Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
анатолий демченко
онлайн-курси та тренінги для вчителів початкової школи (НУШ) 

Доброго дня. Я працюю в сільській школі вчителем біології, маю 0,25 ставки заступника директора. Замість того, щоб працювати на канікулах з шкільною документацією, я змушений по 6 годин сидіти на тренінгах, де малюю долоньки, граюся в іграшки, складаю віршики, казочки, приїздиш до дому - треба виконувати контрольні роботи, домашні завдання. Та ще й добиратися до райцентру за свої кошти. У відділі освіти говорять, що ці курси для заступників також обов'язкові. Лякають сертифікатом, який можна не отримати. Скажіть, чи обов'язково мені як заступнику брати участь в тренінгах, проходити онлайн-курс, виконувати оті всі завдання і що дасть мені сертифікат? Дякую.

Леся Федорак
яку освіту потрібно здобути? 

скажіть будь-ласка, яку освіту потрібно здобути, щоб влаштуватися на роботу в школу вчителем трудового навчання для дівчат? у 2010 році я закінчила Прикарпацький національний університет ім. В. Стефапника, та отримала кваліфікацію біолог, викладач біології. дякую

Мирослава Насіковська
Вчитель 

Доброго дня, підкажіть будь ласка. Я працюю на декретному місці(початкова школа) з 1 вересня виходить основний працівник. Мають набирати ще один клас, але мені сказали, що місць немає, а клас дають вихователю ГПД. Вихователь прийшла на рік пізніше за мене. Чи має право директор так робити?

Алла Ткаченко
Викладання курсу Біологія та екологія у 2018-2019 н.р. 

Добрий день! Чи має право викладати біологію в 10-11 класах вчитель біолог, якщо екологія не прописана в дипломі. Адже тепер це єдиний курс Біологія+Екологія.

Marianna
Чи маю я право працювати класним керівником до закінчення навчального року 

Чи маю я право допрацювати класним керівником до закінчення навчального року( один місяць), якщо мене звільняють в кінці квітня , оскільки виходить працівник з декретної відпустки

анатолий демченко
Програма - це посібник? 

Доброго дня. У Законі про освіту записано в статті 4 записано, що "Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними), посібниками всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України" Скажіть, програма для початкової школи на входить в поняття "посібники", так як КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" наполегливо вимагає купити у неї програму (75 грн) та ще якийсь посібник (55 грн).

Алла Ткаченко
Робочий час 

Добрий вечір! Скажіть будь ласка, якщо у мене 18 годин і я класний керівник перерви являються робочим часом вчителя? Чи правда, що класний керівник відповідає за життя і здоров'я кожного учня ще протягом години після закінчення уроків за розкладом і повинен знаходитись у школі?

Konstantin Balash
Наказ на класного керівника в перший рік роботи 

Чи має право адміністрація школи написати наказ, зняття 10% за престижність, за не своєчасне оформлення класних сторінок класним керівником, який на цій посаді перший не повний рік і методичну допомогу по оформленню журналу не отримував? Дякую. Якщо можна то скоріше...

Ніла Сівель
Вкажіть,будь ласка,нормативні документи, на які можу посилатись. 

Вкажіть ,будь ласка ,нормативні документи,на які можу посилатись,відстоюючи свої права та свободу вчителя.

Ніла Сівель
Перед засіданням атестаційної комісії дирекція продовжує рейтингувати педагогічних працівників. Чи є це грубим порушенням прав та свободи вчителя? 

Чи порушуються права вчителя,коли перед засіданням атестаційної комісії, у вчителя дирекція вимагає заповнення бланку рейтингової діяльності та презентацію педагогічної діяльностї за останні роки роботи,хоч це є грубим порушенням прав та свобод вчителя.

lena
вік першокласника 

доброго дня в Законі про освіту говориться про те, що дитина йде як правило до 1 класу у 6 річному віці, нижче стаття про дитину з особливими освітніми проблемами Чи мають право батьки( за власним бажанням ) не відправити дитину до школи ? Чи потрібні для цього заява батьків або довідка? Чи має право дитина у віці з 6+до 7+ років перебувати у змішаній группі НВК(ясла -садок), якщо статутом передбачено що освіту здобувають діти від 3 до 6 років Які дії слід здійснити адміністрації школи, оскільки ні роз"яснення, ні умовляння матері результатів не дають?

Алла Ткаченко
Викладання біології у 10-11 класах 2018-2018р. 

Добрий день! Скажіть будь ласка, чи може викладати біологію в ЗОШ 10-11 класах у 2018-2019 році вчитель з дипломом хімія, біологія, валеологія. (Адже тепер це єдиний предмет Біологія+Екологія). Екологія в дипломі не прописана.

Світлана
Можна користуватися друкованими посібниками поурочних планів ? 

Чи можна користуватися на уроках поурочними планами "Мій конспект" вид-ва "Основа" без грифу МОНУ? Адміністрація вимагає з грифом.

yavoryana
Чи маю право достроково вийти з декретної відпустки з червня? 

Планую вийти достроково з декретної відпустки. Чи можу я це зробити з червня чи тільки з початку навчального року?

Анастасия Грищенко
Может ли психолог работать по смежной специальности?(этика) 

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, если по основной специальности в дипломе идет практическая психология, а дополнительно пройден курс этики в университете(бакалавр). Что нужно для того, чтобы преподавать этику в школе??? нужно ли дополнительно проходить курсы???

Екатерина
Какие права есть у учителя, если её ребёнку до трех лет 

Здравствуйте Подскажите, пожалуйста, все права учителя в школе, связанные с оплатой труда, тарифным, внеплановым отпуском, методическим днем, субботниками, дежурства и и и всем, что с этим связано, если у учителя есть ребёнок до трёх лет (в разводе, с мужем не живу)

василь челноков
хто має бути старшим черговим адміністратором по школі? чи директор може зобовязати соціального педагога бути старшим черговим адміністратором по школі? 

хто має бути старшим черговим адміністратором по школі? чи директор може зобовязати соціального педагога бути старшим черговим адміністратором по школі?

Olexandra Tan
Звідки взяти збірник для проведення ДПА з інформатики за 2018р.? 

Звідки взяти збірник для проведення ДПА з інформатики за новою програмою 2018р.?

Olexandra Tan
ДПА 

Чи може педагогічна рада без присутності вчителя - предметника затверджувати з предмету який він викладає ДПА

Джаная Мамедова
Я маю право провести тренінг на тематику толерантності з основ здоров'я ? 

Чи для проведення тренінгів необхідно мати сертифікат?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!