Osvita.ua Середня освіта Якість оздоровлення не забезпечується кількістю
Якість оздоровлення не забезпечується кількістю

В Україні зростає тільки кількість «оздоровлених» дітей, а не здорових

Якість оздоровлення не забезпечується кількістю

Рахункова палата здійснила аудит ефективності використання коштів, передбачених у держбюджеті на організацію та проведення у 2012 році заходів із оздоровлення та відпочинку дітей, про що йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати України.

За результатами аудиту Колегія Рахункової палати зробила висновок, що завдяки вжитим Кабміном і Мінсоцполітики заходам кількість оздоровлених улітку 2012 року дітей, порівняно з попереднім роком, збільшилася на 2,3 відсотка. Водночас у Рахунковій палаті зазначають, що «на тлі стрімкого зростання захворюваності дітей шкільного віку, виконання відповідних заходів із підвищення якості цього оздоровлення не забезпечено».

Так, згідно з висновками аудиту, улітку 2012 року основною формою оздоровлення та відпочинку школярів, як і в минулих роках, були відпочинкові послуги в таборах із денним перебуванням, що були створені на базі навчальних закладів. У таких таборах провели літо 72,3 відсотка дітей шкільного віку. Тим часом, у закладах оздоровлення (за даними Держстату) протягом зазначеного періоду перебувало лише 369,5 тис. дітей (9 відсотків дітей шкільного віку).

У Рахунковій палаті зазначають, що матеріальна база дитячих оздоровчих закладів всіх типів погіршується. Аудитом установлено, що кількість позаміських оздоровчих закладів протягом 2012 року зменшилась з 1812 до 1731, а кількість місць у них зменшилась на 5,4 тис. (2,8 відсотка).

Окрім того, досі не сформований Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, до якого станом на 18 травня поточного року внесено лише 77,1 відсотків від кількості позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.

Також, не затверджені державні програми розвитку дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія», чим порушуються вимоги закону про їхню державну підтримку й особливості функціонування. Зокрема, у 2012 році для оздоровлення дітей в МДЦ «Артек» Мінсоцполітики закупило лише 68,7 відсотків путівок (замість 90 відсотків визначених законодавчо). Причина криється в розбіжностях між потребою в коштах (112,2 млн грн) і затвердженими на цю мету бюджетними асигнуваннями (68,9 млн грн).

«Більше того - на сьогодні, усупереч вимогам Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Державна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей також не затверджена», - підсумовується у звіті Рахункової палати.

Освіта.ua
13.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Савчук
Коли оздоровлюються масово, то це тільки відбування повинності на асфальті. Зато чиновники оздоровлюють своїх дітей в самих комфортельних лагерях відпочинку, де не розвалюються корпусиі падають балкони. Оце таке Покращення, але вібіркове.
Вероника Татаренко
Оздоровлення в нашій школі цього року проходило за звичним планом - створили пришкільний табір, де діти три тижні "відпочивали" на шкільному асфальтованому подвір"ї, позмальовуючи його кольоровою крейдою та ганяючи м"яча. Чи варто казати, як набралися сил малюки на розпеченому асфальті під пильним наглядом "до болі знайомих персон"
Ирина Шульгина
Для Вероника Татаренко: а хоть кормили? Потому что у нас не кормили, и я вообще не поняла смысла этого лагеря. Или всухомятку, или все равно бегать домой обедать. Короче, оздоровлением это даже с натяжкой не назвешь. У нас хоть учительница с ними английский подтянула, не все забыли
Коментувати
Ego
Звичайнісінька профанація, а не оздоровлення. У школі, на асфальті може бути тільки ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ, але ніяке не оздоровлення. Де посилена вітамінізація, де обстеження лікарів, де спеціальні процедури??? Щороку жорстка вимога адміністраціям шкіл "оздоровити" мало не 100% дітей школи. ВСІХ дітей школи не відпустити в село до бабусі на свіже повітря і молоко, а примусово залишити в міському шумі й пилу на т.зв. "оздоровлення". От і цифра псевдооздоровлених росте. Чергова БРЕХНЯ влади про турботу про дітей!
Яр
Для Ego: врачи и процедуры - верный путь для того, чтобы угробить детей.
Коментувати
Евгений Прохоров
Заниматься обманом - плохо. Заниматься самообманом - преступление. Пришкольные лагеря в центре Донецка - разве это оздоровление.... Всё -отрапортовали, "оздоровили".
Ирина Шульгина
Для Евгений Прохоров: да и не только в Донеце. Ну где могут оздоровиться на асфальте?? А даже и где были путевки, как во Львове, так чудесным образом достались мажорам. А за свой счет отправить под силам единицам. Во-первих, большинство советских детских лагерей уже не лагеря, а дачи и отели. Во-вторых, цены там, как-бутдо ребенок отдыхает где-то на Бали
Вероника Татаренко
А як можна реєструвати те, що з кожним днем зменшується? Зареєструеш санаторій, а він завтра вже став власність якогось чинуші, чи багатія? Це ж вам не проклятий совок, коли для дітей були відкриті всі можливості розвитку, самореалізації, відпочинку. Це епоха олігархізму. Епоха Виродження...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!