Запитання та відповіді на нього

Що робити директору, якщо працівник не погоджується працювати на неповну ставку?

Юлия Большакова Зубарева
Не вистачає годин до ставки. Директор обіцяє інформувати про зміни, але якщо не знайде 4 години, то вимагає написати заяву-згоду на неповну ставку. Якщо ж я не буду згодна з неповною ставкою, то вона каже, що за законом змушена буде звільнити мене і шукати спеціаліста, який буде згоден. Чи справді є таке розпорядження (закон) МОНу? Чи директор таки змушений знайти недостаючі години? Чи може діяти, як сказав?

вчитель
Може діяти, як сказав. Но 2 месяца спустя.

Юлия Большакова Зубарева
Але що це за закон такий? Навіть, якщо я єдиний у школі вчитель, що викладає цей предмет? І ще одне хотілося б уточнити. У класах, де не вивчають дві іноземні мови, рік назад (7 клас) було 3 год. на тиждень. У цьому році - 2 год. Чи може директор знову ввести 3 год. на вивчення основної іноземної мови?(в класі, де немає обов"язкової другої іноземної?).

Володимир
Юля. Якщо ви призначалися на повну ставку, то директор повинен вас нею забезпечити, у вашому випадку, істотна зміна умов праці не стосується. Звільнити має право лише при скороченні посади, якщо не погоджуєтесь на інші умови праці.

Ольга
А де ж він має шукати години? Подивіться навчальний план, можливо, що години добавлялись. Але, мабуть, комусь ті години також потрібні.

Юлия Большакова Зубарева
Володимире, дуже Вам дякую!!!
Ольга, оце ж і я хотіла узнати, чи зможе директор знайти години (по-ідеї, можливість у неї є, тільки вона дала її на розгляд батьків - що вони хочуть: другу-німецьку, чи другу-російську, батьки вибрали російську)? "Заковика" полягає в тому, що з 1-го класу ввели лише англійську, а у 5-му класі не спішать (і не завжди) вводити другу іноземну - німецьку. А старші класи, як відомо, мають звичку випускатися зі школи. Тому, хоч дивись, хоч не дивись ті плани - картинка невтішна. Особливо враховуючи, що я єдиний вчитель німецької мови у цій школі. Ще й маю статус чорнобильця, ще й чоловік попав під скорочення, тому працюю я одна.

вчитель
Юлия, при вашей неутешительной картине, если директор не сможет или не захочет догрузить вас до ставки, то он воспользуется "Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:
1) змін в організації виробництва і праці." Аргументировать будет изменением организации труда, т.е. нагрузки. При это статья предусматривает, что вам обязаны предложить другую работу (например, сторож) и согласовать с профкомом (вообще не проблема с зависимым профкомом).
В противном случае, если не будет вашего заявления, то такой же вопрос (увольнение) будут ставить перед ним.

Юлия Большакова Зубарева
Тобто, вже перед директором? Дякую за відповідь!

вчитель
Юлия, может я не достаточно ясно высказался. Перед директором может стать такой вопрос, если он вам ставку не даст, вы будете работать на неполную ставку, а заявления вашего не будет, и в это время будет какая-либо проверка.
Вы попробуйте еще подойти к директору и еще, и еще, напомнить о себе, попросить войти в ваше положение, еще раз рассказать о вашей ситуации. Может это и унизительно, но некоторых директоров надо просить, чтобы что-то получить.

Юлия Большакова Зубарева
Дякую дуже-дуже-дуже! Спробуємо. :)

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua