Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя Скорочення штатів
Запитання та відповіді на нього

Скорочення штатів

Олена
Я працюю вчителем 2 класу, стаж роботи 6 років, вища освіта. Вчитель, якому до пенсії залишається 8 міісяців ,вищої освіти не має, повинен набирати 1 клас, але дитячий контингент відсутній. Хто з нас підлягає скороченню?

Володимир Мініч
Той, хто менш кваліфікований.
Згідно ч.1 ст.42 КЗпП України, при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
Буває таке, що працівники мають однакову кваліфікацію, тоді Частина 2 ст.42 КЗпП України визначила перелік категорій осіб, які мають перевагу в залишенні на роботі при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації працівників. Це, зокрема, сімейні, працівники з тривалим безперервним стажем роботи, учасники бойових дій, інваліди війни та інші особи.

Олена
Дуже дякую!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!