Нові підручники відрізняються своєю якістю

У Міністерстві освіти наголошують, що друк підручників здійснюється випереджальними строками

Нові підручники відрізняються своєю якістю

За словами директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода, за останні два роки створено та надруковано весь комплект підручників для 1-2 класів, у 2013 році видано підручники для 5-го класу, а на цей час з випереджальним строком здійснюється друк підручників для 3-го класу на наступний рік.

Про це чиновник сказав під час всеукраїнського круглого столу "Освіта представників національних меншин України: проблеми та шляхи їх вирішення".

Під час заходу було обговорено питання реалізації державної мовної політики в Україні, дотримання прав національних меншин на вивчення і навчання рідною мовою, забезпечення рівного доступу громадян різних національностей до здобуття освіти.

"Починаючи з 2013/14 навчального року впроваджується новий Державний стандарт базової і повну загальної середньої освіти. Згідно із цим, Міністерством підготовлено нові навчальні плани та програми, які створені з урахуванням європейської практики", - наголосив Удод.

Зокрема, розроблено навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською, російською та іншими мовами національних меншин; навчальні програми варіативної частини Типових навчальних планів: з польської мови та читання, ромської мови та читання, болгарської мови та читання, гагаузької мови та читання, а також програми і навчальні комплекти з вірменської, новогрецької, словацької та чеської мов.

За словами директора інституту, вперше до нового 2013/14 навчального року стовідсотково забезпечено новоствореними підручниками учнів 2-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, які навчаються за новими програмами. Окрім того, за останні чотири роки враховано заявки обласних управлінь освіти і науки на вивчення мов національних меншин як предмета.

Удод повідомив, що новостворені підручники суттєво відрізняються за якістю змістового наповнення, структурування, запровадження інноваційних методичних систем та якісного поліграфічного оформлення.

На думку директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, набутий досвід у сфері підручникотворення дасть змогу визначити перспективні завдання, спрямовані на формування бази новітніх підручників та навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.

Освіта.ua
30.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Діма
Гм....цікаво.... от виникає одне питання. Чому вчителям які йдуть за новою програмою кажуть читайте підручники, знаходіть в них помилки і повідомляйте в центри освіти... цікаво виходить...
ІІІІІІ
Якийсь цей Удод чи сліпий чи дурний чи прикидується. Всі знають, що нові підручники - хлам, дерьмо. Один він їх гарними вважає "Всі ідуть не в ногу, один я в ногу"..
Ego
Для ІІІІІІ: Ну хто ж іще похвалить ІІТЗО, як не його ж директор? Вчителі, яких "шманають" за негрифований підручник на столі? Діти, що мусять навчатися за підручниками з помилками? Чи, може, батьки, які змушені купувати дітям підручники з виправленими помилками за власний кошт? Показувати на чорне і говорити, що воно біле - фішка Міносвіти. Брехня - друге ім’я наших освітюків з МОН. "Якщо ви промовите достатньо велику брехню і будете її повторювати, то люди врешті-решт у неї повірять." (Йозеф Геббельс)
Ирина Шульгина
Человек заработал на этом, так для него учебники даже отличные, дали б волю, еще бы пару тиражей издал, хорошие книги
Коментувати
Ирина Шульгина
Если бы он это рассказывал людям далеким от образования, было бы еще ничего, но и учителя, и родители все прекрасно знают о качестве учебников, не надо пудрить мозг. Книги не очень хорошего качества с ошибками. Нажились на них в министерестве, ясно, но не надо из людей дураков делать
Учитель
Для Ирина Шульгина: Ничего страшного, что они с ошибками...Через лет эдак 5-6 или раньше напечатают новые учебники (без ошибок) для новых программ и стандартов... и так можно усовершенствовать учебники до бесконечности...Точно также можно испытывать терпение детей, родителей и учителей - до бесконечности...Неужели учебники 2005 года были так уж плохи??? что потребовалось печатать новые учебники!!! или я чего-то самого главного не знаю и не понимаю...а ведь учебники 2005 года участвовали в конкурсе на лучший учебник и среди них есть учебники, которые заняли 1 место, 2 и т.д. Так зачем же надо было печатать новые учебники??? или в МОН появились лишние деньги, а куда их потратить было сложно придумать...Кроме напечатанных новых учебников, НЕТ НИЧЕГО для французского Клименко 5 кл !!! Где рабочие тетради??? Где аудиодиски к учебнику?? Где методическое сопровождение к новым учебникам??? Зачем печатать новое?? если к нему НЕТ НИЧЕГО?? Зачем изобретать велосипед, если он изобретен давно??
Ирина Шульгина
учитель, жажда денег... Просто банальная жажда нажиться на книгах, на детях, на всем. Да, совершенствовать их можно еще 20 раз, но, к сожалению, лучше они не станут. Я убеждена, что в химия, биология и физика в советское время преподавалась в разы лучше
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!