Можливостей для підвищення зарплат освітян немає

У Мінсоцполітики пропонують думати, як покращити зарплати наступного року

Можливостей для підвищення зарплат освітян немає

У Міністерстві соціальної політики відповіли на пропозиції Федерації професійних спілок України щодо вирішення проблемних питань у бюджетній сфері та повідомили, що на сьогодні немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Про це йдеться у листі Міністерства соціальної політики України до Федерації професійних спілок України.

"Мінсоцполітики підтримує необхідність підвищення заробітної плати у бюджетній сфері, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою за наявності можливостей зведеного бюджету, як це визначено п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 № 197 "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" та п. 2.22.1 чинної Генеральної угоди", - наголошують у міністерстві.

Також у Мінсоцполітики зазначають, що відомство звернулось до Мінфіну з проханням надати інформацію щодо виконання зведеного бюджету за І квартал 2013 року та отримало відповідь про неможливість підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

"За повідомленням Мінфіну (лист від 14.06.2013 № 31-07240-03-5/18170) оскільки відповідно до звіту Державної казначейської служби України недовиконання зведеного бюджету за І квартал поточного року становить 0,7 млрд. гривень, на сьогодні на жаль немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери", - констатують у Мінсоцполітики.

Проте, у відомстві запропонували профспілкам обговорити перспективи оплати праці у бюджетних галузях у 2014 році.

"Підтримуємо пропозицію щодо встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати", - йдеться у листі Мінсоцполітики.

Однак у міністерстві зауважують, що підвищення оплати праці може негативно вплинути на бюджети усіх рівнів та виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

"Разом з тим, оскільки, підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери залежить від фінансових можливостей бюджету, то воно має відбуватись поступово з урахуванням зростання економічних показників та реальних можливостей бюджетів усіх рівнів на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ з урахуванням всіх обов’язкових виплат", - зазначають у соціальному відомстві.

"При цьому не можна допустити таких негативних наслідків як розбалансування бюджетів усіх рівнів, виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, відправлення працівників у примусові відпуски за власний рахунок або скорочення чисельності при встановленні посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС в розмірах не забезпечених реальними фінансовими ресурсами", - йдеться у листі.

"Тому, при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на наступний рік, мають бути враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, зокрема такі як номінальний валовий внутрішній продукт, прибуток прибуткових підприємств, фонд оплати праці найманих працівників тощо", - порекомендували у Міністерстві соціальної політики України.

Освіта.ua
25.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
іі
"Тому, при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на наступний рік, мають бути враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, зокрема такі як номінальний валовий внутрішній продукт, прибуток прибуткових підприємств, фонд оплати праці найманих працівників тощо", пропоную замінити ’працівника першого тарифного розряду’-на зарплату ’’народного депутата’’
валя
нашим можновладцям розумні люди не потрібні ,а якщо розумні то повинні бути бідними томущо такими простіше управляти
Cергей
какое повышение, у нас в школе всех в отпуск на два дня за свой счет отправляют. говорят нет бюджета
Светлана Савчук
http://osvita.ua/school/36595/
Светлана Савчук
А чому таких проблем не виникае , коли визначають заробітну плату депутатам та владі? Їхня заробітна плата немаленька, а влада взагалі рзширює свій апарат і , а нам , вчителям за копійки навчати, виховувати , танцювати та на дірку нне ставати?
Ирина Шульгина
Да понятно, что не хватает, Янукович и так еле концы с концами сводит, надо вертолетную площадку расшырить, оппозиции тоже не до учителей, надо Вставай Украино-2 организовывать. Где эти политиканы, когда на учителей не хватает??? Им некогда, они на заслуженном отдыхе
htfkscn
Для Ирина Шульгина: ОЙ, про Симоненка то забыли... Вот он про зарплаты учительские и позаботитьс
Ирина Шульгина
А что Симоненко? Кстати, он бы и позаботился. У коммуняк весьма неплохая антикризисная программа, если бы реализовать хоть часть того, что они предлагают, в бюджете дыр бы стало меньше
DR
Для Ирина Шульгина: не смешите. Одной программы мало, надо еще чтоб человек был честным и порядочным. "По деяниям его..."
Коментувати
Nik
Так парадокс в том, что опять на выборах побегут голосовать за "покращення" и проффесионалов. А те знают, что большинству учителей деваться некуда - будут работать. Опять - таки всегда можно надавить - аттестация, часы и т.д.
Petrov Ka
Для Nik: К сожалению за кого бы мы не голосовали, результат будет еще долго один - нищенская зарплата учителя....
Світлана
Голосуватиму за Ляшка. От людина слова: сказав - вила принесе - приніс! Хоч хтось, хоч якісь обіцянки виконує))))). А як ще й нам вила видасть.....!
Коментувати
Лана
Не было и не будет на нас денег никогда. Самим надо думать о дополнительном заработке, а на работе так иметь немного часов для стажа и не портить себе нервы.
Стас
Для Лана: Вы совершенно правы!
Людмила Л
И я полностью согласна
Коментувати
ТамІван
А здогадайтесь, як могла воно потрапити на таку посаду в такому віці??? Вірно, бо вміє красиву БРЕХНЮ загорнути в ще більш красиву обвертку...
Полина Осипенко
Помнится Королевская говорила про 1000 евро зарплаты. Где они? Хотя бы половина. Если бы про зарплаты учителей заботились с тем же усердием, что и про карманы олигархов (тот же Саша Янукович - без пяти минут миллиардер), то мы жили по другому.
Ирина Шульгина
Для Полина Осипенко: Королевская? та Королевская, которая чернобыльцам "пересмотрела" льготы и они третью неделю под Кабмином голодуют? Людям терять нечего, кормить семьи не за что. А Королевскую это все не волнует, копанки - бизнес прибыльный...
Коментувати
Светлана
Какие чиновники понятливые. Надо повысить зарплату учителям и врачам - но денег нет! Где же денежки взять? А может попробовать сократить расходы на содержание президента, кабинета министров,сократить зарплаты депутатам (хотя бы на 30%) и может быть тогда найдутся средства на повышение зарплат бюджетников. И хотелось бы повышения не на 10 гривен, а побольше.
htfkscn
Для Светлана: Зачем? Ведь и учителя, и врачи нашли дополнительные источниииики повышения семейного бюджета. А кто не нашёл - тоже мешать не станет
Ирина Шульгина
Вы так не обобщайте. Какой дополнительный доход у учителя зарубежной? У учителя географии? Огороды держат, факультативов набирают, но то, что особо не нужно для поступления, спросом не пользуется. И есть учителя, которые принципиально не берут взяток, и таких, слава Богу, большинство
Світлана
Казав же вам прим’єр - не хнікайте, а беріть лопату і капайте огороди)))) А вам ще зарплати якісь давай))
Коментувати
Сера
Ну і де ж баба Наташа зі своїми обіцянками??? підтримали регіони ото жеріть!!!!!!!!
ха-ха-ха
Для Сера: а де б не регіони взяли гроші??? Яка різниця? Суспільство хворе.
ольга петровна
...у власти были все, и что было лучше. Много говорить разрешили. А воровали, воруют и будут воровать....
Надія Іванівна
Хіба народні депутати, прокурори, міліція не є бюджетники, як і ми- вчителі та лікарі з культпрацівниками. Чи може уних така ШКІДЛИВА ( для нашого суспільства) робота? Тому я пропоную поставити всіх на єдину тарифну сітку. Впевнена-гроші знайдуться
Коментувати