Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи можна втретє поступити на бюджет?
Запитання та відповіді на нього

Чи можна втретє поступити на бюджет?

Павло Костюк
Я в минулому році забрав документи за власним бажанням, заново здав ЗНО, і поступив на бюджет в інший вуз. В першому також навчався на бюджеті (3 курси). Зараз навчаюсь на бюджеті, отримую стипендію. Проте планую знову забирати документи знову і подавати документи в інший вуз (в який минулого року я не пройшов на бюджет). На скільки я знаю у 2013 р вже була запроваджена ЄДЕБО, проте до мене ніяких претензій не було. Чи можу я розраховувати на бюджетне місце у 2014 році?

DOCENT
Спробувати Ви звичайно можете.
Як варіант можна подати заяву в електронному вигляді. За таких умов забирати оригінал атестату з ВНЗ де Ви навчаєтесь не потрібно аж до 1 серпня. Тоді і стане відомо, чи готові Вас рекомендувати до вступу.

DOCENT
Не думаю, що це у Вас вийде на цей раз.
Що ж до того, що Вас було зараховано на навчання за держзамовленням вдруге цього року, можу сказати наступне.
1) На момент Вашого першого зарахування ЄДЕБО ще не було.
2) Як результат під час другого зарахування не було інформації, що Ви вже навчались безоплатно.
3) А отже і не було підстав вважати, що Ви вже своїм одноразовим правом здобувати освіту за ОКР бакалавра безкоштовно скористалися.
4) Тому і був верифікований наказ про Ваше зарахування у 2013 р на навчання за державним замовленням.

Павло Костюк
Дякую за відповідь.

Вилен (МОДЕРАТОР)
А от цікаво, шановний DOCENT, як бути в тому випадку, коли людина провчилася рік на контракті і хоче поступити на бюджет? Теж немає права? Які правові підстави цього?

DOCENT
Якщо особа навчалася на контракті, то в її файлі в ЭДЕБО не буде зазначено, що вона вже була зарахована навчання на безоплатній основі . І ніяких обмежень на вступ за держзамовленням.

Крім того, за результатами семестрового контролю така особа може бути переведена на навчання у своєму ВНЗ на місця держзамовлення, що звільнилися.
Абзаци 9 та 10 п.3 статті 38 Закону України "Про вищу освіту".

Вилен (МОДЕРАТОР)
Тепер у нас "ЭДЕБО" визначає право на здобуття освіти? У якому документі це зазначено?

DOCENT
Право на здобуття освіти гарантується Конституцією ст.53
Право на здобуття вищої освіти гарантується крім того ст.4 Закону України "Про вищу освіту"
Порядок реалізації права здобувати вищу освіту громадянами безкоштовно визначається абзацом другим п.1 Статті 4 Закону України "Про вищу освіту".

Крім того, статті 21 та 24 Конституції України визначають рівність прав громадян, втому числі і права вперше здобувати вишу освіту безкоштовно.

А ЄДEБО тільки дає технічну можливість реалізації цього права.

Шановний Вилен (МОДЕРАТОР), Вам не здається, що ставити запитання в гілці іншого користувача - просто не етично?
Може було б більш коректно, якщо Ви поставите свої питання через електронну пошту застосуванням вказаної мною при реєстрації адреси?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Вельми шановний DOCENT, ніякого порушення етики з мого боку немає. Питання в мене виникло саме в контексті Вашої відповіді на це питання. Проте відповіді я так і не побачив. Отже, ставлю запитання Вам повторно:

чи має право вступити на безкоштовне навчання особа, що рік провчилася у ВНЗ на контракті? Яким документом це визначається?

DOCENT
1) Має.
2) Законом України "Про вищу освіту".

Вилен (МОДЕРАТОР)
Вельми шановний DOCENT, дякую за відповідь.

Аня Олексюк
А якщо я на третьому курсі перевелась на заочне-платне, чи зможу я знову поступити на бюджет?

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!