Osvita.ua Середня освіта Школярі дізнаються про основи податкових знань
Школярі дізнаються про основи податкових знань

Спецкурс розроблено для учнів 9-11 класів та спрямований на формування податкової культури школярів

Школярі дізнаються про основи податкових знань

У столичній спеціалізованій школі № 214 відбулася презентація шкільного спецкурсу "Основи податкових знань". У заході взяли участь міністром освіти Дмитро Табачник та міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

У Міносвіти повідомили, що спеціальний курс за вибором з основ податкових знань розроблено двома міністерствами для учнів 9-11 класів та спрямований на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків.

За словами міністра освіти, головною метою нового спецкурсу є зміна ментальності суспільства.

"Нам у першу чергу потрібно змінити суспільний погляд на податки, адже без них немає жодної держави. Без податків не може існувати медицина, школа, виплачуватись пенсії. Саме тому процвітають ті країни, де за багато років, за багато поколінь склалося усвідомлення кожної людини, що сплата податку є найважливішим громадянським обов’язком", - наголосив Табачник.

Міністр висловив переконання, що новостворений підручник стане у нагоді не лише під час засвоєння навчального матеріалу, а й допоможе з вибором професії у майбутньому, а також - під час підготовки до олімпіад, конкурсів всеукраїнського рівня, захисту робіт Малої академії наук з економіки тощо.

"З часом, апробувавши спецкурс у цій школі та в багатьох інших школах, гімназіях, ліцеях України, ми зможемо інтегрувати його з основами правознавства, оскільки тут багато є тем цікавих, які могли б співпадати", - переконаний Табачник.

Окрім того, за словами міністра, на сьогодні готується й електронна версія підручника.

"Вона буде більш насиченою, для поглибленого навчання, для олімпіад - тобто її зможе використовувати кожен, кого зацікавить предмет і хто матиме на меті поглибити свої знання з предмета", - поінформував Дмитро Табачник, зазначивши, що презентований підручник з "Основ податкових знань" містить лише 20% від тієї інформації, яка буде в його електронній версії.

У свою чергу, міністр доходів і зборів підкреслив, що введення спецкурсу в школах є фундаментом для якісних змін в економіці держави.

"Ми робимо велику інвестицію у майбутнє України. Допомагаємо дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки із державою, використовувати свої права та виконувати обов’язки. Тим самим ми будуємо успішну країну, що є частиною європейської спільноти", - підкреслив Клименко.

Міністр доходів і зборів також запевнив, що обидва відомства продовжують роботу над тим, щоби створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. У наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також в 10-х та 11-х класах. У свою чергу, Дмитро Табачник підкреслив необхідність податкової освіти і для учнів початкових класів.

Освіта.ua
19.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Гунина
дуже цікава інформація, нема що заперечити. Був час, коли Конституцію в школі вивчали, але відмінили. мабуть тому, що її всеодно ніхто не виконує. На черзі податковиї кодекс. Ну, що ж - раби з дитинства повинні відчувати нагайку пана
Ирина Шульгина
Мда, подготовить их к тому, что государство будет, как липок, обдирать с детства. Я была бы не против предмета, на котороми бы рассказывали, куда эти налоги потом идут, а то такое впечатление, что их прямо засасывает черная дыра оффшоров. Что толкового коммуняки предлагают, так это то, чтобы во всех сферах, что касаются бюджетных денег, был максимальный контроль общественных организаций
Ирина Гунина
Для Ирина Шульгина: так, особливо булоб не злецьки дізнатися ще одну дуже корисну річ - як протистояти свавіллю податківців. які за наказом влади вирішилі з"істи підприємця. Або, коли податківець приходить до магазину і вимагає безкоштовно його отоварити, бо за відмову будуть проблеми у господаря. Є там така глава?
Ирина Шульгина
Сильно я сомневаюсь, что там о таком есть, впрочем, как и о рейдерстве и прочих очень интересных вещах. Думаю, там просто вдалбывают, что заплати, что положено и сиди, закрыв рот. А люди без тебя разберутся, куда их переводить - Кипр, Панама, Швейцария
Коментувати
Елена
По поводу налогового образования в начальных классах не согласна категорически. Дети и так перегружены - по 5-6 уроков в день во 2 классе (это по новой программе), ребёнок просто не успевает и уроки выучить, и на улице погулять. Раньше был учебник и обычная школьная тетрадка, а сейчас заставляют приобретать ещё и печатные тетради, где тоже нужно делать задания, сводящиеся то к разукрашиванию, то к рисованию, что тоже отнимает массу времени. Может, не стоит забирать у наших детей детство, хотя бы в начальных классах.
мулета
Для Елена: Да арбузники и с первоклашек налоги брали бы,если б смогли,а так мозги решили зас**ать как можно раньше.
Ирина Гунина
А вони й з першачків беруть, але не безпосередньо, а через їх батьків, зплишаючи для них лише на окраєць хліба . Там у них все прораховано. От лиш би розказали, як це нашим олігархам вдається без податків обходитись?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!