Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи можу я вступити на бюджет?
Запитання та відповіді на нього

Чи можу я вступити на бюджет?

Максим Лисий
Я зараз навчаюся на 1-у курсі вищоно навчального закладу. Я МОЖУ ВСТУПИТИ ЗАНОВО В ВУЗ ЦЬОГО РАЗУ НА БЮДЖЕТ? В мене не зарахували твір на зно минулого року, тому в мене бали були хороші але не на бюджет економічного! Скажіть можу я вступити знову в ВУЗ на бюджет?

DOCENT
Це питання регулюється абзацом другим статті 4 Закону України "Про вищу освіту".

Стаття 4. Право громадян на вищу освіту

1. Громадяни України мають право на здобуття вищої освіти.
Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу
освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на
конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

Крім того, за посиланням офіційне роз'яснення-відповідь МОН "Щодо вступу на навчання в друге"

DOCENT
З вашого запитання не зовсім зрозуміло, чи навчаєтесь Ви вже зараз за держзамовленням.
Крім того, все може змінитися.
Раджу подавати заяву на вступ в електронному вигляді.
І вже в залежності від результату визначатися, чи продовжувати навчання в ВНЗ, чи забирати з нього оригінали документів для в ступу в інший.

Максим Лисий
що потрібно Вам для надання пвної відповіді?

DOCENT
1) Відсутність війни.
2) Визнання всіх центральних та місцевих органів влади всіма на кого вона направлена та зовнішніми партнерами.
3) Рішення парламенту про прийняття закону "Про вищу освіту" в новій редакції.
4) Прийняття МОН змін до Умов прийому.

Максим Лисий
а нормально)?

Максим Лисий
навчаюсь на контракті на 1-у курсі, якщо я захочу в цей ж ВУЗ де зараз навчаюсь, то в мене право на бюджет є?

DOCENT
В тексті проекту закону який має розглянути Верховна Рада передбачено безумовне право таких як Ви здобувати вищу освіту безкоштовно.

"Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету."

Крім того, на мою думку, і чинний закон цього не забороняє.
На мою думку Ви своїм законним правом здобувати освіту безкоштовно ще не користували.
"якщо певний освітній рівень здобуває (безкоштовно) вперше".
Накази про зарахування мають формуватися через ЄДЕБО.
За допомогою тієї ж бази же перевіряються дані абітурієнтів.
Як буде реалізовано в цьому році - не відомо.
Тому ще раз рекомендую подавати заяву в електронному вигляді.

Максим Лисий
яка первага подачі заяви в електронному вигляді?

DOCENT
Для того, щоб подавати в паперовому вигляді треба мати оригінали документа про середню освіту та додатка до нього а також оригінали сертифікатів ЗНО.
Якщо дублікат оригінала сертифікату Ви зможете замовити, то оригінал вашого атестату знаходиться в Вашій особовій справі. Вам мають право його повернути тільки в разі відрахування. Ви можете попросити тимчасово під підпис.

Для електронної подачі заяви потрібно знати тільки серію та номер атестату та дані сертифікатів ЗНО.

Крім того, в залежності від результатів навчання на першому курсі, Ви можете звернутися до Вашого ВНЗ з проханням перевести Вас на навчання за держзамовленням на місця, що звільнилися починаючи з другого курсу. Так і час збережете і кошти.

" переведення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі
за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, на
навчання за державним замовленням; "

Максим Лисий
які потрібно мати бали щоб перевестись на бюджет?

DOCENT
Найкращі! Оптимально все на відмінно.

Максим Лисий
зрозуміло, дякую за відповіді)

DOCENT
Зверніть увагу: може бути переведеним на місця, що звільнилися!

Якщо нікого з бюджету ще не відрахували або не відрахують літом не буде такої можливості (перевестись на бюджет).

Крім того, з урахуванням складної економічної ситуації в країні навіть можуть скоротити держзамовлення і вакансії все рівно не виникнуть.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!