У МОН визначили, як виховуватимуть школярів

Міністерством освіти надано рекомендації з виховної роботи на наступний навчальний рік

У МОН визначили, як виховуватимуть школярів

Міністерством освіти надано методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2013/14 навчальному році. Відповідний лист отримали регіональні управління освіти та інститути післядипломної педагогічної освіти.

У рекомендаціях міністерства зазначається, що ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН № 1243, яким затверджено "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України". У МОН підкреслюють, що орієнтири виховання розроблені для практичного використання заступниками директора з виховної роботи, педагогами-організаторами, класними керівниками, вихователями у своїй практичний діяльності.

Фахівці міністерства зазначають, що виховання учнів має здійснюватися у контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплювати весь навчально-виховний процес, ґрунтуватися на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувати інтереси особистості, суспільства і держави.

Також, за визначенням міністерства, особливої уваги потребують питання превентивного виховання. Плануючи роботу із означеного напрямку освітянам необхідно взяти до уваги, що упродовж минулого року неповнолітніми або за їх участю було скоєно більше 14 тисяч злочинів.

"Особливістю криміногенної ситуації в підлітковому середовищі є зміна її структури в бік зростання корисливих злочинів. Найпоширенішими злочинами залишаються крадіжки, тобто майнові злочини, які складають майже 66 % усіх злочинів, скоєних підлітками", - наголошують у МОН.

Також, на думку фахівців відомства, особливої ваги набуває питання патріотичного виховання підростаючого покоління. Вони рекомендують всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру "Зірниця" у 2013-2015 роках присвятити роботі вивчення героїчних сторінок історії українського народу в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Наступним важливим напрямом виховної роботи є підготовка підростаючої молоді до дорослого, сімейного життя. Оскільки, на переконання фахівців міністерства, в умовах постійних демографічних і соціальних змін втрачаються сімейні цінності, руйнуються відносини, підвищується ризик розлучень, знижується вага виховної функції сім’ї.

На переконання чиновників , відродження в сімейному житті численних народних звичаїв, «котрі становлять серцевину сімейно-побутової культури і мають потужний виховний потенціал» є одним з найважливіших і невідкладних завдань батьків і педагогів.

"Міністерство наполегливо рекомендує широко залучати до навчально-виховного процесу батьківську громадськість, створювати так звані "Трикутники: учні, батьки, педагоги», проводити Батьківські форуми - відкриті діалоги безпосередніх і щирих дітей з досвідченими та мудрими батьками для вироблення спільних поглядів на вирішення проблем у стосунках, адже запорукою порозуміння є спроба зрозуміти одне одного та зробити крок назустріч", - йдеться у рекомендаціях МОН.

Також у профільному міністерстві зауважують, що в планах роботи навчальних закладів необхідно передбачити заходи щодо відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат, які припадатимуть на 2013/14 навчальний рік та відзначення загальнодержавних свят України.

Освіта.ua
17.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Viktor Chernilevskyy
До України дійшла нова технологія доступу до Інтернету. Фірма DATAWIND(Великобританія), яка спільно з урядом Індії вже поставила 1 млн планшетів AKASH (Ubislate) студентам та учням. Причому держава оплачує 50% вартості, решту(35 долапів США) користувач. Фірма NETWIND ltd (Васильків) поставляє різні модифікації планшетів, в т.ч. для школярів з безкоштовним мобільним швидкісним Інтернетом. Швидкісний Інтернет 4+G по всій території України( там де є покриття мобільного звязку). Найбільш дієвим засобом виховання школярів є впровадження цифрових технологій. Принцип "1учень - 1 компютер", та ще з безкоштовним мобільним Інтернетом є запорукою забезпечення високого рівня знань, високої дисципліни на уроках, підвищення авиоритету вчителя. Перевірено в різних класах сільських та міських шкіл.
Тата
Переписали предыдущие указы и распоряжения и буквы поменяли.А суть осталась прежней.Оправдывают свое присутствие в министерском кресле перепечатыванием былого.
Ирина Шульгина
Для Тата: А в горно сколько штаны протирают? Это ж каждой надо по паре бумажек вручить для имитации работы. А бедным учителям потом все расхлебывать, за концепциями и проектами некогда детей учить
Ирина Шульгина
Для Тата: А в горно сколько штаны протирают? Это ж каждой надо по паре бумажек вручить для имитации работы. А бедным учителям потом все расхлебывать, за концепциями и проектами некогда детей учить
Коментувати
htfkscn
Розіслали, бо повинні виконувати службові обов*язки. Те, що відбуватиметься в школах, хіба на 1%вплине на формування світогляду дітей. Те, що відбувається в суспільстві- на 60% вплине на те ж саме. Все інше, що також входить і в ці 60% - іде з родини. Це так, констатація факту. Приємно, що сайт вже не червоний)
alkor
Ну, просто СУПЕР!!! В документі, що розсилається, як керівництво для дії всім навчальним закладам України, Тараса Григоровича Шевченка названо "видатним" письменником! Генія українського народу, його духовного батька назвати просто видатним!!! Так можуть чинити лише люди, що ненавидять все українське, намагаються витравити національний дух з усіх сфер життя нашого суспільствва! На таке не наважилася навіть комуністична інтернаціональна радянська бюрократія, яка беззаперечно визнавала велич та геніальність Кобзаря! А от Довженко (талановитий кіноресире, нічого не скажу) в цьому ж документі названий "геніальним"! Це той, що написав і зняв брехню про Щорса, "Арсенал", підлабузницько-заідеологізовану "Поему про море"!.. Про 200-річчя Великого Кобзаря сказано декілька слів, а про підготовку до 70-річчя Перемоги - декілька абзаців!!! Велич подвигу наших дідів і прадідів ніхто не заперечує! Він гідний того, щоб пам’ятати у віках! Але! Чим не догодив нашому міністру Великий Тарас!!!???
Ирина Шульгина
Для alkor: Знаете, мне кажется, что "комуністична інтернаціональна радянська бюрократія" работала так, что издавалось в разы больше украинской литературы, чем сейчас... Касательно Довженка Вы не правы на 100%. А "Щоденник"? "Украина в огни"? Да и фильмы гениальные просто. С Шевченком это кошмар, но, думаю, каждый учитель донесет до ребенка, кто был гениальным, тем более, что в самой программе его не меньше
Владимир
Для alkor: Не надо расписываться за весь народ. Нашли духовного батька в лице пьяницы и распутника Шевченка. Я ученикам рассказываю как его бухого в оренбургском полку таскали. Ведь учитель должен говорить правду. Не так ли?
htfkscn
А Вы откуда поинформированы о том, ЧТО рассказываете?Сам носили?Изучать следует произведения. А духовных батькив каждый себе САМ выберет
Коментувати
Ирина Шульгина
Не надо ничего определять, пожалуйста, просто меньше воруйте и не вешайте на учителей лишнюю писанину, они сами знают, что лучше вкладывать ребенку. МОН своими придурковатыми директивами только мешает
Лариса
Бюрократів забагато, тому різних папірців забагато. Але на мою думку, саме головне щоб виховний процес відбувався в сім’ї і тоді буде все гаразд із вихованням і папірців буде менше, не буде в них потреби.
Коментувати