по одной из рекомендованных методик - результат плачевный: непонимание детьми материала и собственное разочарование. Плюнула на все, готовлюсь по старым методичкам: с умным, доступным и интересным изложением материала, домой " шмонать" не придут, руки коротки. Творческий учитель никогда не будет работать по указке, это просто его убьет,поддерживаю бойкотирование грифованной литературы, думаю ей не долго жить.
Маша
Вернулся 37-й год. Кабинет пустой, все попрятанно по углам, ВСЕ книги запрещены. Собирала литературу 20 лет и все псу под хвост. Не понимаю, чем сборник задач по химии или тетрадь для практических работ 2009 года отличается от этих же сборника и тетрадей, переизданных в 2012 году? Ведь автор тот же! "А може, усе до огидного просто – чиновники МОН зі своїми авторами-видавцями ділять між собою державні гроші" - в самую точку! МОН считает, что мы ежегодно обязаны покупать ежегодно переизданную литературу? У нас не такая большая зарплата, чтобы обеспечивать его хотелки. Ничего из "переліка" покупать не буду принципиально, у меня для работы все есть. Предлагаю бойкотировать покупку всей литературы, рекомендованной МОНУ, будем протестовать кошельком. Учебники детям в школе выдали бесплатно, а все остальное пусть пылиться на полках до полного прекращения чиновничьего маразма. Ни копейки врагу! Позор стране, которая унижает учителя за книгу. Табачник=Гитлер, доиграются, "антифашисты" наши!
про харьковский шмон
http://maidanua.org/2013/10/operatsiya-farenhejt-451-v-shkolah-harkova-buyaje-nezakonnyj-prymus-chekayut-na-revizora/ про шмон конкретнее
Вероника Татаренко
И вот в этой связи - учителей подвергают аттестации на предмет соответствия занимаемой должности. Кто бы еще этих чиновников проатестовал, а то понабрали недоучек по родственным связям, а оно, несчастное, тех учеников в глаза никогда не видело. Вот и пишет, что попало.А зарплату, небось, раза в пять получает больше, чем даже самый опытный учитель
Олег
"Шмон" - это не то слово! Это инквизиция. Оказывается, не разрешено даже использование словарей английского и других языков, поскольку они не утверждены МОНУ. Вот это бред. А все учебники, которые не "подпадают" под приказ - сжечь))) Инквизиция.
Вероника Татаренко
Для Олег: Просто наша министерство нашло новый источник дохода - ТОЛЬКО их учебная литература и кошка не ходи. А то. что там ошибка на ошибке и учебники писались не специалистами. а дебилами, иначе не скажешь. Я на каждом уроке конспекты вынуждена давать - в учебниках сплошная ахинея и бред. Дети их и открывать не хотят
Коментувати
сильно наболело
Не только в Харькове шмон, по всей Украине... С каких это пор учитель не имеет права пользоваться доплитературой на свое усмотрение. К таблицам Брадиса 77 года выпуска придрались... Смешно, да нет, грустно...
Маша
Для сильно наболело: не грустно, а страшно...
Коментувати
Наболело
Пусть Пшонка заодно разберется, на каком основании сейчас шманают (другого слова и не побберешь) школы Харькова на предмет наличия запрещенной литературы. Чиновники МОНУ и их подаваны из РУО лазят по библиотеках, шкафах в кабинетах, сумках детей!!! И не дай Бог где-то есть книга, не внесенная в святой список МОНУ. Уважаемые чиновники, вы что, совсем офигели? Как нам работать?
Маша
Для Наболело: Московский район, г. Харьков. Вчера шмонали по полной кабинеты, шкафы, столы и подсобки. Директору было стыдно, но жить ей хочется. Чиновники не только офигели, они скоро переступят черту, они уже моральные уроды и убийцы, а скоро станут настоящими. Учителей распинают ЗА КНИГИ. Следующим шагом будет запрет Интернета. Это фашизм, это педагогоцид. Ненавижу Табачника, бойкот МОНУвской литературе, пусть ее читает Табачник и К, жадная, продажная сволочь.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!