МОН системно оновлює зміст освіти, - міністр

Табачник поінформував про основні новації нового Державного стандарту в середній освіті

МОН системно оновлює зміст освіти, - міністр

"Міністерством освіти і науки проведена системна робота з оновлення змісту освіти", - про це заявив міністр освіти під час брифінгу, присвяченому реалізації державних стандартів у новостворених підручниках.

Зокрема, міністр поінформував про основні новації нового Державного стандарту, що упроваджуватиметься у базову повну загальну середню освіту, починаючи з нового навчального року.

"По-перше, це вивчення іноземної мови з 1-го класу, по-друге, це обов’язкове запровадження у 5-х класах другої іноземної мови, а також – вивчення інформатики з 2-го класу", – розповів міністр.

За його словами, нові навчальні програми, які містять нові Державні стандарти для загальноосвітніх навчальних закладів створені з урахуванням європейської практики.

"При створенні навчальної програми "Сходинки до інформатики" використані рекомендації ЮНЕСКО. Цей курс розглядається як необхідний інструмент, який у сучасному інформаційному суспільстві сприятиме більш успішному навчанню учнів, усебічному розвитку дитини шкільного віку", - зазначив міністр.

Він повідомив, що рекомендаціям західних фахівців, зокрема Комітету з мовної політики Ради Європи, відповідає й нове покоління підручників з іноземних мов, що є дуже актуальним, враховуючи їх обов’язкове вивчення.

Водночас, за словами Табачника, нові підручники принципово відрізняються від своїх минулорічних попередників – зокрема, підвищеною якістю видруку та забезпеченням навчально-методичними комплектами.

Також міністр переконаний, що цьогоріч підвищилася не лише якість підручників, а й суттєво збільшилася їхня кількість.

"Завдяки збільшенню Урядом України у Державному бюджеті коштів на видання навчальної літератури ми вперше за останні роки зможемо забезпечити створення, видрук і доставку до середніх шкіл понад 13 млн шкільних підручників", – поінформував міністр.

За його словами, за останні 2 роки створено та видруковано весь комплект підручників для 1-2-х класів; у 2013-му створені підручники для 5-го класу і вже зараз розпочинається випереджальний друк на наступний рік підручників для 3-го класу.

Табачник також підкреслив, що Міністерство освіти і науки повністю задовольнило усі побажання регіональних органів управління освітою щодо змісту підручників – це стосується, у першу чергу, кількості примірників мовами національних меншин.

Окрім того, міністр наголосив, що значна увага у цьому році приділена художньому оформленню підручників і дотриманню санітарно-гігієнічних умов, які спрямовано на профілактику захворювань органів зору та опорно-рухового апарату.

"У цьому році друк усіх підручників створено з випередженням як графіку, так і кількості, – сумарний тираж усіх примірників складає близько 120% від загальної кількості учнів", – підсумував міністр.

Освіта.ua
30.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вуася
Чёрный Властелин придет за тобой, табачник...
Лина Ангиленко
А разве можно выучить языки по Министерским учебникам????
салка
В связи с увеличением количество уроков иностранных языков возникают вопросы. 1. Для кого хочет выпускать «специалистов» украинская школа? Для Украины или для запада? 2. Какими будут эти «специалисты», если вместо предметов, дающих конкретных знаний (математика, физика, химия, и т.д.) будут изучать языков. Может они выучат дополнительный язык, но будет нечего рассказывать. Хотя все зависит от целей образования. Если главная цель подготовить прислугу для продвинутых европейцев – то вперед…
Ирина Шульгина
Для салка: а что их тут ждет? Ну выучится, а дальше что? Курьером? Менеджером по продаже рекламы? Гарантированного первого рабочего места как в советское время нет, перспектива собственного жилья нулевая. Понятно, что бегут все, кто только может
Лина Ангиленко
Для салка: А разве можно выучить языки по Министерским учебникам????
Коментувати
Вероника Татаренко
У меня стаж учителя уже 30 лет. за это время я еще ни разу не наблюдала, чтобы слова чиновника так цинично с жизнью расходились. У нас профильные классы. Так учебников по химии к ним пришло аж целых два на школу - на три параллели. А о реактивах я вообще молчу - еще времен Менделеева.Скажите, как этому человеку можно верить?
Маша
Для Вероника Татаренко: +10000000000%. Аналогично!
Ирина Шульгина
Это еще повезло, если учитель горит предметом, а если эта нищенская зарплата, море бумажек и прочие маразмы министерства так задолбали, что на детей времени не остается??? Нереально пробиться через эту стену абсурда так, чтобы хватало душевных сил еще на что-то
Коментувати