Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Я
Атестація, курси і навчання у міжкурсовий період 

Для проходження чергової атестації треба навчання на курсах. У міжкурсовий період я пройшла дистанційний тренінг для учителів математики "Удосконалення засобів навчання математики"на базі науково-дослідницької лабораторії математичної освіти Черкаського національного університету (150 годин/5 кредитів ЄКТС). Чи потрібно для проходження атестації їхати на навчання на курси у академію неперервної освіти?

Таня
Про прийняття на роботу вчителя-реабілітолога 

Підскажіть, будь ласка, чи правомірно прийняти на посаду вчителя-реабілітолога інклюзивно-ресурсного центру людину, яка має пед.освіту (вчитель укр.мови) та пройшла курси підвищення кваліфікації фахівців соціальної реабілітації дітей-інвалідів?

Аня Чернай
Чи може отримати догану, зменшення годин, звільнення за неучасть у педагогічному конкурсі цифрових ресурсів? 

Прошу пробачення за пiзню годину доби, але мені зле. Я працюю в освітньому закладі 10 років, працюю,на мою думку,добре: минулого року написала дві навчальні програми, які увійшли у збірнику програм і стали переможцями педагогічного конкурсу, мої діти неодноразово стають переможцями обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Сталася так, що за браку часу (в добі лише 24години) , я не змогла прийняти участь у конкурсі цифрових ресурсів. Мене викликають до директора з цього приводу. Як мені бути? Якщо почнеться пресинг?догана? Чим мені захистити себе? Буду вдячна за пораду.

Viktoria Gaivoronska
Директор примушує проводити по суботам курси майбутніх першокласників 

Психолог, викладач англійської і вчитель молодших класів мають по суботам проводити курси майбутніх першокласників. Чи можна відмовитись? Чим аргументувать?

Оксана Божедарова
Чи має право особа з посвідкою про постійне місце проживання брати участь в конкурсі на керівника? 

Оособа народилася в Україні. На навчання виїждала до Росії в 1990 році, де була прописана у гуртожитку. У зв'язку з подіями 91 року залишилася грамодянкою Росії. з 1996 року постійно проживає не території України. У зв'язку з різними обаставинами особа не має можливості вже більше 20 років отримати громадянство України. Відповідно до Закону Країни про позашкільну освіту, обіймати посаду керівника закладу позашкільної освіти може лише громадянин України. Ми знаємо, що посвідка про постійне міце проживання прирівнює в правах особу з громадянином України. На сьогодня особа подала заяву на конкурс керівника закладу позашкільної освіти. Чи може вона бути призначеною на посаду керівника закладу в разі проходження конкурсу?

Ірина Чупилко
Педагогічне навантаження 

За тарифікацією маю навантаження 542 год. та 335 год. вакансій, які оплачуються щомісячно залежно від кількості годин. Чи вважається таке навантаження неповним? Як визначити тривалість робочого часу?

Ірина Чупилко
Робочий час і оплата праці 

Різне педагогічне навантаження передбачає різну оплату праці. Чи є правомірним рішення адміністрації закладу професійної освіти встановити однакову тривалість робочого часу для викладачів з навантаженням 720 і більше годин - 36 годин на тиждень? Тобто обов'язкова щоденна присутність на робочому місці з 8.00 до 15.30 (обідня перерва 15 хв.) незалежно від розкладу, планів індивідуальної та методичної роботи.

Ірина Чупилко
Робочий час і оплата праці 

Різне педагогічне навантаження передбачає різну оплату праці. Чи є правомірним рішення адміністрації закладу професійної освіти встановити однакову тривалість робочого часу для викладачів з навантаженням 720 і більше годин - 36 годин на тиждень? Тобто обов'язкова щоденна присутність на робочому місці з 8.00 до 15.30 (обідня перерва 15 хв.) незалежно від розкладу, планів індивідуальної та методичної роботи.

Сергій Осипенко
захист вчителя від дирекції 

Скажіть, будь ласка, чи має право директор школи викликати вчителя на килим, звинувачуючи його в тому, що він підписав відмову від участі в міжпредметній учнівській конференції, адже це прерогатива МАНу?Як захистити себе?

Nikita Dehtyarenko
Моє запитання: 

чи має право учень не ходить на годину класного керівника (08:00-08:25)

Катерина Сергіївна
Чи мають право забирати 2 години у вчителя, навантаження якого 

7 годин на тиждень?

Катерина Сергіївна
Яким чином необхідно проводити тематичні дні 

до тематичних тижнів у 1 класі, якщо у модельній навчальній програмі розписано тільки теми до 3х днів. Чи це лише для уроків "Я досліджую світ"?

Маряна
Можливість викладати 

Доброго дня! Я хочу дізнатися чи є така можливість викладати в ВНЗ чи в інших навчальних закладах, можливо приватні курси з дипломом бакалавр? Я навчалась в одному з найкращих університетів країни та досить довгий час працюю в готельному бізнесі за кордоном в різних міжнародних брендах на позиції керівника відділу (Marriott int, Intercontinental HGR, etc ) і хочу розділити ці всі знання з іншими майбутніми фахівцями. Підкажіть будь ласка що мені потрібно щоб мати можливість викладати основи готельного та ресторанного бізнесу на англійській мові усім бажаючим.

Irina Spiridonova
Чи маю я вичитувати години перед проходженням курсів фахової перепідготовки? 

Я - вчитель історії та права, наступного року атестуюсь, а попередні курси підвищення кваліфікації маю пройти в цьому році. Вийшла з декретної відпустки на прохання адміністрації через відсутність спеціаліста в школі, моїй дитині 2,9 місяців. Але біда не тільки в цьому, маю навантаження 17,5 годин і заступник з навчально-виховної роботи вже зараз почала наставляти додаткові уроки з тієї причини, що я поїду на курси у квітні. Виходить, що у мене по 6 і 7 уроків щодня. В мене питання: чи є нормативно-правові документи, котрі регламентують ці питання і чи правомірною в даному випадку є поведінка заступника?

larisa
Чи має право директор школи відпустити групу учнів на екскурсію до Закарпаття в навчальний час? 

Добрий день! Чи має право директор школи відпустити групу учнів на кількаденну екскурсію до Закарпаття в навчальний час? Чи повинен від погоджувати це питання з начальником відділу освіти? В школі зібралась група дітей, їх батьків під керівництвом 2 вчителів, які бажають відвідати Закарпаття. Ми живемо в Дніпропетровській області і нам цікаво, як живуть українці на іншому краю України. На весняні канікули ми не знайшли вільних хостелів, та й ще холодно. А на кінець квітня нам запропонували дуже гарні умови поїздки. Колектив школи та батьки навіть згодні перенести весняні канікули. Але відділ освіти нам категорично забороняє цю поїздку.

XENA
ЗНО та супровід учнів до участі в ньому. 

Є змушування наказом директора одному класному керівнику бути відповідальним за довіз учнів на ЗНО з усіх предметів. Чи зобов'язаний класний керівник возити учнів 11 класу як супроводжуючий і відповідальний на ЗНО з усіх предметів на вимогу дирекції школи? Яким нормативним документом регулюється це? Дякую.

Ольга
Який має бути запис у трудовій? 

Доброго дня! Працювала бібліотекарем, потім пішла ще на заміну уроків (1,5 року). Коли виходила в декрет, відпускні нарахували лише, як бібліотекарю і сказали, що не було відповідного наказу з Райво як на вчителя (хоча зарплату отримувала за тарифікацією, а не погодинно), тому навіть в трудову педагогічний стаж не внесуть. Зараз закінчується декретна відпустка, а так як працювала на місці основного працівника, то прийдеться забирати документи. То який все ж таки має бути запис у трудовій? Чи були порушені мої права, адже про те, що має бути наказ з Райво про прийняття на роботу не повідомили, і тим більше це було не постійне місце, а на час відпустки основного працівника.

Марго
Попередження про істотні зміни умов праці 

Чи має право заврайоно складати акт на вчителя,який відмовляється підписувати наказ по школі про істотні зміни умов праці, а саме зменшення педнавантаження в середині навчального року? Цей вчитель не має відповідної кваліфікації по предмету, години з якого в нього забирають, без його письмової згоди.

Павло Іванович
Права вчителя 

Був прийнятий на повне тижневе навантаження. Усі роки мав повне тижневе навантаження. А в цьому навчальному році маю неповне тижневе навантаження. Заяви-згоди працювати з неповним тижневим навантаженням не писав. Підписався лише у наказі, що ознайомлений із своєю кількістю годин у цьому навчальному році. Чи є рівноцінним цей підпис у наказі до заяви-згоди працювати з неповним тижневим навантаженням?

Ольга
Документи з техніки безпеки 

Добрий день.Я вчитель літератури й класний керівник, завідуюча кабінетом мови й літератури.Які документи з техніки безпеки маю оформляти(інструктажі, журнали ...).Які інструктажі з ТБ є для учнів?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!