Система медичного обслуговування шкіл не працює

Народний депутат Лілія Гриневич вимагає забезпечити усі навчальні заклади медичним персоналом

Система медичного обслуговування шкіл не працює

Забезпечити всі навчальні заклади медичним персоналом вимагає голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич. Про це вона наголосила на Погоджувальній Раді парламенту у понеділок, 7 жовтня.

Політик зазначила, що у вересні на уроках фізкультури загинули двоє учнів у Вінницькій та Сумській областях.

"Система медичного обслуговування шкіл не працює де факто. А з 1 січня 2014 року не буде працювати і де-юре. В рамках реформи охорони здоров’я замість поліклінік будуть працювати Центри первинної медико-санітарної допомоги. У штаті таких центрів не передбачено шкільних лікарів та медичних сестер", - підкреслила голова Комітету.

Гриневич вимагає від Уряду створити міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення закладів освіти медичними працівниками до якої повинні ввійти народні депутати, представники органів виконавчої влади, закладів освіти та громадськості. Окрім того, голова Комітету вимагає заслухати у парламенті міністрів освіти та охорони здоров’я з цього питання.

Вона зазначила, що у відповідь на її депутатські звернення міністерства охорони здоров’я та науки і освіти перекладають відповідальність один на одного.

"МОЗ заспокоює, що медичні працівники передбачені у штатах шкіл, МОН каже, що нічого не знає про кількість медичних працівників, бо це парафія МОЗ", - наголосила Гриневич.

Необхідно випрацювати консолідоване рішення - встановити чіткий механізм медичного обслуговування шкіл та садочків в умовах реформи системи охорони здоров’я, переконана голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич.

Освіта.ua
07.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нік
Что - то поддостала пани Гриневич своей критикой, так делайте, делайте что - нибудь. То она пишет, что учителя 20 века учат детей 21 века по методичкам 19 века... Так в чем дело. Господа депутаты обеспечьте современные средства обучения, поднимите зарплату, а то ведь и "методички 19 века " мы покупаем за свои деньги. А критиковать ...не мешки ворочать....