Затверджено нові вимоги до оцінювання учнів

Вимоги до оцінювання навчальних досягнень школярів набуватимуть чинності поетапно

Затверджено нові вимоги до оцінювання учнів

Міністерством освіти затверджено орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний з метою організованого переходу на нові Державні стандарти та додержання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.

У документі зазначається, що вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів розроблені відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, і набувають чинності поетапно: у 1 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2012/13 навчального року; у 2 класах - з 2013/14 навчального року; у 3 класах - з 2014/15 навчального року та у 4 класах - з 2015/16 навчального року відповідно.

Вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та наказу МОНмолодьспорту від 13.04. 2011 року № 329 "Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти".

Вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи також набуватимуть чинності поетапно: у 5 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2013/14 навчального року; 6 класах - з 2014/15 навчального року; 7 класах - з 2015/16 навчального року; 8 класах - з 2016/17 навчального року; 9 класах - з 2017/18 навчального року відповідно.

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-­бальною шкалою.

Змістом вимог до оцінювання учнів основної школи є виявлення, вимірювання та оцінювання навчальних досягнень учнів, які структуровані у навчальних програмах, за предметами.

Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

Кожен наступний рівень вимог включає вимоги до попереднього, а також додає нові.

Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної ( індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та інші).

Навчальний заклад може використовувати інші системи оцінювання навчальних досягнень учнів за погодженням з місцевим органом управління освітою. При цьому оцінки за семестри, рік, результати державної підсумкової атестації переводяться у бали відповідно до цих критеріїв.

З метою підвищення мотивації учнів до навчання, формування ключових компетентностей, підвищення об'єктивності оцінювання впродовж всього періоду навчання, градації значущості балів за виконання різних видів робіт можна застосовувати рейтингову систему оцінювання.

Регіональним управлінням (департаментам) освіти і науки доручено довести зміст наказу до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Освіта.ua
05.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
Я вважаю, що ця програма ще більше нагружає наших дітей, а не навчає.
надя
Перегляньте всю програму, для чого так багато і заплутано? Діти мучаться в школі, а не отримують знання, а разом з дітьми ще й батьки мучаться. "Придурки" це все зробили!! Задумайтесь!!
Леся
Прошу розглянути мою пропозицію. Можливо, вартує ввести накопичувальну систему балів оцінювання за кожну тему. При такому оцінюванні "працюватиме" кожен бал й, одночасно, він не буде принизливим для учня. Сумарний бал за тему, а згодом і семемтр, - це вже готова рейтингова шкала досягнень учня. Наприкінці року (можна й семестру) можлива пропозиція здати учневі іспит(спробу підняти свій рейтинговий бал). Можна впровадити й допустимі рівні балів: високий й достатній звільнятиме учня від езамену, середній й початковий -зобов*яже доздати до певного рівня. Це мотивуватиме учня або до старанності, або до активності.
Люся
Не розумію різниці між 9 і 10 балами з інозмови (а це ж різні рівні, чи не так ?). 9 балів: "Учень (учениця) розуміє основний зміст мовлення, яке може містити певну кількість незнайомих слів, про значення яких можна здогадатися, а також сприймає основний зміст повідомлень та фактичну інформацію імпліцитно надану у повідомленні". 10 б.:"Учень (учениця) розуміє основний зміст мовлення, яке може містити певну кількість незнайомих слів, про значення яких можна здогадатися, а також основний зміст чітких повідомлень різного рівня складності".
Люся
"Цікаве" оцінювання монологічного мовлення (українська мова): 1-6 балів - це ніби й за твір оцінка, а 7-12 б.- уже опора на вид переказу.
Гість
У 2011 році приймався такий документ. Для початкової школи все чітко і зрозуміло було прописано зі всіх предметів. Тільки й зустрічаємо все нові й нові! Цікаво, де зведений перелік перевірних робіт з української мови? А вимоги до оцінювання з іноземної мови в початковій школі не потрібні?
Marina Govorova
Главное, что в школах по старинке в голове учителя будет 4-х бальная шкала 2-3-4-5. Зачем было менять советский опыт, отработанный десятилетиями? Все говорит о том, что у власти горе-реформаторы.
Мирослав
Для Marina Govorova: То напевне дуже "тугий" вчитель, якщо він до цього часу тримає в голові 4-бальну систему. До речі, система насправді була 3-бальною. Поточні двійки ставили рідко, за чверть і за рік - ще рідше. Дроблення шкали оцінювання назрівало і було доцільним, звісно, 12 - не священне число, могли обрати й інше. Щодо радянського досвіду: наша система загальної середньої освіти все ще "радянська" по суті (тільки піддана косметичному ремонту), тому і не вписується в сучасні реалії.
Ден
Згоден +100
Коментувати
Вилен (МОДЕРАТОР)
Дивний, абсолютно безграмотний документ. Вимоги щодо оцінювання мають бути зрозумілі тому, кого оцінюють, щоб знати, яку оцінку він отримає, якщо певним чином виконає роботу. Проте мені там не все зрозуміло, а як це донести до учнів? Цікавим є те, що критерії оцінювання в початковій школі розписані детально від 1 до 12, а в старшій школі така деталізація вже відсутня: є лише рівні (1-3; 4-6: 7-9; 10-12), тобто фактично вчитель може поставити дитині будь-який бал в межах рівня. Загальне враження від Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти: "Я його зліпила із того, що бІла". А чого варте введення "заднім" числом критерії оцінювання у 1 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2012/13 навчального року, хоча документ підписано у 2013/2014 навчальному році. А може вже міністерським пенсіонерам-маразматикам, які учнів бачили років 35 назад, йти на відпочинок?
Філософ
А чому Ви рішили,що в МО і науки працюють старики-маразматики.Підіть і подивіться,яке молоде покоління ходить по коридорам і на яких підборах,а носи як задраті,а тих"МАРАЗМАТИКІВ" там давно немає.
ЛАСТІВКА
ОТЕ МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ У ШКОЛІ НІ ДНЯ НЕ ПРАЦЮВАЛО. ВОНО ВІДВРВАНЕ ВІД РЕАЛІЙ. НА ЇХ ДУМКУ В УСІХ ШКОЛАХ КРАЇНИ ПО ДВА КОМПЬЮТЕРНІ КЛАСИ ЯК МІНІМУМ, І В КОЖНОМУ КАБІНЕТІ В УЧИТЕЛЯ ТЕЖ Є.
Ден
Вилен (МОДЕРАТОР), Філософ, ЛАСТІВКА Согласен со всеми тремя, и в трех словах: нынешнее обучение уводит!
Коментувати