Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Перепоступление в другой ВУЗ на контракт
Запитання та відповіді на нього

Перепоступление в другой ВУЗ на контракт

doomsynth
Добрый день! Планирую забрать документы из текущего ВУЗа (учился на бюджете 2 семестра) и перепоступить в другой университет на контракт по той же специальности этим летом (перевод сейчас не очень возможен в силу вероятно сложных итогов сессси). Поступал на 2 курс на базе диплома младшего специалиста. Возможно ли это? Какие трудности могут быть? До сессии остаётся чуть больше двух недель в моем вузе. Сертификаты ВНО в этом году для поступления ведь ещё не требуют?

DOCENT
Так можливо. За ЗНО вступ на 1 курс на основі атестату на контракт - без обмеженнь.

Можна відрахуватися і поновитися на контракт на той же рік, але за умови ліквідації академічної заборгованності до початку навчання.

Можна зараз перевестися на контракт, до початку сесії. Тоді, як правило, термін ліквідації академічної заборгованності може бути довшим - до закінчення наступного семестру.

Вступ на навчання на основі ОКР МС на деякі спеціальності передбачає ЗНО з УМЛ.

"1. Конкурсний відбір для здобуття ступенів вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань:
для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра за спеціальностями 051 «Економіка» та галузі знань 07 «Управління та адміністрування» на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та фахового випробування відповідно до Правил прийому. У 2019 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2017, 2018 та 2019 років;"

doomsynth
DOCENT, дякую. Ні, поновлення на контракт у той ж самий ВНЗ мене не цікавить.

Якщо я правильно вас зрозумів, у цьому році для вступу по моїй спеціальності (комп. науки) нічого не змінилося і я можу, як і в минулому році, просто здати фахове вступне випробування без ЗНО.

Тоді в мене є лише одне питання: наскільки довго можуть затягнути з поверненням оригіналу диплому у ВНЗ, якщо я на початку наступного тижня (скоріш за все завтра) напишу заяву на відрахування за власним бажанням?

DOCENT
Поновитися можна і в інший заклад .
"16. Поновлення до складу студентів здійснюється ректором
(директором) вищого закладу освіти незалежно від тривалості
перерви в навчанні, причини виключення, трудового стажу, форми
навчання і з врахуванням здатності претендента успішно виконувати
графік навчального процесу.

27. Студенту, який поновлений у вищому закладі освіти,
видається залікова книжка з проставленими перезарахованими
предметами з відповідними оцінками, одержаними в іншому
навчальному закладі. "

Щодо Вашого запитання "наскільки довго можуть затягнути з поверненням оригіналу диплому".

Це внутрішнє питання закладу яке не регламентується прямо нормативними актами. Але є норма з Умов прийому на яку можна послатися :
"Зараховані особи можуть бути ...
відраховані із закладу вищої освіти за власним бажанням, у зв’язку з чим таким особам повертаються подані ними документи не пізніше НАСТУПНОГО ДНЯ після подання заяви про відрахування."

Наталія
Хочу дати пораду (з досвіду переведення із бюджету на контракт). Зверніться негайно в приймальну комісію того вишу, куди плануєте переводитися (я впевнена, що можна буде не вступати заново). Поясніть проблему і з ясуйте, що потрібно зробити для переведення. А тоді будете оцінювати можливості і вирішувати проблеми. Для чого втрачати рік і знову перевступати?

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!