У МОН не сприймають критики своєї роботи

У міністерстві образилися на критику Концепції профільного навчання з боку експертів

У МОН не сприймають критики своєї роботи

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому профільним відомством у відповідь на критичну оцінку проекту концепції з боку голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич та групи освітніх експертів.

У міністерстві переконують, що над проектом Концепції профільного навчання працювала робоча група, до складу якої входили відомі академіки, завідуючі відділами освіти, ректори інститутів, авторитетні викладачі, народні та заслужені вчителі, директори шкіл з усієї України, які мають досвід впровадження профільного навчання.

"Та не встигли його розмістити, як «постійні експерти» комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України винесли їй вирок та поставили штампи про непридатність. Але ж вибачте, проект Концепції пройшов широке обговорення педагогічними колективами", - обурилися в МОН.

"Невже кілька народних депутатів вважають себе істиною в останній інстанції?", - зазначають співробітники міністерського департаменту загальної середньої та дошкільної освіти.

У департаменті також повідомили, що концепцію буде доопрацьовано із врахуванням отриманих пропозицій освітян, які робоча група ретельно розгляне.

"Розроблення нової Концепції профільного навчання є лише першим кроком у цьому напрямку, далі йтиме робота над розробленням навчальних планів, навчальних програм та підручників. Організований перехід загальноосвітніх навчальних закладів на профільне навчання за новими державними стандартами передбачається здійснити з вересня 2018 року. Хоча окремі педагоги ратують за більш ранній початок реалізації цієї Концепції", - йдеться у повідомленні департаменту.

"Сподіваємося, що обговорення Концепції не стане ігрищем політиків і піаром невдоволених, а широким спілкуванням професіоналів", - заявили в міністерстві.

Як відомо, у Комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти відбулося обговорення Концепції профільної освіти, що запропонована Міністерством освіти і науки. Участь в обговоренні документа взяли представники Міністерства освіти і науки, керівники навчальних закладів, науковці, експерти освітньої сфери. Учасники обговорення зосередили увагу на ризиках прийняття документа у його нинішній редакції та підкреслили необхідність його обов’язкового доопрацювання.

Також експертну оцінку проекту нової редакції концепції профільного навчання  було надано фахівцями Центру освітнього моніторингу.

Освіта.ua
12.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Одного разу МОН вирішив самостійно дати задачі на письмову математику 11 клас і загадав знайти точку перетину 3 колінеарних векторів, оскільки в збірнику була помилка яка просто кидалась у очі, але генії МОН задач за 11 клас не осилили.Там з половини д*біли (хто не ворюга). Я знаю , у мене друг там служив
Ego
А МОН ніколи не сприймало нічиєї критики і не прислухалось до неї. У "мудреців" з МОН, відірваних від реального освітнього процесу викривлене уявлення про освіту і знімати полуду з очей вони не бажають. Жоден концептуальний документ, прийнятий МОН не проходив обговорення серед рядових учителів-практиків, які знають процес зсередини, їх думка нікого не цікавить. От і виходить, що вчителя повчають як слід виховувати дітей ті, хто давно забув які й з виду ті діти.
Ирина Шульгина
Какая критика? Вы что, такая гениальная контора. Ну кто так же талантливо смог бы детей обкрадывать вместе с учителями? А милионные ремонты туалетов типа "сортир"? Какая критика, тут восхищаться надо, воплощенная мечта Бендера
bronin
А жінку бити - це вже норма!?? Мене так не вчили...
teacher
Для bronin: Щось манiпулятивна, сльозливо-погрозлива стилiстика лементацiй МОНУ напрочуд нагадала нещодавнi соплi й воплi Таранiк-Ткачук, яка вiдправляла "свiтову лiтературу" на "Титанiк". Вона ж перейшла до вiддiлу iнновацiй...
Комментатор
А бить женщин - это "профильное обучение" РЫГИаналов
Коментувати
bronin
І ще - дуже хочеться знати "героїв", яким не терпиться залишитись без роботи! Напишіть їх прізвища тих, які "ратують за більш ранній початок реалізації цієї Концепції" А ще чомусь не вказані прізвища авторів?! А вчителі- професіонали, які зараз обговорюють проект (це ж їх напряму стосується!) це "невдоволені"?!!
bronin
"Та не встигли його розмістити, як «постійні експерти» комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України винесли їй вирок та поставили штампи про непридатність. Але ж вибачте, проект Концепції пройшов широке обговорення педагогічними колективами" Дивно - тільки-но розмістили, а вже проект "пройшов широке обговорення педагогічними колективами" ! Хто у колективах під відпусток встиг його широко обговорити?
Надія
Ніхто, ніяку Концепцію в школах не обговорював . Не потрібно ніякої профільної освіти в школах.Дайте дітям нормальну освіту.
Ирина Гунина
Я преподаю биологию и химию в профильных классах уже десяток лет. Проблем полно - отсутствие учебников я заменяю презентациями и фрагментами фильмов, благо с компом дружу. А вот материальная база - ее фактически нет - опыты я тоже ищу в формате видеоролика. И получается. что ребенок-то и пробирку в руках толком не держал. А химия. как и биология - наука практическая. Тут все не пальцах не покажешь. А от нас требуют качества образования
Ирина Шульгина
Для Ирина Гунина: Это хорошо, что Вы живете работой. А кто не выдерживает? У сына за два чогда третья биологичка поменялась. Молоденькие приходят, думают, что все будет так красиво и возвышенно, как в советское время, а на деле получается, что за копейки надо переделать кучу бумажной работы, работать с проблемными избалованными детьми, вот и бегут
Гражданин
Я вас умоляю, какое советское время для молоденьких? Не преувеличивайте, они детьми были когда союз развалился.
Коментувати
Надія
мышку обидели - в норку написяли....