Osvita.ua Ваші запитання Вища освіта Вступна кампанія Які я маю пільги при вступі до ВНЗ?
Запитання та відповіді на нього

Які я маю пільги при вступі до ВНЗ?

Ш.
Добрий день! Мені 19 років і я закінчив медучилище за спеціальністю зубного-техніка з червоним дипломом, живу з матір'ю-інвалідом II групи... батько з нами не проживае і не веде спільне господарство. Чи маю я шанс потрапити на бюджетне місце у ВНЗ

aladdin85
Якщо Ви вступатимете до ВНЗ на основі медучилища, то:
«При прийомі на навчання на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра, а також при прийомі на навчання за скороченими термінами підготовки молодшого спеціаліста, бакалавра перелік показників конкурсного відбору, строки та порядок проведення фахових випробувань визначаються правилами прийому до вищого навчального закладу.»
Щодо пільги:
«За інших рівних умов переважне право на зарахування до ВНЗ...мають інваліди та діти з малозабезпечених сімей, у яких ... одинока матір з числа інвалідів...»
З трудового законодавства видно, що одинокою матір'ю є жінка, яка фактично виховує та утримує дитину самостійно. Але дитиною визнається особа, яка не досягла 18 років, а Вам уже 19. І, власне, право на першочергове зарахування у Вас є лише тоді, коли Ви — інвалід або ДИТИНА (особа, яка не досягла 18 років) з малозабезпеченої сім'ї.
Тому шанси вступити на бюджет маєте такі ж, як і інші особи, які вступають на навчання до ВНЗ за скороченим терміном підготовки.

aladdin85
P.S. Червоний диплом, як правило, враховується і може надати переважне право, якщо буде одне бюджетне місце (залишене для цих категорій вступників), а претендуватимете Ви та інша особа. Для цього я і процитував положення, що перелік показників конкурсного відбору та інші деталі щодо такого вступу дивіться у правилах прийому бажаного ВНЗ.
Джерела:
п. 7.6 Умов прийому до ВНЗ (2013)
ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»
п. 5 ч. 12 ст. 10 ЗУ «Про відпустки» (+ Постанова Пленуму ВС «Про практику розгляду судами трудових спорів»)
ст. 1 ЗУ «Про охорону дитинства», ст. 1 ЗУ «Про громадянство України», ст. 2 Конвенції про контакт з дітьми.

Ш.
Але ви ж процетували закон , який дійсний тільки для матерів (без інвалідності), які мають дитину віком до 18 років.... Але ж моя матір інвалід, та ще й II групи....

aladdin85
Закони можна розглядати лише у сукупності:
За законом про основи соціальної захищеності інвалідів пільги має ІНВАЛІД або ДИТИНА з малозабезпеченої сім'ї, у якої ОДИНОКА МАТІР з числа ІНВАЛІДІВ.
Ви НЕ інвалід, а Ваша матір — ІНВАЛІД, тому розглядати слід випадок ДИТИНА з малозабезпеченої сім'ї, у якої ОДИНОКА МАТІР (інше вже як «дано»)
І саме за визначенням цих понять я пішов до інших законів:
дитина = особа віком до 18 років
одинока матір = матір, яка самостійно виховує та утримує ДИТИНУ (і тут теж це поняття фігурує)
окремо слід дивитись визначення малозабезпеченості сім'ї.
Тепер підставимо дані визначення у вихідне положення:
Пільгу має ОСОБА ВІКОМ ДО 18 РОКІВ з малозабезпеченої сім'ї, у якої МАТІР САМОСТІЙНО ВИХОВУЄ та утримує ЦЮ ОСОБУ ДО 18 РОКІВ.

Прошу вибачення, якщо не зовсім коректно підібрав фрази для пояснень, але, сподіваюсь, суть Ви зрозуміли.

Ш.
Дякую за інформацію

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись: