Osvita.ua Середня освіта Батьківська благодійність має бути добровільною, - Міносвіти
Батьківська благодійність має бути добровільною, - Міносвіти

У Міністерстві освіти звертаються до шкіл з проханням не втручатися у діяльність благодійних фондів

Батьківська благодійність має бути добровільною, - Міносвіти

Про це йдеться у листі міністерства щодо примусових благодійних внесків у навчальних закладах та їх нецільового використання.

У МОН наголошують, що прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб відбувається виключно на добровільній основі відповідно до постанови КМУ від 04 серпня 2000 р. №1222 з обов’язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку (лист міністерства від 9 квітня 2012 р. № 1/9-272).

Також у МОН нагадують, що у навчальному закладі можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет тощо.

Піклувальна рада навчального закладу вживає заходів щодо зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.

Дирекція школи та педагогічні працівники не повинні втручатися у діяльність благодійних фондів і піклувальних рад.

"Також наголошуємо, що питання введення додаткових освітніх послуг у навчальних закладах розглядаються лише за згодою (заявою) батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками та навчальним закладом", - зазначають у Міносвіти.

У відомстві нагадали, що керівники місцевих органів управління освітою та керівники навчальних закладів несуть відповідальність згідно із законодавством про боротьбу з корупцією.

Освіта.ua
10.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Отак!!! Благодійність добровільна, а МОНівські контрольні для 5 та 10 класу - за батьківський кошт? ДАЙОШ чесне міністерство! Табачник, геть від освіти!
КИЕВ
Чего вы врете! учителя в нашей школе и так званые представители с списками кто заплатил, а кто нет требуют 600грн за полгода в фонд школы, 250 в фонд класа, 300грн на тетради!!! Говорят такое вымогательство крышуют Луцкий и выше! за год почти миллион. Школа новая -Жуляны! представляете в пределах украины сколько им капает вместе с Табачником!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!