Табачник похвалився темпами створення підручників

Міністр освіти заявляє, що щороку підручники стають дешевшими для державного бюджету

Табачник похвалився темпами створення підручників

Дмитро Табачник заявив, про високі темпи підручникотворення в Україні та щорічне зниження вартості шкільних підручників.

"На моє переконання, найкращий шкільний підручник там, де виникає синергія зусиль методиста, вченого і, безпосередньо, вчителя, який більше 10 років вчителює. Тоді легше поєднати і обсяг уроку, і тактичні моменти", - сказав Табачник під час зустрічі з вчителями-переможцями Всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2013".

"Таких темпів підручникотворення, як в Україні, не має жодна країна Європи", - наголосив міністр.

Він зазначив, що кожен рік зростає заробітної плати для поліграфістів, дорожчає папір і картон. Якщо порівняти 2009 рік і 2013 рік, то різниця вартості тонни картону вдвічі, паперу – майже вдвічі.

"Не зважаючи на всі ці об’єктивні чинники, щороку підручник для державної скарбниці стає дешевшим. Цьогоріч підручник разом з доставкою для 5-х класів коштував близько 18 гривень, для 2-х класів - 12,4 грн. І навіть для національних меншин з маленькими тиражами, враховуючи авторський гонорар та подвійний переклад, найдорожчий підручник був 350 гривень. У 2009 році найдорожчий підручник коштував 849 гривень для національних меншин. Це абсолютно відкрита державна статистика", - наголосив Табачник.

Також міністр висловив бажання, щоб з новими стандартами суттєво змінилась і якість освіти.

"Поки що міжнародні моніторинги, у тому числі й такі авторитетні як TIMSS, щоразу свідчать, що наші школярі з природничих наук покращують позиції. Це враховуючи те, що школи для моніторингу міжнародні компанії обирають самі", - зазначив Табачник.

Освіта.ua
04.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Кожний третій підручник не пригодний до навчання як основний підручник. Автори дуже далекі від реальної школи. Багато інформації , яка непотрібна дітям. Є підручники, які погано систематизовані і тільки погіршують процес навчання. Діти не хочуть їх читати. Слабо підготовлені учні навіть і не можуть по ним вчитися. Таке відчуття , що підручники не проходять елементарної апробації у школах, а зразу ідуть у друк.
Оксана
А про жахливі помилки в підручниках міністр забув?
Николай Хмеленок
За такі темпи саджати треба за грати.
Засмучений Учитель
Яка радість всім вчителям: Табачник похвалився темпами створення підручників... А коли Табачник похвалиться темпами підвищення зарплатні для освітян??? Відповідь знаю - НІКОЛИ!!!Бо зарплата освітян хвилює тільки їх самих і нікого більше в нашій країні, а от створення нових підручників хвилює авторів, видавництва і тих , хто поруч з процесом підручникотворення...Та вчити дітей можна по тих підручниках, що є (чи так вже кардинально відрізняється Математика Мерзляк 2005 р від Математики Мерзляк 2013 р???) Тільки кому потрібні розумні і тямущі учні???Нікому...Діти вчитись хочуть і вчителі їх навчають, і батьки хочуть, щоб їх діти вчились, щоправда не всі, та тільки по тих нових підручниках багато вони чого і не вивчать, і не зрозуміють...Але то вже їх проблема...Хай вирішують, хто як вміє! Замість темпів створення підручників хай би виправили помилки у тих же підручниках. Колись мене вчили: краще менше та краще, але то було так раніше. А зараз: не той тепер Миргород, Хорол-річка не та.....
круть
Краще робили б електронні. хоч кожен день міняй. :)
Шестопалов
Який льотчик, такі й бомби.
Ржачка
Ржу не магу