Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Фёдор Ткач
Чи можливо залучити до роботи вчителя у вихідний день. 

Чи можливо залучити до роботи вчителя або працівника закладу позашкільної освіти у вихідний або святковий день згідно чинного законодавства.

НІКА
Захист прав учителя 

Доброго дня. У мене питання яке стосується правомірності дій керівництва школи. Сьогодні голова сільської ради зібрав загальношкільні батьківські збори. Батьків школи попередили і хто зміг прийшов. Мої діти також там навчаються і я працюю вчителем, але так як знаходжуся у відпустці, то змоги попасти туди не було, але батьки, що були присутні розповіли.Голова зі своєю жінкою(яка також працює у школі в молодших класах) при директору школи і батьках стали обговорювати мене та інших учителів (професійний рівень вчителів, хоч у всіх є категорії, деякі навіть мають 40 р. стажу, не так ведуть уроки, ставлять дітям заміть 12балів 7(а батьки вважають, що треба не менше 10, хоча з тематичної з 19 завдань різних рівней виконано лише 3-4 завдання). Дійшло до того, що поставили на голосування чи можуть після всього цього вчителі працювати у школі. На протязі навчальго року директор відвідував уроки, перевіряв документацію і ніяких нарікань не було. А тепер коли вчителі у відпустці він погоджуться з цими висновками зробленими цими людьми. Підкажіть , будь ласка, чи мали право без участі вчителів (канікулярний період)обговорювати їх професійний рівень, ставити на голосування чи можуть вони далі працювати в школі. Які дії директора повинні були бути в цій ситуації і куди звертатися за допомогою в цій ситуаці, так як учителів за їх спинами, мягко кажучи, принизили . Буду вдячна за відповідь.

Валентина Скопич
Чи обов'язкова друга вища освіта? 

Доброго дня. Маю вищу педагогічну освіту учитель української мови та літератури, чи обов'язкова друга вища освіта , щоб викладати інформатику. Можливо можна пройти курси підвищення кваліфікації з інформатики?

Людмила Воинова
Чи має право правник в робочий час читати години в навчальному закладі 

Якщо людина працює на педагогічній посаді на 1,0 ставку з нормованим робочим днем працювати в іншому навчальному закладі за сумісництвом з погодинною оплатою 240 годин в рік або 6 годин на тижденьв свій робочий час

Іван
Обладнання кабінету. 

Вітаю. Адміністрація школи мотивує вчителів оформлювати профільні кабінети. Під "оформленням" в першу чергу мається на увазі "наочність". В усній формі, публічно, вчителям пропонувалося відкладати кошти з власної заробітної плати й купувати плакати, стенди, моделі й тому подібне. Чи повинен вчитель, відповідальний за кабінет, оформлювати класну кімнату? Як саме та за чій рахунок? Якщо не повинен, то якими повинні бути дії вчителя на якого здійснюється тиск адміністрацією в цьому випадку? Дякую.

Lili Dudyna
Навантаження вчителя 

Доброго дня ! Я працюю в школі з 2013 року ...При прийнятті на роботу написала заяву на неповне тижневе навантаження! на даний момент у декретній відпустці! З вересня планую виходити на роботу! на час моєї декретної відпустки в школу прийняли нового вчителя ...По закону я виходжу її звільняють , але ні її беруть на роботу , мотивуючи це тим що у мене заява про неповне тижневе навантаження! Я коли йшла у декретну відпустку підписала тарифікацію на 15.5 годин ....Чи є такий закон що я виходячи з декретнеї відпустки повинна вийти на свої години? При тому що зара годин у нашій школі у 5-9 класах 16 ! то чи маю я право претендувати на всі 16 годин ? І чи можна мені переписати заяву на довантаження чи на повне робоче навантаження?!!

Людмила Белоус
Оплата добових за КПК 

Доброго дня! Перебувала на КПК при ОІППО з 04.06.2018 по 15.06.2018. Добові заплатили лише за 10 днів, мотивуючи це тим, що в суботу та неділю (09 та 10.06) занять не було. Чи правомірно це? Хоча я вважаю, що заплатити повинні за 12 днів. Дякую.

Olena
Іи повинні вчителі здійснювати облік дітей шкільного віку? 

Чи повинні вчителі здійснювати облік дітей шкільного віку на мікрорайоні, закріпленому за школою?

Лариса Антонян
Чи маю право викладати у 4 класі, якщо там викладає вчитель біолог7 

Спеціаліст, стаж роботи - 21 рік. Пройшла курси на Едері, отримала сертифікат за програмою підвищення кваліфікації. Випустила 4 клас, а 1 класу немає. Але є 4 клас. Викладає вчитель біології. Вона пройшла курси початкових класів. Викладала лише рік, тому, що не було вчителя поч. класів. Мені дали 15 годин у середній та старшій школі.

George
Чергування викладача ПТНЗ на вахті 

Доброго дня! Хочу з'ясувати для себе, повинен ли викладач чергувати на варті навчального закладу замість чергових. Які правові документи це регламентують і як в такому випадку здійснюється оплата праці викладача (є якісь надбавки)

Елена
Години за сумісництвом 

Скільки годин має право дати адміністрація школи вчителю, який працює за сумісництвом? Основна робота якого - держслужбовець

Tanja
Реорганізація та закриття школи 

Підкажіть будь ласка, пройшла реорганізація дев'ятирічки, рішенням сесії було прийнято старшу школу закрити, а молодшу залишити. Але батьки молодших школярів мотивуючись, тим щоб дитина з початкових класів звикала до одного колективу та школи,забрали документи з школи. Всі вчителі початкових класів залишились без роботи. У відділі освіти сказали, що працевлаштовувать не будуть так як початкову школу вони не закривали.компенсації виплачувати теж не будуть а в трудових напишуть за згодою сторін. Чи такі дії відділу освіти є правомірними? Чи маємо право ми на компнсацію і як правомірно має бути записано в трудовій книжці?

Lyudmila
Подальше працевлаштування прауівників школи при її реорганізації 

В травні місяці ознайомлюють працівників Решетилівського навчального закладу І-ІІ ступенів Решетилівської міської ради Полтавської області, що відноситься до Решетилівської ОТГ ( де навчається 150 учнів і працює 15 вчителів, 9 працівників обслуговуючого персоналу), з тим, що заклад визнано аварійним ще в листопаді 2017 року. Ми всі до цього часу навчалися, ще й з 29.05.2018 до 15.06.2018 оздоровлювали дітей у пришкільному таборі. Тепер хочуть реорганізувати освітній заклад, запропонувавши злиття з гімназією (ІІ-ІІІ ступенів) ступінь якої хотять понизити до ЗОШ І-ІІІ ступенів. Розміщення дітей є можливим за умови розподілу по різних класах, але годин для вчителів за попередньою тарифікацією не має. Скажіть будь ласка, згідно законодавства, як повинні працевлаштувати вчителів та працівників школи? Яке навантаження повинен мати вчитель?

Лариса Васильевна Полищук
Подальше працевлаштування вчителя, після ліквідації школи 

Наша школа була філією опорної школи, в цьому році її ліквідували. Я вчитель математики та інформатики, маю 24 роки педстажу. Чи зобовязані мені надати роботу? І якщо так то хто дирекція опорної школи, а вони підпорядковані ОТГ, то відповідно відділ освіти в ОТГ, чи районний відділ освіти?

валентина
розподіл навантаження 

Я випустила 4 клас. Мені не дають повністю години в 1 класі. а навантажують годинами в різних класах від 1 по 4 кл. Дають тільки 2 години в перших класах.Чи можуть це робити без моєї згоди

Petro
Відпустка вчителів 

Доброго дня всім, в мене таке питання працюю в школі вже 11 років, за ці роки два рази перебував у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, цього року вийшов на роботу 20 січня відпустку дістав лише 28 днів замість 56, директор сказав що я не відпрацював пів року після виходу з декрету, чи маю я право на повну відпустку? Дякую...

Николай Кармазин
Нагрузка учителя 

Имеет ли право администрация школы заставить учителя взять нагрузку более 18 часов?

Mila Demyanenko
Чи можуть заставити вчителя підписати контракт? 

Школа, в якій я працювала, попала під скорочення. У мене було повне тижневе навантаження. За фахом я вчитель історії і суспільствознавства. Усіх колег працевлаштували повноцінно. Мене направили в ліцей на 6 годин історії. Після мене через пів-місяця перейшла в ліцей історик і стала заступником директора. Мені запропонували 7 годин географії, я відмовилась як не фахівець. Тоді мене директор заставила написати заяву на рік на неповне тижневе навантаження. Через рік знову, мотивуючи це ,що зараз всі вчителі приймаються по контракту. Потім знову, навіть після звільнення вчителя історіі і моєму повному навантаженні на третій рік завуч собі взяла 9 годин а мені лише 12 і знову по контракту. Тепер рік завершився і завуч сказала що переходить на ставку історика, а я по контракту, він закінчується і мені немає в ліцеї місця. Чи мали право заставляти мене писати заяву на рік, якщо я пішла з попереднього місця не за власною волею?

Людмила Косяк
Яка кількість учнів необхідна у школі, щоб заступники директора мали по повній ставків? 

У ЗНЗ 380 учнів. Заступник директора з навчально-виховної роботи має 0,5 ставки. Яка необхідна кількість учнів у школі, щоб заступник директора з навчально-виховної роботи отримував повну ставку?

Людмила
Переведення працівника на постійне місце роботи. 

Доброго дня! Чи може виконуючий обов'язки директора школи перевести працівника (який працював на місці декретної відпустки основного працівника) на постійне місце роботи? Дякую!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!