Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Таня Гризодуб
Строковий договір і декрет 

Якщо вчитель працює на строковому договорі і йде в декретну відпустку, а потім у відпустку по догляду за дитиною, що на нього чекає після виходу?

merlin
На яких умовах приймаються на роботу педагоги, якщо зливаються два навчальні заклади 

Закрито школу,учнівські класи у збереженій кількості переведені до іншого навчального закладу. Педагогічний колектив по бажанню переходить працювати у своі класи. У заяві про прийом на роботу обумовлюється певна кількість навантаження. Чи матимуть право ці працівники претендувати на години, на наступний навчальний рік та в якому обсязі.

lusja1957@gmail.com
Имеет ли право учитель нач. классов (доп.образование - учитель информатики в нач. классах) читать информатику в среднем и старшем звене? 

Я, учитель информатики по образованию (2 категория), стаж 5 лет, по решению администрации делю часы с учителем нач.классов (первый год она читала в 5-7, а в этом году ей дали уже и старшую школу). Я свою работу начинала с 2-4 классов, затем - среднее звено, а после ухода на пенсию учителя, стала читать в старших классах. Курсы она не проходила. Знаний по преподаванию информатики в среднем и старшем звене нет. Часы делятся в ее пользу. Есть ли документ, о том, какой педагог и с каким образованием имеет право читать в средним и старшем звене школы?

Vik
Постійний наказ на викладання дисципліни 

Чи можуть вчителю надати постійний наказ на викладання дисципліни, якщо до закінчення залишилося ще 6 місяців (1 сесія і державні екзамени)? Педагогічна освіта вже є. Навчається на другій вищій

snowcat
Чи може бути поурочне планування лише в електронному вигляді у планшеті, наприклад? 

Постійна суперечка між вчителем та завучем -вчитель має право мати поурочне планування у планшеті лише в електронному вигляді? Інструкція до документації твердить : Календарне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Як правильно -довільна, це в т.ч. електронна? чи лише письмова, а електронними можуть бути будь-які джерела, за допомогою яких план складався?

Таня Гризодуб
Перевід з однієї школи в іншу 

Я працюю вчителем на постійному місці в школі 7 років. Зараз хочу перейти в працювати в іншу школу, але мені говорять, що перевід лише на контрактній основі.Чому я не можу перейти в іншу школу на постійне місце роботи?

Ирина Зайцева
Призначення класного керівника 

У минулому навчальному році мала класне керівництво в 9-му класі. Нині на базі трьох 9-х класів формується два 10-х. Виникла спірна ситуація з призначенням класних керівників. Зокрема, на один з 9-х класів претендуємо я і моя колега. Які чинники беруться до уваги в такому разі? Чи маю право на приорітетне призначення, якщо колега - пенсіонерка?

Мальована
Чи може вчитель української мови працювати вчителем початкових класів? 

Чи може вчитель української мови працювати вчителем початкових класів? Чи потрібно проходити курси перепідготовки?

Oksana Oleksiuk
Вихід з декрету 

Доброго дня. До декрету працювала вчителем початкових класів, в класі мала 10 годин і 4 індивідуальних, але інші години проводила директор школи. Поки я була в декретній відпустці директора звільнили і прийняли ще одного вчителя початківця. Зараз я вийшла з декретної відпустки і мені заявили що більше як 10 годин не дадуть і класне керівництво дають новому вчителеві. При тім що це сільська школа і є 4 класи і 4 класні керівники. На що я можу претендувати?

Олена
Скорочення штатів 

Я працюю вчителем 2 класу, стаж роботи 6 років, вища освіта. Вчитель, якому до пенсії залишається 8 міісяців ,вищої освіти не має, повинен набирати 1 клас, але дитячий контингент відсутній. Хто з нас підлягає скороченню?

Вікі
Вихід з декрету 

Працівниця 2 (я) на декретному місці працівниці 1( основної), до виходу її з відпустки. Тепер я виходжу на роботу, але при цьому основна ще в декреті по догляду до 6 років. І тут на це місце є вже третя, але як вона писала заяву я не знаю. І таке ще може бути, що основна на наступний рік буде набирати перший клас!!! То мені як бути??? Я свій предмет обожнюю просто!!!!

Ірина
Чи може соціальний робітник з вищою освітою працювати в ДНЗ на посаді вихователя ? 

Чи може соціальний робітник з вищою освітою працювати в ДНЗ на посаді вихователя ? Або бути асистентом в інклюзивній групі ?

Вікі
Вихід з декретної відпустки 

Доброго дня! Працювала на декретному місці 3 роки, потім сама пішла в декрет, і на це місце знову прийняли вже 3-ю вчительку(основний працівник виходить на роботу наступного року). Я планую вийти з 1 вересня цього року, але ті години і той предмет, який я викладала мені не дають. З декрету виходжу достроково. Поясніть, що робити?! І які мої права і права іншої працівниці?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!