Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Людмила Гаврильчук
Виховна година у розкладі 1 класу НУШ 

Нас, вчителів 1 класу, називають реформаторами НУШ.Ми вільні у виборі методів, форм роботи. Чудово! То чому спонукають повертатись до проведення виховної години у визначений день і час .Хіба у нас не наскрізне виховання, до якого залучена школа.Так, класному керівникові, потрібно вивчити колектив, скласти психолого -педагогічну характеристику, знати про зайнятість своїх вихованців, планувати роботу з батьками... А виховні бесіди, тренінги, ігри, конференції в цілях виховання на цінносях, слід проводити тоді, коли є потреба, що й гарантує Концепція НУШ. Модульна програма, за якою я працюю, також включає системне наскрізне виховання.Дайте, будь ласка, відповідь на запитання:"Чи повинен учитель 1 класу складати окремий план виховної роботи і у визначений день проводити годину класного керівника?"Як на мене, це перевантаження першокласників і порушення гарантованих новим Законом прав учителя 1 класу НУШ, тому як чітко визначено у Концепції Нової Української Школи :"...У здійсненні виховного процесу мають ураховуватися такі організаційні орієнтири: - виховання не зводиться до окремих виховних занять; - до створення виховного середовища залучається весь колектив школи..." Я хочу працювати по новому, хочу, щоб вчителя, який став на нелегку стежку реформаторських ідей, поважали, цінували, допомагали осмислити нововведення на умовах партнерства і доброчесності.

Roma Donika
Чи маю я право бути вчителем ? 

Доброго дня! Маю диплом магістра з правом викладання у вищих навчальних закладах. Закінчив агробіотехнологій факультет . Чи маю я право бути вчителем біології ?

Лина Сидоровская
Чи має право вчитель працювати вихователем? 

Скажіть , будь ласка, чи має право вчитель початкових класів працювати у ДНЗ вихователем, якщо є невеликий досвід роботи на посаді вихователя. Не можу знайти жодного документу ,де вказано що працювати у ДНЗ має право виключно вихователь.

Анна Борбуляк
Питання стосовно НВК 

На базі нашої школи хочуть створити НВК. В новому проекті про загальну середню освіту, даного терміну немає. Що може чекати НВК при прийняті нового закону, чи можуть його розформувати?Та ще одне питання, на балансі сільської чи районної ради знаходиться НВК?

Ivanka Hanyk
Кількість годин муз.мистецтва? 

Скільки годин повинен мати вчитель муз мистецтва. Скільки гурткових? Чим може бути довантажений?

Владислав
Чі є правомірні дії директора? 

Я вчитель фізичної культури с тиждневим навантаженням 20.5 годин та додатково 6 годин туристичного гуртка. директору з центру запропонували ще дати мені 6 годин гуртка "Настільного тенісу" директор сказала що мені не можна дати стільки годин на тиждень і попросила віддати цей гурток вчительці яка працює Соціальним педагогом та не вміє грати в теніс,а є доброю знайомою директора! чі є правомірними діяї директора?

Ніна Занюк
навантаження 

чи має право новий директор забрати години для себе з нового н.р. на які мене було призначено до нього,а мені довантажити ставку факультативами та індивідуальними якщо я не згідна

СТУДЕНТ
Навантаження вихователя ЗДО 

Чи можна вихователеві свдочка , який працює на ставку ( 30год/тижд.) працювати 10.5 годин в день ( не 5 днів по 6 год., а 2 дні по 10,5 і один день - 9год.) ? Яка для цього повинна бути підстава?

Неля Дербаль
Чи правомірні дії директора школи? 

Чи має право директор школи не ділити клас на групи на уроки англійської мови, в якому навчається 29 учнів? Причому, на уроки української мови цей клас ділиться на 2 групи. Мається на увазі початкові класи.

Ivanka Hanyk
Доброго дня. Скільки гурткових годин повинен мати вчитель музичного мистецтва. І якими уроками має право довантажуватися?? 

Доброго дня. Скільки гурткових годин повинен мати вчитель музичного мистецтва. І якими уроками має право довантажуватися??

Любовь Стельмах
Чи потрібно складати план виховної роботи у 1 класі НУШ? 

Чи потрібно складати план виховної роботи у 1 класі НУШ?

Тетяна Савченко
Як вирішити питпння навантаження 

Учитель прийнятий на посаду вчителя хімії. Декілька років викладала біологію в 10 та 11 класах. У цьому навчальному році відбулися зміни у штатному розписі і їй ще довантажили біологію в 6-9 класах. Вона відмовляється.Ставить умови,щоб при навантажені 25,5 годин у неї був методичний день.Чи має директор право прийняти на посаду вчителя біології 6-11класів, а їй залишити лише хімію. У трудовій книжці записано :Прийнята на посаду вчителя хімії.

Yurii Zhorov
Поділ класу на групи на гендерній огснові на уроках трудового навчання 

Наповнюваність класу звичайної сільської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 26 учнів. Поділ класів на групи здійснюється відповідно до нормативів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.02р. № 128, і відбувається за наявності в класі більше 27 учнів для міських шкіл та більше 25 для сільських. Чи має право адміністрація школи не поділити клас (26 учнів, сільська школа) на групи? Якщо так, то на підставі яких правових чи нормативних документів? Завчасно дякую.

ruslana
навантаження 

чи може мати заступник директора з НВР (ставка) навантаження 13-14 год. чи категорично максимум-12 год,будь-ласка,якщо можна, правове підтвердження (№листа чи ст. Закону ).Дякую

fat306138
Початкова освіта 

Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи вчитель інформатики може на наступний навчальний рік набрати 1 клас?

fat306138
Чи вчитель інформатики та трудового навчання може бути класоводом 1 класу 

Скажіть будь ласка чи вчитель інформатики та трудового навчання може набирати на слідуючий рік перший клас?

Наталія Пріяткіна
чи має право викладати спеціаліст-біолог у 2018-2019н. р предмет Біологія.Екологія в коледжі? 

В коледжах ситуація критична, оскільки у викладачів біології примусово забирають години, що відводяться на вивчення тем з екології. Хоча за новою програмою, затвердженою 23.10.2017р, вивчення кожного параграфу з "Біології" супроводжується екологічною складовою! Як аргументувати перед адміністрацією, якими документами?, що неможна розривати вивчення цього предмету "Біологія.Екологія" на окремі курси?

Лукашівна
НУШ 1 клас кількість годин 

Я працюю в 1 класі за програмою О.Савченко. Чи обовязково 2 години з української мови відводити на інтегрований курс, чи можна залишити всі 7 годин на вивчення української мови за Програмою. (Буквар К.Пономарьової)

Anna
Чи має право вчитель із двома дипломами вимагати навантаження понад ставку? 

Чи може вчитель з дипломами іноземна та укр.мова із стажем 3 роки мати навантаження 18 год.іноземної мови та 5 год укр.мови та літ. якщо не вистачає годин для навантаження іншому вчителю цієї школи з дипломом укр.мова і літ..який має стаж більше 10 років?

Аліна Присяжнюк
Методичний день учителя загальноосвітньої школи 

Поясніть, будь ласка, хто має право на методичний день у загальноосвітньому навчальному закладі. Якими документами регулюється надання методичних днів учителям?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!