Запитання та відповіді на нього

Навантаження

Ринка
Підкажіть, будь ласка, чи може заступник директора, що має навантаження 0,5 ставки, читати предмети в початковій школі, зокрема, математику, укр.мову, природознавство, основи здоров'я (18 -20 год на тиждень)? Чи буде вважатися сумісником? Сумісник вчитель чи заступник директора? Який запис повинен бути в трудові книжці? Дякую!

Володимир Мініч
Читати може не більше 18 год, звісно, якщо має відповідну освіту. При цьому не може бути класним керівником. Його можна довантажити цими годинами, а можна призначити по сумісництву. Якщо по сумісництву, то робочий час вчителя початкових класів він має відпрацювати поза робочим часом за основною посадою, тобто треба відпрацювати 20 год заступника + педагогічне навантаження. Якщо заступника просто довантажити годинами, то він може читати їх в робочий час заступника.

Ринка
У п.91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 #102 зазначено, що у випадках, коли керівні працівники працюють за основною посадою на 0,5 посадового окладу, то викладацьку роботу дозволяється вести в 1-4 класах до 20 годин.
У п.36 цієї ж Інструкції зазначено, що працівникам керівних посад не здійснюється доплата за класне керівництво.
То виходить, що заступник директора, що має 0,5 посадового окладу, може читати до 20 годин в початкових класах, бути класним керівником цього ж класу, але без доплати за класне керівництво. Чи вважається його викладацька діяльність сумісництвом?

Володимир Мініч
Ні, він не може мати 20 год, тому що ставка вчителя початкових класів 18 год, а не 20, як було на момент написання інструкції.
Взагалі, мені цікаво, як з таким обсягом роботи заступника можна мати ще 20 год і то в початкових класах та ще й основних предметів.

Володимир Мініч
Щодо сумісництва, то це залежить від того, як буде написано в наказі.

Ринка
З таким графіком роботи при шестиденці абсолютно може мати! Ми говоримо не про фізичні можливості людини, а про юридичний бік. Прошу не коментувати, додаючи власні емоції. А якщо заступник має 1 посадовий оклад і 9 годин, то в чім різниця? Обсяги змінюються? Дякую Вам за відповідь!

Володимир Мініч
Якщо заступник має ставку і 9 годин, то це дуже відрізняється від того, що заступник має 0,5 ставки заступника і хоче мати 20 год навантаження. Працювати з класом повноцінно - це віддавати себе дітям. Якщо тупо заробляти гроші, то це не в школу. А з таким юридичним підходом можна багато ще чого написати, папір витримає. Успіхів!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua