Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Нужна ли в паспорте отметка о регистрации при поступлении в вуз?
Запитання та відповіді на нього

Нужна ли в паспорте отметка о регистрации при поступлении в вуз?

Lana
Маю запитання стосовно сторінки в паспорті "Місце проживання". Справа в тому, що минулого року я вступила до Київського ВНЗ. Відповідно мені довелося їхати зі свого міста до Києва. Мене виписали з попереднього місця проживання та прописали в Києві. Але там я вже не навчаюсь і повернулася додому. У паспорті стоять відмітки про те, що я не прописана в жодному з цих міст і у попереднє місце проживання я не прописувалася. Але в цьому році я знову беру участь у вступній кампанії. Чи обов'язково мені знову прописуватися? Адже, в переліку вступних документів є копія сторінки паспорта про місце проживання.

aladdin85
А якщо Ви знову поїдете до Києва навчатись?..
До ВНЗ Ви маєте подавати копії сторінки паспорта, якою вона є на момент подачі документів. А якщо Ви переїдете до гуртожитку, то питання реєстрації/зняття з реєстрації будете вирішувати там і тоді, коли будете вже зараховані.
А взагалі «Громадянин України...зобов’язаний протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.» (ч.1 ст. 6 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»). [існує навіть адміністративна відповідальність за проживання без реєстрації проживання і перебування (ст. 197 КУпАП — попередження або штраф 17—51 грн.), але ж у нас не надто «правова держава»...]

Lana
Справа в тому, що на момент подачі документів на сторінці паспорта буде зазначений запис про те, що я більше не мешкаю в Києві (це останній запис), якщо я не пропишуся на те місце, де зараз проживаю (не Київ). Тому мене цікавить, чи є обов'язковим зазначення місця проживання в паспорті при вступі?

aladdin85
При вступі, якщо прямо казати, вимагається «документ, що посвідчує особу і громадянство», але основним з них є паспорт.

В Умовах прийому не зазначається, як має бути оформлена відповідна сторінка паспорта, тому ще не належить до компетенції МОН. Але при вступі приймальна комісія має знати, де зареєстровано Ваше місце проживання, тому і вимагають від Вас копію відповідної сторінки паспорта. І передбачається, що громадяни реєструватимуть своє місце проживання. А чинним законодавством передбачено обов'язковість реєстрації після прибуття до нового місця проживання. Тому чисто формально приймальна комісія може відмовити у прийнятті документів, оскільки відсутня копія належним чином оформленої сторінки паспорта. А може і не відмовити, оскільки найголовніші відомості про особу наявні... У публічних умовах прийому ці деталі не розглядаються.

У нашій країні можливі різні варіанти, але я би порадив не ризикувати і зареєструвати місце проживання.

Lana
Мені теж здається, що краще вже не ризикувати) Дякую за відповідь!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!