Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи можна повторно вступи на бюджет?
Запитання та відповіді на нього

Чи можна повторно вступи на бюджет?

Bogdana Zasuha
Чи має право вступати на бюджетну форму навчання людина, яка вже рік провчилась на бюджеті (тобто перепоступити в інший ВНЗ)? Згідно закону, наскільки я розумію, таке право втрачається, якщо ти вже одного разу отримував вищу освіту, але ж провчившись один рік, освіта ще отримана не була (диплому, що підтверджує отримання освіти немає).

Вилен (МОДЕРАТОР)
Думаю, що варто користуватися пошуком, адже це питання неодноразово обговорювалось.

Bogdana Zasuha
Я просто цікавилась цим питанням декілька років підряд. Спрочатку для себе - перший раз вищу освіту здобувала платно, а коли захотіла на іншу спеціальність поступати на бюджет, то сказали, що вже втратила це право, бо вищу освіту вже ОТРИМАЛА. Потім цікавилась цим же питанням минулого року вже для своє дитини і всі надавали відповідь, що якщо освіту почав отримувати на бюджеті, але ще не отримав - то маєш право перепоступати. А вже цього року, коли саме збираємось перепоступати - інформація міняється. Тим паче знаю декількох людей які так перепоступили минулого року.
Підкажіть, чи є Ваша відповідь офіційною, якщо ні, то де можна таку відповідь отримати. Бо сама вмовляла дитину йти на бюджет туди де беруть, і радила наступного року перепоступити туди "куди хоче".

Bogdana Zasuha
І саме тому, що це питання неодноразово обговорювалось, мені дивно, що кожного разу читаю іншу інформацію.

DOCENT
Офіційно, згідно Закону України "Про вищу освіту" ст.4
право на зарахування на безоплатне навчання на певний ОКР є лише один раз на кожного громадянина.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Офіційної позиції на цьому сайті немає. Є цитування закону та ДОВІЛЬНЕ його трактування.

DOCENT
Право давати офіційне тлумачення законів України закріплено виключно за Конституційним Судом.

Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Якщо Вам дійсно потрібне ОФІЦІЙНЕ ТЛУМАЧЕННЯ - то Вам туди

Bogdana Zasuha
Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу
освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на
конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше - на мою думку мається на увазі саме "здобувати освіту" а не бути зарахованим лише один раз. P.S І ще, шановний DOCENT, я не розумію агресії, яка прослідковується у ваших коментарях. Якщо Ви не маєте можливості чи бажання відповідати, чи якщо якесь запитання Вам здається дивним, нерозумним і т.д. - ви можете його просто проігнорувати.

DOCENT
Шановна Bogdana Zasuha, перепрошую.
Ніякої агресії.

Виключно, коментар до Вашого питання.
Якщо дійсно потрібно офіційне тлумачення закону -то на це уповноважений тільки Конституційний Суд України.
Крім того, я не розумію, як можна здобувати освіту вперше, а при цьому бути зарахованим на навчання вдруге.

Що ж до роз'яснень наказів МОН -то можна звернутися і туди.
Умови прийому містять подібну фразу. МОН зобов'язано надавати роз'яснення.
За посиланням текст роз'яснення за підписом Заступника Міністра керівника апарату - Дніпрова

Вилен (МОДЕРАТОР)
Цей лист не дає відповіді на поставлені питання. Хоча я і не знаю, хто був автором запиту, адже відповідь МОНУ коригована, кому дано це роз"яснення.

DOCENT
Звичайна практика при наданні відповіді представниками влади на запити на інформацію чи звернення - не давати конкретної відповіді на конкретне питання.
Що ж до корекції - то видалено тільки персональні дані запитувача.
Ця інформація не стосується публіки.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!