МОН не закуповує підручники за завищеними цінами

У Міносвіти переконують, що в бюлетені «Вісник державних закупівель» помилки

МОН не закуповує підручники за завищеними цінами

Прес-служба Міністерства освіти і науки України надала коментар стосовно оприлюдненої інформації про замовлення підручників по 600 гривень для учнів 3-х класів шкіл з польською мовою навчання.

Зокрема, у коментарі зазначається, що ціна у 600 грн за підручники є неправдивою та з’явилася через технічну помилку в бюлетені «Вісник державних закупівель».

«За інформацією Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН, 12 серпня 2013 року ІІТЗО укладено низку угод на видання підручників для учнів 3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів на загальну суму 85,84 млн грн. Однак, під час подання інформації для публікації в бюлетені «Вісник державних закупівель» і на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель було допущено технічну помилку», - зазначають у Міносвіти.

Також, у Міносвіти наголошують, що в порівнянні з 2009 роком удалося знизити ціни на друк малотиражних підручників для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням мовами національних меншин.

«У 2009 році підручник для учнів 9-х класів ЗНЗ з польською мовою навчання коштував 870,5 грн (кількість сторінок – 272, тираж – 171 примірник), у 2013 році підручник з такою ж кількістю сторінок і тиражем 173 примірника коштує 349,42 грн, а для деяких шкільних навчальних дисциплін – 253,13 грн (тираж – 173 примірника)», - повідомляє прес-служба МОН.

У Міносвіти зазначають, що підручника «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням польською мовою. 3 клас» складає 360,06 грн за один примірник, а підручника «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» – 349,20 грн за один примірник.

«Відповідні зміни незабаром будуть внесені до бюлетеня «Вісник державних закупівель» і на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель», - підкреслили в Міносвіти.

Освіта.ua
15.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шестопалов
"Але наразі МОН України вперто зберігає процедури, що залишають лазівки для зловживань, не хоче впроваджувати прозорі, справедливі для всіх європейські стандарти випуску якісних підручників, не хоче для їх придбання передати державні гроші у школи."
Шестопалов
Див. статтю "Наші учні варті якісніших підручників" http://osvita.ua/school/school_today/35968/ Фрагменти: "Влада або опозиція могли би заробити значну кількість вдячних голосів освітян, учнів та їх батьків на чергових виборах, вирішивши нарешті проблему постачання у школи дешевих і якісних підручників." "Для створення якісних продуктів людство не вигадало нічого кращого, ніж «бізнес-проекти», коли кожний виробник мобілізує всі інтелектуальні і матеріальні ресурси, щоб його продукт задовольнив потреби покупця. Схеми ринкових відносин працюють автоматично без втручання армії корисливих чиновників і в умовах конкуренції з іншими виробниками забезпечують покупців кращими, ефек¬тивнішими і дешевшими виробами. Власне, такі схеми працюють в усіх галузях людської діяльності у цивілізованому світі, подекуди й у нас. Тільки не в освіті, де панує протекціонізм та корупція. Поки ринкові відносини не прийдуть рівною мірою у всі видавництва і школи, дешевих, якісних і своєчасних підручників не буде! Але...
Ирина Шульгина
Нет, конечно, это просто его реальная цена. Сюда включена гениальность автора, суперценная рисовая бумага, чернила с золотым тиснением, а также то, что знания сами запрыгивают ребенку в голову. Не надо делать дураков из людей. Откаты поделили? Ну и славно, не надо привлекать лишнее внимание
Вероника Татаренко
Це дуже цікаво, бо ще вчора на вашому сайті дуже "аргументовано" пояснювалося, чому підручники вартують таких грошей, йшлося про друк , фарбу, авторські гонорари і називалися цифри 520, 640 і 850 гривень. То що - все були помилки? Чи просто хтось завищив свої вимоги до життя за кошт держави?