Osvita.ua Середня освіта Середня зарплата вчителя ледь сягає 2,5 тисяч
Середня зарплата вчителя ледь сягає 2,5 тисяч

Ситуацію рятують учителі середнього й старшого покоління, які мають надбавки, і не мають малих дітей

Середня зарплата вчителя ледь сягає 2,5 тисяч

На те, щоб підняти оплату праці педагогів хоча б до рівня середніх показників у промисловості, у держави хронічно немає грошей. Зате завжди є "нововведення", які примушують учителів оновлювати за власний рахунок методичну літературу й все більше виконувати завдань, не пов’язаних безпосередньо з навчальним процесом, повідомляє Радіо Свобода.

Хороший учитель не здатний замовляти собі коштовні подарунки до Дня учителя й на свята, а тому, щоб не животіти впроголодь, вимушений шукати роботу в інших сферах. Учитель, який готовий ставити хороші оцінки за "уважне ставлення батьків", не дасть хороших знань і не "запалить" душі дітей любов’ю до знань, бо, зробивши "вимушені поступки" перед своєю совістю, вже не зможе відповідально та чесно ставитися до своєї професії.

Ситуацію рятують ще тільки учителі середнього й старшого покоління, які не приймають цінного ставлення до учнів, мають великий досвід і, відповідно, надбавки, не мають малих дітей, а відтак можуть зводити кінці з кінцями. Але й їх нововведення від міністерства освіти примушують все більше засобів та часу витрачати не на сам процес навчання, а на "освоєння" новітніх методик "за допомогою нових посібників".

Учителі мають отримувати зарплату на рівні "середньої у промисловості", заявила голова парламентського комітету з питань освіти та науки Лілія Гриневич. Вона наголосила, що відповідний законопроект уже поданий до Верховної Ради України.

Випускники педагогічних вишів не хочуть навчати дітей, бо "молоді вчителі отримують трохи більше за прибиральниць".

Сьогодні 55% учителів – це люди зі стажем понад 20 років. Середня заробітна плата учителів у середній освіти складає 2500 гривень. Молодий учитель, після магістратури, має базовий оклад у розмірі 1474 гривні. Це лише на пару сотень гривень більше, аніж отримують шкільні техпрацівники.

Для того, щоб випускники педагогічних вишів йшли працювати до школи, учителям мають платити таку заробітну плату, яка б давала їм можливість відчували себе впевнено та працювати із задоволенням. Суспільство, щоб не деградувати, а розвиватися, має поважати людей, яким довіряє навчання та виховання дітей.

Законопроект, який пропонує повернути вилучену із закону про освіту статтю 57, за якою посадовий оклад учителя має бути на рівні загальної заробітної плати по промисловості, уже поданий до Верховної Ради. Але чи проголосує за нього більшість парламенту?

Освіта.ua
08.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
VasyaP
такое впечатление, что кроме учителей и врачей больше нет других специальностей.....
иришка
Где они такую зарплату нашли? Она "ледь сягає" 2000 грн. И то не всегда
Natalya Vyhryst
Для Тетяни. Заслуженные учителя виноваты в проблемах образования? Вот это новость!Да работайте, кто мешает? Старики? Не смешите.А на митингах нет молодежи? Бред какой.
АЛЯ
Для Natalya Vyhryst: Не согласна, что учителя-пенсионеры виноваты в проблемах образования. Но, извините, некоторые работают до 70-ти лет на полную ставку и даже больше. А молодые довольствуются 5-9 часами. А как какой-то конкурс написать, урок с ИКТ провести - давай, молодой специалист, работай - у тебя же нет других проблем. Обидно, не для того я 5 лет училась. Вот в чём дело..
Коментувати
Руслан
Если будет достойноя зарплата у учителей, молодые специалисты будут ехать и работать, а не искать работу в других сферах не по образованию
Ирина Шульгина
Для Руслан: Да надо не только зарплаты, а и соцгарантии, как было при совке. Если бы человек шел и понимал, что будет жилье, будет место работы, потому что школы не сокращают, не так бы боялся
Коментувати
Тетяна
Прочитав статью, можно сделать выводы, что только учителя предпенсионного возраста могут качественно и с душой учить детей. А молодые специалисты, придя в школу, берут взятки и требуют денег с родителей. Работаю в школе 6-й год. Для себя сделала следующие выводы - МОНУ заинтересовано именно в "предпенсионерах". Ибо только таких теток можно заставить выйти на митинг против фашизма в Харькове, заставить все субботы работать на субботнике, давить на родителей поборами и ... продолжать можно до бесконечности. Эти специалисты никуда со школы не уйдут, они боятся потерять свое рабочее место. И именно они надели хомут МОНУ на шею школы, боясь начальства. А когда в школу приходят молодые выпускники ВУЗов и начинают протестовать против того произвола, который творится в школах, заслуженные учителя начинают рассказывать про взятки и поборы молодых специалистов.
анна
Для Тетяна: стояли в пробке во время митинга у суда - таких ссыкух с 6-летним стажем работы хоть пруд пруди, а гонору - море, знаем, плавали...
Ирина Шульгина
Да, дети так тянутся к молодым, а те и боятся приходить, и пенсионеры их не пускают... А молодые ведь горят работой, детей любят. Обидно, что так получается
учитель
Горят работой за такие деньги? Не смешите. На работу люди все-таки за деньгами ходят. особенно в нашем обществе дикого капитализма...
Коментувати
Викладач
57 стаття (якою встановлюються гарантії держави педагогічним і науково-педагогічним працівникам) Закону України "Про освіту" В останнє в цю статтю вносились зміни Законом про Бюджет на 2008 рік. (Закон N 107-VI від 28.12.2007). Згідно до самого ж закону, (див. Преамбулу до Закону "Про освіту") зазначені зміни діяли по 31 грудня 2008 року. Крім того КС своїм рішенням від 22.05.2008 скасував зазначені зміни, визнавши їх не конституційними. Виходячи із здорового глузду, або ж з 22.05.2008, або ж з 01.01.2009 Закон "Про освіту " повертається до попередньої редакції (так само як Конституція, після відомого рішення КС). Згідно ж до попередньої (чинної?) редакції статті 57 " Держава забезпечує встановлення середніх посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічним працівникам вищих навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації та інших навчальних закладів на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості." Треба виконувати
Викладач
Крім того та ж редакція статті містить абзац: "Держава забезпечує встановлення середніх посадових окладів (ставок заробітної плати) науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів третього та четвертого рівнів акредитації на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості" Відповідно до останніх (від 01.10.2013) даних держсатату середня заробітна плата у промисловості по Україні у серпні становила 3817 грн. http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2013/gdn/Zarp_ek_m/zpm2013_u.htm Згідно вимог закону саме таким має бути ОКЛАД вчителя у школі і викладача у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, а у викладачів університетів в двічі більший. І на цей оклад мають нараховуватись надбавки і доплати за пед-стаж, звання, степені і т.д. і т.п. Якщо закон буде виконуватися, так як це передбачено самим законом, то і проблем з престижністю праці вчителя буде менше. Текст закону http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1060-12 Редакцію до змін через картку.
Коментувати
лана
Впевнена, що не проголосують. Не хватить знов 2-3 голосів, як було підчас голосування за відміну преславутої пенсійної реформи. Та й навіщо депутатам заморочуватись якимись вчителями чи лікарями. Ситий голодному не товариш. Наші "слуги" навіть не прийдуть на те засідання. А молодь в школу не піде- там їх чекають злидні і безправність. Як може прожити молода людина на копійки, адже через низьку зарплатню та засилля пенсіонерів вони не мають навіть ставки. Тому і отримують по 400-500грн. Чи можуть прогодуватись, одягнутись, завести сім ю і дітей. Кидають школу, Україну і їдуть сві за очі. А може на це і працюють наші депутати? Шановні парламентери. Совість майте.
Той що мовчить
Для того, щоб випускники педагогічних вишів йшли працювати до школи, учителям мають платити таку заробітну плату, яка б давала їм можливість відчували себе впевнено та працювати із задоволенням. /ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО НАШІ ДЕПУТАТИ НЕДОУМКИ ! КОЛИ ПРИПИНИТЬСЯ ДЕСКРИМІНАЦІЯ ! А ХІБА ІНЖЕНЕР НЕ ПОВИНЕН ОТРИМУВАТИ ДОСТОЙНУ ЗАРПЛАТНЮ?! ПРИВІЛЕГІЇ - це не вихід , надто навпаки -ПОВНЕ КРІПАЦТВО ! Спочатку - службовці ( пенсія поза 3000грн. (мінім.), 10 тис. пенсійної допомоги кожному, 25% відсотків оплати за ЖКП, кожний місяць 100-200-300% премій, потім -МІЛІЦІЯ (те саме + вислуга), потім ПРОКУРАТУРА, потім ... ТЕПЕР - ВЧИТЕЛІ ( + не помірні хабарі ), патім будуть ЛІКАРІ ... РОЗУМІЄТЕ ЩО ВИТВОРЯЮТЬ ! НЕМАЄ СЛІВ! Чого Ви всі претеся в депутати ? НІ ОДИН ДЕПУТАТ ЖОДНОЇ ПАРТІЇЇ - НЕ достойний !
анна
Для Той що мовчить: вы лично хабари даете? или хотите, чтоб ваших недорослей бесплатно учили??? А чуть что - в школу летите: помогите детке, мы не справляемся, что делать...
Коментувати
Nikolay Strannik
Никто никому не мешает зарабатывать минимум среднеевропейскую зарплату и в Украине. Проблема наших сограждан в том, что мало кто изучает новые возможности. А они были и есть. Простой, доходный, законный, собственный, передаваемый по наследству бизнес. Возможности карьеры, финансового роста. Cвободный выбор места, времени и форм деятельности /в том числе онлайн – оффлайн/. Подойдет для любой категории людей, место жительства значения не имеет. Обучение в ходе работы. Имеем большой стаж и опыт. Николай, Киев, teamwwd@ukr.net
Jk
Для Nikolay Strannik: Коля, ти не туди попав! Тут обговорюються проблеми тих, хто зробив тебе мудрим!...Іди з Богом і не гріши...
Руслан
Красиво вы говорите но толку мало...
антидот
спам неистребим
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!