Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи має право студент-контрактник поступати на бюджет?..
Запитання та відповіді на нього

Чи має право студент-контрактник поступати на бюджет?..

Елена Цвид-Гром
Чи має право студент, який навчається на контрактній формі навчання (за свої кошти), здобуваючи бакалавра, поступати в інший ВНЗ на бюджетну форму навчання. Адже згідно Конституції, кожен має право на безкоштовне навчання на конкурсній основі. Я можу закінчити хоч десять ВНЗ за свої кошти, але один раз маю право на безкоштовне навчання на конкурсній основі. Я права чи ні?

Вилен
Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше. Вони вільні у виборі форми здобуття вищої освіти, вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності.

Елена Цвид-Гром
Дане цитування я знаю. Проте конкретної відповіді я не отримала. Дякую, що відгунклись.

Bogdana Zasuha
Я пробувала знайти відповідь на це питання минулого року і з декількох джерел отримувала відповідь - не можна. А тепер знаходила інформацію, що поки ви не отримали диплом бакалавра - ви маєте право вступати на бюджет.

aladdin85
Формально має право, якщо навчання не завершено (усюди поширено інформацію, що заборонено вступати на бюджет, маючи вже один диплом згідно процитованого вище «ВПЕРШЕ»). Але чіткої відповіді на дане запитання немає, спробуйте дізнатись дану інформацію за телефонами підтримки абітурієнтів.

Елена Цвид-Гром
Дякую за обговорення. Буду вдячна, якщо хтось підскаже, де можна знайти телефони підтримки абітурієнтів.)))

aladdin85
Телефони буде оприлюднено ближче до вступної кампанії.
Є також телефони Міністерства освіти і науки (на офіційному сайті).
Надіслав інформзапит електронною поштою (на жаль, інших варіантів поки нема) до Міністерства освіти і науки з цього приводу, якщо буде якась корисна інформація, повідомлю про це (якщо це не терміново, зачекайте десь тиждень, потім «відпишусь»).

Bogdana Zasuha
Це питання надсилала минулого року в Міністерство освіти і науки електронною поштою - відповіді не отримала.

aladdin85
За якою адресою Ви надсилали питання?
Якщо відповіді не буде, це пряме порушення Закону «Про доступ до публічної інформації», яке можна оскаржити.
[до того ж, один раз уже надсилав схожий запит до іншого відомства та отримав відповідь, тому маю певну (незначну, з урахуванням рівня нашої країни) надію]

aladdin85
Отримав відповідь від Міністерства, хоча прямої відповіді на запитання вони не надали.
Отже, (суть)
«Відповідно до ст. 53 Конституції України, громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту на конкурсній основі.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЗУ «Про вищу освіту» громадяни можуть здобути вищу освіту безоплатно, якщо певний ОКР здобувається ВПЕРШЕ (виділено).
Вступаючи до ВНЗ, вступники мають виконати всі вимоги, передбачені Умовами прийому, зокрема після надання рекомендацій на зарахування подати оригінали низки документів, в іншому разі вони втрачають право на бюджет (п. 17.3 Умов).
За умови вступу на навчання для одночасного здобуття вищої освіти за різними освітньо-професійними програмами ЗА РІЗНИМИ ФОРМАМИ НАВЧАННЯ вступник (студент) повинен виконати вимоги п. 17.2, 17.3 Умов прийому, а саме:
оригінали документів зберігати за місцем навчання на бюджеті, а копії разом з довідкою за місцем навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб».

aladdin85
Висновок: якщо студент-контрактник планує вступати на бюджет, мають бути виконані певні вимоги:
- форма навчання має бути відмінною від поточної
- оригінали документів мають перебувати за місцем навчання на бюджеті.
Тобто, як я розумію, ці документи треба буде забрати з контрактного місця навчання.

З цієї відповіді може також випливати, що формально це може бути неможливо, бо:
1. документи з місця навчання за контрактом видають у разі відрахування
2. без документів Вас не зарахують на бюджет в інше місце.
Але це вже інше питання.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!