Osvita.ua Запитання Вища освіта Я студентка 1 курсу. У наступному році хочу повторно здати ЗНО аби перейти в інший ВУЗ. Чи можу я розраховувати на бюджетне місце? і чи...
Запитання та відповіді на нього

Я студентка 1 курсу. У наступному році хочу повторно здати ЗНО аби перейти в інший ВУЗ. Чи можу я розраховувати на бюджетне місце? і чи...

Kate
Я студентка 1 курсу. У наступному році хочу повторно здати ЗНО аби перейти в інший ВУЗ. Чи можу я розраховувати на бюджетне місце? і чи повинна я виплатити державі кошти за навчання та стипендіюяку отримувала?якщо ж мене відрахували, чи зобов'язана я виплатити державі кошти за моє навчання?

DOCENT
Якщо хочете знову на бюджет, то відшкодовувати доведеться. Це вимога Закону.

"Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."

Kate
а при відрахуванні так само?

DOCENT
При відрахуванні з Вас не вимагатимуть відшкодування.
Це Ваше право на вільний розвиток особистості.
Але, що б знову мати право на здобування вищої освіти на безоплатній основі, яким Ви вже знехтували, доведеться відшкодувати попередні витрати платників податків.

Kate
тобто коли мене відраховують але я хочу продовжити навчання в іншому ВНЗ мені доведеться виплатити державі кошти за рік навчання у 1-му універі?

DOCENT
Принаймні за 1 семестр. Але, якщо Вас відрахують після початку другого семестру, то вже доведеться відшкодовувати за рік.

Kate
Стипендію я також повинна буду відшкодувати, якщо планую подальше навчання?

DOCENT
А вам її нараховували? З 2017 року вступу, стипендію отримують лише 40% (45%)
найкращих вступників на бюджет

Kate
так я отримую стипендію, бо вхожу у ці 45%

Людмила
Моя донька провчилась рік та в 2017 повторно вступила на інший факультет. Нам зарахували 2 предмета( 9 кредитів), сума для погашення склала 25500 грн. Якщо б не зарахували, то вертати пришлось 30000грн. Половина протягом 10 робочих днів вересня, інше до 30.06. наступного року.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!