Osvita.ua Середня освіта Коштів на зарплату освітян вистачить на 8 місяців
Коштів на зарплату освітян вистачить на 8 місяців

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти провів виїзне засідання на Чернігівщині

Коштів на зарплату освітян вистачить на 8 місяців

Комітет з питань науки і освіти провів виїзне засідання в Чернігівській області. Члени комітету зустрілись із представниками дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та освітянських профспілок Чернігівщини, а також побували у Ріпкинській загальноосвітній школі №2, Чернігівському вищому професійно-технічному училищі побутового обслуговування.

За повідомленням прес-служби комітету, освітяни Ріпкинського району порушили проблеми, що стосуються реалізації програми "Шкільний автобус". В місцевому освітньому окрузі до опорної школи приїздять на навчання діти з 17 навколишніх сіл. Тут наголошують, що не врегульовано питання із закупівлею пального та запасних частин для автобусів, частина з яких уже застаріла; не вистачає кваліфікованих водіїв відповідної категорії; не передбачено посаду вихователя, який супроводжує школярів у дорозі.

За словами голови комітету Лілії Гриневич, проблеми освітян Чернігівщини, на фоні хронічного державного недофінансування галузі, є типовими для всієї України. Особливо критичною є ситуація у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, які не можуть скористатись заробленими коштами.

"Держказначейство не виплачує впродовж 2-3 місяців зароблені профтехучилищами кошти.  Подібна проблема і у вищих навчальних закладах. Ми сьогодні пересвідчились, що у місцевих бюджетах коштів на виплату заробітної плати освітянам вистачить лише на 7,5 – 8 місяців", - наголосила Гриневич.

За словами першого заступника голови комітету Олександра Сича, освітяни сьогодні опинились в парадоксальній ситуації, коли "один державний орган не дає грошей, а інший – за це карає".

"Якість освіти не є пріоритетом державної політики. Про це свідчать необґрунтовані цифри вартості навчання одного учня, які розраховуються не з потреб, а за залишковим принципом. Зараз на утримання одного учня у сільській школі закладено  – 7,5 тисяч гривень. Хоча насправді, за підрахунками директорів сільських шкіл,  ця цифра сягає від 11,5 до майже 30 тисяч гривень", - наголосила Лілія Гриневич.

За словами народного депутата Ростислава Павленко державний підхід до освіти та освітян повинен бути змінений, інакше ми й надалі будемо говорити про проблеми і щоразу більш серйозні.

"Кошти в освіті необхідно наближати до споживача, як це роблять в усьому світі. Бо на місцях краще знають, що необхідно закупити, і можуть безпосередньо відповідати перед людьми за якість того продукту, який вони придбали. А нині ми маємо централізовані закупівлі шкільних автобусів, які не пристосовані до українських погодних та дорожніх реалій, чи централізовані закупівлі підручників низької якості", – підкреслила Лілія Гриневич.

За результатами виїзного засідання Комітету з питань науки і освіти до Кабінету Міністрів будуть направлені рекомендації.

"Пропозиції чернігівської освітянської громади будуть враховані у нових законодавчих ініціативах", - наголосили в профільному комітеті.


16.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
Двієшники прийшли до влади й не бачать ніякої потреби в освіті, вони й так не погано живуть. Жлобство остаточно перемогло інтелігентність
Ирина Шульгина
В голове не укладывается, как образование может финансироваться по остаточному принципу. Понятно, что прибыли оно не приносит, значит, можно, закрывать массово школы. Не Советский Союз, чтобы в каждом селе по школе держать

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!