Коштів на зарплату освітян вистачить на 8 місяців

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти провів виїзне засідання на Чернігівщині

Коштів на зарплату освітян вистачить на 8 місяців

Комітет з питань науки і освіти провів виїзне засідання в Чернігівській області. Члени комітету зустрілись із представниками дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та освітянських профспілок Чернігівщини, а також побували у Ріпкинській загальноосвітній школі №2, Чернігівському вищому професійно-технічному училищі побутового обслуговування.

За повідомленням прес-служби комітету, освітяни Ріпкинського району порушили проблеми, що стосуються реалізації програми "Шкільний автобус". В місцевому освітньому окрузі до опорної школи приїздять на навчання діти з 17 навколишніх сіл. Тут наголошують, що не врегульовано питання із закупівлею пального та запасних частин для автобусів, частина з яких уже застаріла; не вистачає кваліфікованих водіїв відповідної категорії; не передбачено посаду вихователя, який супроводжує школярів у дорозі.

За словами голови комітету Лілії Гриневич, проблеми освітян Чернігівщини, на фоні хронічного державного недофінансування галузі, є типовими для всієї України. Особливо критичною є ситуація у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, які не можуть скористатись заробленими коштами.

"Держказначейство не виплачує впродовж 2-3 місяців зароблені профтехучилищами кошти.  Подібна проблема і у вищих навчальних закладах. Ми сьогодні пересвідчились, що у місцевих бюджетах коштів на виплату заробітної плати освітянам вистачить лише на 7,5 – 8 місяців", - наголосила Гриневич.

За словами першого заступника голови комітету Олександра Сича, освітяни сьогодні опинились в парадоксальній ситуації, коли "один державний орган не дає грошей, а інший – за це карає".

"Якість освіти не є пріоритетом державної політики. Про це свідчать необґрунтовані цифри вартості навчання одного учня, які розраховуються не з потреб, а за залишковим принципом. Зараз на утримання одного учня у сільській школі закладено  – 7,5 тисяч гривень. Хоча насправді, за підрахунками директорів сільських шкіл,  ця цифра сягає від 11,5 до майже 30 тисяч гривень", - наголосила Лілія Гриневич.

За словами народного депутата Ростислава Павленко державний підхід до освіти та освітян повинен бути змінений, інакше ми й надалі будемо говорити про проблеми і щоразу більш серйозні.

"Кошти в освіті необхідно наближати до споживача, як це роблять в усьому світі. Бо на місцях краще знають, що необхідно закупити, і можуть безпосередньо відповідати перед людьми за якість того продукту, який вони придбали. А нині ми маємо централізовані закупівлі шкільних автобусів, які не пристосовані до українських погодних та дорожніх реалій, чи централізовані закупівлі підручників низької якості", – підкреслила Лілія Гриневич.

За результатами виїзного засідання Комітету з питань науки і освіти до Кабінету Міністрів будуть направлені рекомендації.

"Пропозиції чернігівської освітянської громади будуть враховані у нових законодавчих ініціативах", - наголосили в профільному комітеті.


16.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
Двієшники прийшли до влади й не бачать ніякої потреби в освіті, вони й так не погано живуть. Жлобство остаточно перемогло інтелігентність
Ирина Шульгина
В голове не укладывается, как образование может финансироваться по остаточному принципу. Понятно, что прибыли оно не приносит, значит, можно, закрывать массово школы. Не Советский Союз, чтобы в каждом селе по школе держать