Osvita.ua Середня освіта Можливостей для підвищення зарплат освітян немає
Можливостей для підвищення зарплат освітян немає

У Мінсоцполітики пропонують думати, як покращити зарплати наступного року

Можливостей для підвищення зарплат освітян немає

У Міністерстві соціальної політики відповіли на пропозиції Федерації професійних спілок України щодо вирішення проблемних питань у бюджетній сфері та повідомили, що на сьогодні немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Про це йдеться у листі Міністерства соціальної політики України до Федерації професійних спілок України.

"Мінсоцполітики підтримує необхідність підвищення заробітної плати у бюджетній сфері, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою за наявності можливостей зведеного бюджету, як це визначено п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 № 197 "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" та п. 2.22.1 чинної Генеральної угоди", - наголошують у міністерстві.

Також у Мінсоцполітики зазначають, що відомство звернулось до Мінфіну з проханням надати інформацію щодо виконання зведеного бюджету за І квартал 2013 року та отримало відповідь про неможливість підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

"За повідомленням Мінфіну (лист від 14.06.2013 № 31-07240-03-5/18170) оскільки відповідно до звіту Державної казначейської служби України недовиконання зведеного бюджету за І квартал поточного року становить 0,7 млрд. гривень, на сьогодні на жаль немає фінансових можливостей для підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери", - констатують у Мінсоцполітики.

Проте, у відомстві запропонували профспілкам обговорити перспективи оплати праці у бюджетних галузях у 2014 році.

"Підтримуємо пропозицію щодо встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати", - йдеться у листі Мінсоцполітики.

Однак у міністерстві зауважують, що підвищення оплати праці може негативно вплинути на бюджети усіх рівнів та виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

"Разом з тим, оскільки, підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери залежить від фінансових можливостей бюджету, то воно має відбуватись поступово з урахуванням зростання економічних показників та реальних можливостей бюджетів усіх рівнів на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ з урахуванням всіх обов’язкових виплат", - зазначають у соціальному відомстві.

"При цьому не можна допустити таких негативних наслідків як розбалансування бюджетів усіх рівнів, виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, відправлення працівників у примусові відпуски за власний рахунок або скорочення чисельності при встановленні посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС в розмірах не забезпечених реальними фінансовими ресурсами", - йдеться у листі.

"Тому, при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на наступний рік, мають бути враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, зокрема такі як номінальний валовий внутрішній продукт, прибуток прибуткових підприємств, фонд оплати праці найманих працівників тощо", - порекомендували у Міністерстві соціальної політики України.

Освіта.ua
25.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
іі
"Тому, при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на наступний рік, мають бути враховані основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2014 рік, зокрема такі як номінальний валовий внутрішній продукт, прибуток прибуткових підприємств, фонд оплати праці найманих працівників тощо", пропоную замінити ’працівника першого тарифного розряду’-на зарплату ’’народного депутата’’
валя
нашим можновладцям розумні люди не потрібні ,а якщо розумні то повинні бути бідними томущо такими простіше управляти
Cергей
какое повышение, у нас в школе всех в отпуск на два дня за свой счет отправляют. говорят нет бюджета
Светлана Савчук
http://osvita.ua/school/36595/
Светлана Савчук
А чому таких проблем не виникае , коли визначають заробітну плату депутатам та владі? Їхня заробітна плата немаленька, а влада взагалі рзширює свій апарат і , а нам , вчителям за копійки навчати, виховувати , танцювати та на дірку нне ставати?
Ирина Шульгина
Да понятно, что не хватает, Янукович и так еле концы с концами сводит, надо вертолетную площадку расшырить, оппозиции тоже не до учителей, надо Вставай Украино-2 организовывать. Где эти политиканы, когда на учителей не хватает??? Им некогда, они на заслуженном отдыхе
htfkscn
Для Ирина Шульгина: ОЙ, про Симоненка то забыли... Вот он про зарплаты учительские и позаботитьс
Ирина Шульгина
А что Симоненко? Кстати, он бы и позаботился. У коммуняк весьма неплохая антикризисная программа, если бы реализовать хоть часть того, что они предлагают, в бюджете дыр бы стало меньше
DR
Для Ирина Шульгина: не смешите. Одной программы мало, надо еще чтоб человек был честным и порядочным. "По деяниям его..."
Коментувати
Nik
Так парадокс в том, что опять на выборах побегут голосовать за "покращення" и проффесионалов. А те знают, что большинству учителей деваться некуда - будут работать. Опять - таки всегда можно надавить - аттестация, часы и т.д.
Petrov Ka
Для Nik: К сожалению за кого бы мы не голосовали, результат будет еще долго один - нищенская зарплата учителя....
Світлана
Голосуватиму за Ляшка. От людина слова: сказав - вила принесе - приніс! Хоч хтось, хоч якісь обіцянки виконує))))). А як ще й нам вила видасть.....!
Коментувати
Лана
Не было и не будет на нас денег никогда. Самим надо думать о дополнительном заработке, а на работе так иметь немного часов для стажа и не портить себе нервы.
Стас
Для Лана: Вы совершенно правы!
Людмила Л
И я полностью согласна
Коментувати
ТамІван
А здогадайтесь, як могла воно потрапити на таку посаду в такому віці??? Вірно, бо вміє красиву БРЕХНЮ загорнути в ще більш красиву обвертку...
Полина Осипенко
Помнится Королевская говорила про 1000 евро зарплаты. Где они? Хотя бы половина. Если бы про зарплаты учителей заботились с тем же усердием, что и про карманы олигархов (тот же Саша Янукович - без пяти минут миллиардер), то мы жили по другому.
Ирина Шульгина
Для Полина Осипенко: Королевская? та Королевская, которая чернобыльцам "пересмотрела" льготы и они третью неделю под Кабмином голодуют? Людям терять нечего, кормить семьи не за что. А Королевскую это все не волнует, копанки - бизнес прибыльный...
Коментувати
Светлана
Какие чиновники понятливые. Надо повысить зарплату учителям и врачам - но денег нет! Где же денежки взять? А может попробовать сократить расходы на содержание президента, кабинета министров,сократить зарплаты депутатам (хотя бы на 30%) и может быть тогда найдутся средства на повышение зарплат бюджетников. И хотелось бы повышения не на 10 гривен, а побольше.
htfkscn
Для Светлана: Зачем? Ведь и учителя, и врачи нашли дополнительные источниииики повышения семейного бюджета. А кто не нашёл - тоже мешать не станет
Ирина Шульгина
Вы так не обобщайте. Какой дополнительный доход у учителя зарубежной? У учителя географии? Огороды держат, факультативов набирают, но то, что особо не нужно для поступления, спросом не пользуется. И есть учителя, которые принципиально не берут взяток, и таких, слава Богу, большинство
Світлана
Казав же вам прим’єр - не хнікайте, а беріть лопату і капайте огороди)))) А вам ще зарплати якісь давай))
Коментувати
Сера
Ну і де ж баба Наташа зі своїми обіцянками??? підтримали регіони ото жеріть!!!!!!!!
ха-ха-ха
Для Сера: а де б не регіони взяли гроші??? Яка різниця? Суспільство хворе.
ольга петровна
...у власти были все, и что было лучше. Много говорить разрешили. А воровали, воруют и будут воровать....
Надія Іванівна
Хіба народні депутати, прокурори, міліція не є бюджетники, як і ми- вчителі та лікарі з культпрацівниками. Чи може уних така ШКІДЛИВА ( для нашого суспільства) робота? Тому я пропоную поставити всіх на єдину тарифну сітку. Впевнена-гроші знайдуться
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!