Osvita.ua Ваші запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

вч.
Пропуски уроків 

Відсутність учня в школі через хворобу підтверджується довідкою від лікаря. А що є підтвердженням пропусків уроків у звязку з сімейними обставинами і скільки цих пропусків дозволяється на рік.

Танюшка Ганущак
Оплата праці на 0.5 ставки 

Якщо я планую після закінчення лікарняного (народження дитини) вийти на роботу, чи можу я працювати на 0.5 ставки ? І як це буде оплачуватися , стаж роботи 3 роки?

Татьяна Тонина
Анг.мова 

Якими буквами мать писати учнi 2 класу на англ.мовi? Друкованими чи писаними? Буду вдячна за вичерпну вiдповiдь.

tania83
чи може вчитель початкових класів суміщати професію секретаря друкарки? 

чи може вчитель початкових класів суміщати професію секретаря друкарки? І де це прописано?

Лія
Чи має право вчитель не допустити іншого вчителя на урок до класу... 

В зв'язку з лікарнялим одного з вчителів іноземної мови, були внесені тимчасові зміни до розкладу для повноцінної заміни уроків. Чи має право вчитель, в даному випадку, вчитель початкових класів не допустити вчителя іноземної мови на урок, оскільки по розкладу урок вчителя поч. класів? Причому тимчасові зміни, не порушуть права учня, тобто, якщо наприклад першим уроком був урок читання, а другим -- урок іноземної мови, а при змінах ці уроки помінялися місцями.

Лія
Чи має право заступник директора з НВР не допустити вчителя на уроки, коли той не здав календарне планування 

Як повинен діяти і керуватися якими документами повинен заступник директора з НВР, якщо вчитель не здав на перевірку календарно-тематичне планування, або здав таке, що підпису не підлягає? Чи має право не допустити такого вчителя до уроків? Скільки часу дається вчителю, щоб виправити ці недопрацювання? І якщо можете допомогти вкажіть конкретний документ, на який може посилатися заступник?

Жанна Прокопчук-Мойшевич
Чи можна виставляти оцінки за семестр, не виконавши програми по причині карантину? 

19 грудня в школі оголошено карантин, а семестр мав закінчитись 28 грудня. Чи правомірне виставлення семестрових оцінок, якщо програму 1 семестру не виконано?

Петро
Навіщо від керівника гуртків вимагати 

Навіщо від керівника гуртків вимагати записувати місце роботи батьків? Батьки не хочуть вказувати місце роботи. І як керівнику гуртка дізнаватися про причину вибуття гуртківця? Вимагати пояснювальну від батьків? Чи не час відмовитися від радянських журналів?

Петро
Чи є порушенням закону 

Якщо гуртківець пропустив 5 занять, а потім взагалі не став відвідувати гурток, з якого часу вважати його вибувшим: з численних н/б, чи після них? Чи є порушенням закону, якщо керівник гуртка відмітив вибувшим гуртківця з часу довгих пропусків?

Alina
чи можу я викладати історію 

Рік тому, після університету, мене прийняли на посаду вихователя у ліцей, мені дали 9 годин історії. Зараз я не хочу бути вихователем, хотіла б працювати за фахом. Чи можу я перейти на посаду вчителя, хоча адміністрація не підтримує мою ідею. Дякую.

Инна Кириленко
Имею ли я право отказаться от классного руководства? 

Я классный руководитель в сельской школе. В моем классе 3 ученика. Классное руководство не оплачивается, а требования администрации выполнять надо. Могу ли я отказаться от бесплатной работы среди учебного года и как правильно сформулировать причину отказа в заявлении. Спасибо

Mihail Gostiuc
Декретна відпустка 

чи зберігається робоче місце по догляду за дитиною до 6 років

Галина Тимощук
Я викладаю інформатику в середні школі, хоча за освітою я вчитель математики.Що мені потрібно щоб я спокійно мала право викладати... 

Я викладаю інформатику в середні школі, хоча за освітою я вчитель математики.Що мені потрібно щоб я спокійно мала право викладати інформатику?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!