Osvita.ua Запитання Вища освіта Стипендії Социальная стипендия детям шахтёров

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання та відповіді на нього

Социальная стипендия детям шахтёров

Анна Антипина
Подскажите, выплата социальной стипендии студенту, родители которого имеют стаж работы на шахте более 15 лет будет выплачиваться только три года? Или он имеет право её получать будучи студентом 5-го курса?

DOCENT
Такого, як 5-курс, майже ніде немає. (тільки медики, ветеренари та фармацевти)
Вступ на магістра на основі бакалавра (це вже окремий освітній рівень), відбувається після трьох років від дати отримання атестату.

"4. Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не перебувають в академічній відпустці, із числа:

4) осіб, які стали студентами (курсантами) протягом трьох років після здобуття базової та/або повної загальної середньої освіти, батьки яких є шахтарями, що мають не менш як 15 років стажу підземної роботи або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи яким встановлено інвалідність I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;

{Підпункт 4 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 740 від 04.10.2017}"

Анна Антипина
Согласно пункту четвёртому говорится о том, что лицо ставшее студентом в течение трех лет после окончания среднего образования имеет право на социальную стипендию.
На четвёртом курсе я получала социальную стипендию, мне позвонили из деканата и сказали, о том, что я должна вернуть деньги за четвёртый и пятый курс, так как право на стипендию имела только в течение трех лет, вышла ошибка. Где я могу прочесть такой указ?

DOCENT
Ви мали право на соціальну стипендію до завершення навчання за відповідним рівнем освіти.
На основі ПЗСО, як правило здобувають бакалавра або молодшого спеціаліста.
На жаль Ви не надали інформації про рівень, який Ви здобуваєте зараз і на який Ви вступили на основі ПЗСО.
Також Ви ніяк не прокоментували інфу про неможливість п'ятого курсу.

Але, навіть якщо хтось вважає, що Ви отримували соціальну стипендію помилково, то ніхто не може примусити Вас повертати кошти, бо це не передбачено законодавством.
Це не Ваше порушення, а тих, хто готував, візував та підписував відповідні рішення стипендіальної комісії.

"Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством."

Анна Антипина
Я поступила в 2013 года на бакалавра, получала стипендию эти четыре года. В 2016 поступила на магистратуру. За прошлый месяц мне тоже пришла стипендия, которую, как мне говорят в деканате, я тоже должна вернуть.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!