Нові підручники отримають учні 2-х та 5-х класів

Книжки створені за новими Державними стандартами, що ухвалені в 2011 році

Нові підручники отримають учні 2-х та 5-х класів

У Міністерстві освіти і науки задоволені ходом видання та доставки підручників для загальноосвітніх навчальних закладів країни.

"Найголовніше, що фінансування здійснюється протягом усього року. Пам’ятаєте, раніше кошти на видання підручників надходили в серпні – вересні. Тому й виникали затримки. Тепер кошти надходять періодично, поквартально. Це дає змогу вчасно виконувати всі етапи підготовки та видання підручників", - запевнив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод в коментарі газеті "Освіта України".

Він повідомив, що підручники для п’ятикласників уже надруковані, нині їх доставляють до книжкових баз обласних управлінь освіти і науки. Вже більш як 60 відсотків – на базах. А всього до навчальних закладів надійде понад 6,5 мільйона книжок.

"Уперше цього року до шкіл надійдуть нові підручники для учнів других та п’ятих класів, розроблені відповідно до нових навчальних програм. Якісно новими є й підручники для спеціалізованих навчальних закладів", – зазначив директор ІІТЗО.

"Це була постійна проблема: підручники для шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов не видавалися і батьки змушені були купувати дорогі, особливо англійських видавництв. Протягом двох років ми видаємо підручники для спеціалізованих шкіл. Можемо прямо сказати батькам: "Не купуйте дорогі підручники!", - наголосив Удод.

За словами чиновника, радикально оновленим є підручник з історії України для учнів п’ятого класу. "Це - пропедевтичний курс, з якого розпочинається вивчення історії. Він дає знання про історичні постаті і події".

"У новому підручнику з історії зміст викладається послідовно. Ми подаємо розділи: звідки і як історики довідуються про минуле, про що і про кого розповідає історія і чому пам’ятки культури належать до історичної спадщини. Вперше у підручниках ми спонукаємо учнів знати пам’ятники, які часто зустрічаються на зображеннях: яка історична подія, хто автор пам’ятника і як це допомагає вивчати історію", - наголосив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

Освіта.ua
29.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Irina
а для 5 классов-это по всем предметам меняется программа и новые учебники?... или только по нововведенным?
lasha
А як щодо підручників для внз?