Старша школа стане профільною з 2018 року

У МОН надали роз’яснення щодо аспектів впровадження профільного навчання у школі

Старша школа стане профільною з 2018 року

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що після впровадження профільного навчання у старшій школі, яке відбудеться починаючи з 2018 року, обов’язковими для вивчення всіма учнями залишатиметься шість предметів, зокрема, українська мова і література, історія України/всесвітня історія, іноземна мова, математика, природознавство та фізкультура.

Обов’язковий для вивчення зміст освітніх галузей на цьому етапі реалізовуватиметься завдяки окремим навчальним предметам, модульній технології або інтегрованим курсам за вибором.

"Вивчаючи шість обов’язкових предметів, всі інші - учень обирає самостійно, відповідно до своїх нахилів, обдарувань, потреб та перспектив. Таким чином, є змога отримати більш якісні та потрібні конкретному учневі знання із обраного предмета/предметів", - зазначають у Міносвіти.

Також у відомстві наголошують, що, ні в якому випадку не йдеться про зменшення кількості базових дисциплін – всі вони вивчатимуться в основній школі на відповідному рівні. Так само не йдеться про переривання вивчення предметів, оскільки для більшості із базових дисциплін 9-й клас є завершальним.

У міністерстві висловили впевненість, що впровадження Концепції профільного навчання у старшій школі призведе до поліпшення якості освіти.

Освіта.ua
30.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
небайдужий громадянин
Особливо "якісними" будуть знання з предмета природознавство...
Олександр
Для небайдужий громадянин: Повністю згоден.З уразуванням того, що під поняттям "природознавство" вони розуміють фізику, хімію, біологію, географія(яка згідно нового держстандарту закіньчиться у 9 класі)
Коментувати
Анонім
Панове, а для вступу до вишу, регламентована кількість предметів і навчальних годин, чи достатньо 6 предметів, з двох - трьох ЗНО і ти студент. Чи все ж є якийсь обовя"зковий мінімум предметів і годин. Чи в різні ВУЗи по різному? А якщо одна дитина вибере предмет, як буде читатись? Як оплачуватись? Адже підготовка до такого уроку значно складніша ніж коли в класі сидиь два десятки учнів. А чи не перетіорится профільне навчання в те що зараз. Директору потрібно нагрузити групу вчителів годинами, от і вибрав профіль. Що входитеме до природознавства? Шість предметів, в якому обємі будуть вивчатись (кількість годин на премет) І де можна ознайомитись більш детально.
Тата
А давайте сначала благополучно доживем до 2018!!!а то с такими покращеннями можем и не дотянуть.
Коментувати