Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Відшкодування навчання при повторному вступі до ВНЗ на бюджет
Запитання та відповіді на нього

Відшкодування навчання при повторному вступі до ВНЗ на бюджет

Olga
Мій неповнолітній син 2 місяці навчався у ВНЗ на бюджеті. За станом здоров’я ми хотіли залишити навчання. Декілька разів ми подавали заяву про відрахування але нам відмовляли. Після 3-ї спроби рекомендували звернутись у відділ у справах неповнолітніх у місті, де ми проживаємо для надання дозволу на відрахування. У відділі у справах неповнолітніх дозвіл на відрахування було можливо отримати лише за умови надання довідки про навчання в іншому навчальному закладі. Нам довелось оформити сина на навчання в училище за місцем проживання. Тільки після цього у ВУЗі у грудні місяці прийняли нашу заяву про відрахування. В цьому році мій син повторно склав ЗНО і вступив до іншого ВУЗу. При зарахуванні нас сповістили про необхідність оплати міністерству освіти за навчання у ВУЗі в минулому році. Фактично ми навчались менше одного семестру, а відшкодування становить більше вартості одного року навчання у ВУЗі за контрактом. Чи це правильно? Прошу надати роз’яснення методики розрахунку відшкодування. Дякую.

DOCENT
Вартість навчання за контрактом і сума витрат держави на підготовку одного студента не пов'язані одне з одним.
У вашому випадку заклад був готовий надавати освітню послугу протягом всього семестру незалежно від дати відрахування.
З огляду на те, що Ваш син припинив навчання до початку сесії, то скоріше за все він не склав жодного іспиту і не може претендувати на пререзарахування результатів з попереднього закладу в новому.

"5. Розрахунок коштів, що підлягають відшкодуванню здобувачем вищої освіти, який навчався за державним або регіональним замовленням за денною формою навчання, здійснюється за такою формулою:

S = Σ (Vі × 0,5) × ((K - Kз)/K),

Vi - середня вартість навчання за рахунок загального фонду державного або місцевого бюджету одного здобувача вищої освіти згідно з інформацією про виконання паспорта бюджетної програми за і-тий календарний рік головного розпорядника коштів, до сфери управління якого належав вищий навчальний заклад у і-тому році і в якому особа здобувала вищу освіту за державним або регіональним замовленням за денною формою навчання минулого разу"

DOCENT
Згідно звіту МОН про виконання бюджетної програми
2201160 - Підготовка кадрів у ВНЗ ІІІ-4 р.а. (сторінка 43 звіту)
Фактичні середні витрати на навчання одного студента у 2017 році були 32820.2 грн
(В розділі 3 "Ефективність" пункт 4 на сторінці 46)
Сума відшкодування буде за один семестр 16 410.1 грн + індекс інфляції.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!