Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя Класне керівництво
Запитання та відповіді на нього

Класне керівництво

Надія Попюк-Влад
Чи має право вихователь групи продовженого дня бути класним керівником у 5-11 класах? Чи мають переваги на класне керівництво в даному випадку вчителі-предметники над вихователями?

Володимир Мініч
Класним керівником може бути особа з педагогічною освітою і відповідними моральними якостями. Якихось переваг не має ніхто. Керівник закладу покладає обов'язки класного керівника на відповідних педагогічних працівників своїм наказом щороку.
Тому, якщо Ви маєте педагогічну освіту, то маєте таке само право бути класним керівником, як і вчителі-предметники.
Організація діяльності класного керівника

2.1. Обов'язки класного керівника покладаються на
педагогічного працівника навчального закладу системи загальної
середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну
професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює
педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого
дозволяє виконувати ці обов'язки. { Пункт 2.1 в редакції Наказу
Міністерства освіти і науки N 489 ( z0791-06 ) від 29.06.2006 }
2.2. Обов'язки класного керівника покладаються директором
навчального закладу на педагогічного працівника або на
досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою, і не
можуть бути припинені до закінчення навчального року. У виняткових
випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців)
та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена
протягом навчального року. { Пункт 2.2 із змінами, внесеними
згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 489 ( z0791-06 )
від 29.06.2006 }

Надія Попюк-Влад
Щиро вдячна за відповідь

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!