Батьки повстали проти нових підручників (відео)

Батьки наголошують на абсурдності українських підручників, які відбивають бажання навчатися

Батьки повстали проти нових підручників (відео)

Батьки школярів виступили проти нових підручників підручників. Кажуть, задачки там абсурдні, купа сухих нецікавих правил. І все це відбиває бажання вчитися.

Першокласник Артем намагався розказати, чого він навчився за перший місяць школи. Замкнуті ламані лінії. Втім хаос у голові можна було показати тими ж рухами. Вони вже пройшли кути: прямий, тупий, гострий. Дізнались, що відсутність множин та підмножин на письмі означають цифрою нуль.

Учителька Артема Любов Оляницька — автор нового підручника з математики, де на перших сторінках написано, що сукупність відрізків є ламаною лінією, яка буває замкнена.

"Це не ми придумали, це є за програмою. Коли я аналізувала, я теж питала. Як можна в 5 класі вивчати ребра об’ємних фігур. У нас життя поновилося. У нас життя інтенсивне. Уявляєте, як легко їм буде далі вчитися…", — пояснила Любов Оляницька, автор підручника з математики.

Іванна Коберник — мама учня і блогерка, яка пише про жахливі підручники, що вбивають бажання навчатись.

Каже, тут клопіт навіть не в складнощах, в допотопності та абсурдності світу українських підручників. Курочка Ряба в, них, приміром, може, всупереч фізіології, запросто знести за раз 36 золотих яєць та 19 срібних.

Іванні є з чим порівнювати. Друзі вислали їй німецькі підручники математики. Там нема складних правил, але в четвертому класі діти вже рахують в межах 100 тисяч.

На прикладах максимально зрозумілих і цікавих. Кількість місць на стадіонах, населення міст та регіонів Німеччини. Дітей вчать як планувати подорож — завдання дістатися міста найкоротшим шляхом. Планувати бюджет — завдання купити їжу на пікнік, або інструменти в домашній набір.

Результат - діти розуміють нащо вони все це вчать. І вчаться з задоволенням.

За матеріалами сюжету телеканалу СТБ

СТБ
10.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Хмеленок, учитель из Городни
Считаю, что того, кто написал учебник, должны на 1 год освободить от работы в министерстве и издательстве и отправить поработать в самой обычной школе, причём с зарплатой обычного учителя. Не справится - заставить заплатить за весь тираж учебника. Справится - доплатить за год работы разницу предыдущей зарплаты. Заметили репетитора - лишить зарплаты на 2 месяца.
Учитель из Чернигова
Нужен ли английский язык с первого-второго класса для всех?
Ivan
Потрібно дітей вчити не по старих підручниках(які були доступними!), а по нових, сучасних, наближених до реалій і звичайно підручник має бути для дітей, а не для вчителів, які інколи самі не можуть зрозуміти, що там написано.
Ха!
Для Ivan: но каким учили вас? С падежами не дружите))) и мысли понятно выражать не умеете.
Tihomirov Artem
так, Іван, звісно , за 10 (20) математика змінилася кардинально, придумали нові правила скороченного множення та таблиці синусів/косинусів.Тому старі книжки з математики ніяк не годяться , крім того навіщо нам найвідсталіша в світі радянська система освіти ? Чому нас навчила та система ? ну хіба що ракети робити та у космос запускати . Дійсно , як кажуть діти "ацтой" , от наша нова програма - найкраща в світі, тому нема чого старі книжки читати.
Ирина Шульгина
Ой, если это не ирония, то заявление довольно странное. Новые правила умножения сокращенного нафиг ребенку не нужны. а если сравнивать советскую систему образования и теперешнюю, то поспрашивайте у выпускников той и этой систем об их любимых книгах
Коментувати
Поліна
Як ви ще досі не зрозуміли, що підручники, то бізнес, і не важливо, що в середині, головне, хто написав і скільки дав міністерству за гриф. Щороку на це діло освоюють гігантські суми, коли весь світ вже давно переходить на електронні версії, які множаться, без шкоди для гаманця і довкілля.
ІВАН
Для нас,вчителів,вже не диво,що щорічно ТОТАЛЬНО міняють підручники.І щороку,вони все гірші.Їх пишуть на коліні за 2-3 місяці,то ж про яку якість говориться! У кишені кладуться колосальні гроші і все! Поставлена мета,заробити якнайбільше,бо вік міністрів короткий,а їсти ікру хочеться завжди. А бачили б Ви,як перевіряє МОН школи на предмет використання цього абсурду! Розривають на шмаття,якщо вчитель використовує ЯКІСНИЙ,але старий підручник. І нічого не поробиш,система як той молох.
Роман
Отрывок из учебника физики 7 класс на тему электрическое взаимодействие: "Якби з однієї столової ложки води можна було «перенести» в другу столову ложку води лише одну мільйонну частку електронів, то ці дві ложки води, перебуваючи на відстані одного метра, притягувалися б із силою, що приблизно дорівнює вазі навантаженого товарного потяга довжиною від Києва до Харкова!". Вопрос к составителю, проф. Генденштейну, он хоть немного имеет представление о программе обучения детей, и то, что дети на момент изучения этого материала понятия не имеют об электронах. Я уж не говорю об абсурдности данного примера, хотя таких примеров в книге полно. Другой учебник по химии 7 класс, автор Буринська: "Атом состоит из отрицательно заряженных электронов и ядра состоящего из положительно заряженных протонов". И иллюстрация к этой сентенции. Все. О нейтронах не слова. Через абзац фраза: Это должно быть так, но это вы узнаете позже. Таких авторов нельзя подпускать к составлению учебников.
из Мухосранска
батьки молодці, та ще б на програми звернули увагу, але...
Николай Хмеленок
Судить надо ВСЕХ ДО ЕДИНОГО чиновников из Министерства образования.
Шестопалов
Для Николай Хмеленок: Мысль простая до поросячьего визга - качество учебников никого не интересует, пока идёт битва у корыта за деньги госбюджета. И ещё одна простая мысль: отдать государственные деньги в школы на приобретение учебников по выбору учителей - и коррупция умрёт. Дорогие и дурные учебники не будут покупать.
Коментувати
witchlev
Нарешті!!! Вітаю цих сміливих і небайдужих батьків, які виступили проти системи. А випуск нових підручників - це величезні "відкати", мільйонні суми. Та кому з чиновників цікаве здоров"я та освіта наших дітей? Сумно: країна є, держави - немає...
Ирина Шульгина
Для witchlev: Родители, конечно, молодцы, но отдуваться будут учителя, которых сделают крайними и которым накажут за безумство храбрых...
Коментувати
Елена
Учебник хорош тогда, когда он дает возможность ребенку развиваться, а в математике это очень важно. Эти учебники примитивны, в них однообразные задания, нет отработки новых навыков. Детей учат считать в столбик. Зачем, если это уже было сделано в начальной школе? А вот системы упражнений для развития навыков быстрого счета нет. Да и еще многого нет, того что было в старых советских учебниках.
Елена
Я учитель математики, который преподает в 5 классе по новой программе. Не понимаю зачем менять учебник Мерзляка, на любой, по новой программе. Вообще не понимаю зачем менять программу по математике. От этого она легче не становится, да и лучше ее знать никто не будет. Уже давно создана программа по математике, которая действует несколько десятков лет, доказавшая свою целесообразность. Ведь математика не история! Теперь же авторы учебников не знают как им выделится, меняют порядок тем, придумывают новые теоремы, а теоремы разбирают как задачи и т. д.,но учебники становятся все хуже и хуже. У меня складывается такое мнение, что работники министерства даже не знакомятся с их содержимым.Складывается такое впечатление, что государству не нужны люди глубоко знающие математику.
Ирина
Для Елена: а мы каждое лето проходим программу будущего класса(математику) и теперь дитю легче учится, сразу темы понимает и оценки хорошие, и 5 класс так пройдем-там кажется дроби и все о них...? на "петровке" покупаю нужную на свой взгляд литературу и вперед...а учебником , только как списком тем пользуемся, +советские некоторые,-так и живем вот уже со 2го класса(и не только по математике), ...
Любовь Мельник
99% родителей считают, что школа обязана научить всему. А программы и учебники действительно ужасные - начиная с первого класса. Каких известных ученых знаете за последние 20 лет? А может умные сейчас не в моде?
Мария(учитель)
К нам в школу попал учебник по математике для 5 класса Истера.Очень довольны.Доступное объяснения(дети и сами могут прочитать некоторые темы известные с 4 класса)+ прекрасный подбор упражнений+хорошая тетрадь для СР и ТКР по весьма лояльной цене. З.Ы.Я не из МОНа и не родственница автора,да и к издательству не имею отношения )
Коментувати
Lana
Мой сын учится в пятом классе, я в ужасе полном от заданий и нагрузок, не говоря о тяжести рукзаков с которыми дети сейчас ходят в школу!! Такое впечатление, что МОЗ абсолютно не взаимодействует с МО ни по поводу физ-нагрузок и дибильных и абсурдных задач! Вопрос напрашивается сам собой и думаю не только у меня, чем я могу помочь своему сыну в решении какой либо задачи если каждая задача-это НЕЧТО!!!!
Галя Ненашева
Для Lana: Такое впечатление, что МОЗ абсолютно не взаимодействует с МО ??? Наоборот: даже очень взаимодействует - бесперебойно обеспечивается пациентами...
Коментувати
Світлана
Хто не хоче вивчать математику, той знайде купу причин. Сама мама цього учня вчилась по "курочці рябі" і нічого, вивчилась! На уроках дітям показують мультимедійні презентації, а вони не хочуть нічого вчить. Бо так простіше. придумують багато різних причин, тільки б не вчитись!
Мама
Для Світлана: Взялися за НОУ ХАУ - презентації, та толку з них. У всіх кабінетах всіх шкіл є комп"ютери з проекторами чи один на школу? гАРНОМУ ВЧИТЕЛЮ, ОСОБЛИВО МАТЕМАТИКИ, І ДОШКИ З КРЕЙДОЮ ВИСТАЧИТЬ, ЩОБ НАВЧИТИ. А гарний підручник той, який можна читати учню самому, без вчителя чи репетитора, і все зрозуміло.
Надія
Просто в гонитві за нововведеннями забули, що мультимедіа - це просто крейда в руках учителя, не більше. вона нічого не додає: ні знань, ні розуму... та, мабуть. авторам підручників їх з дитинства забракло: вони навіть скопіювати чуже хороше не вміють. от і випускають підручники з англійської з ГУШЛівський перекладом. математику з дивними термінами і в тисячний раз переписують історію. На більше ні знань, ні фантазії не вистачає
Світлана
Для Мама: Покажіть мені сьогоденних учнів, які самі листають, або, хоч щось вчать без вчителів, батьків, репетиторів??? Сьгоденні учні абсолютно байдужі до будь - якого навчання і з будь - якого предмету. За дошку і крейду згодна на 100%, але при одній умові: якщо учень хоче знати!!!!!
Коментувати
OLEG
Мої онуки вчать математику по підручниках випуску 1968 року і дуже задоволенні. Написано просто і розумно. Математика не історія, тут змін немає.