Osvita.ua Ваші запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Ирина Иванова
Реорганізація школи. 

Влітку планують реорганізувати школу. в якій я вже працюю 30 років. Я -пенсіонер ха вислугою років, але продовжую працювати. Чи маю я право після реорганізації школи працювати в іншій школі. Мені 51 рік

Tamara Nesterova
Завуч початкової школи запланувала перевірку предмету "Основи здоров"я". По закінченню перевірки дала тести учням. Чи прав?... 

Завуч початкової школи запланувала перевірку предмету "Основи здоров"я". По закінченню перевірки дала тести учням. Чи правильно це, тому що цей предмет не оціюється, контрольні роботи не пишуться.

Тетяна Лазарук
Право на відпустку під час весняних каніккул 

Чи має право педагогічний працівник отримати відпустку на час весняних канікул не за власний рахунок ( а в рахунок літньої відпустки). Причина - не санаторно-курортне лікування, а поїздка за кордон.

Liliya Bilyk-Oliynyk
скорочення заступника ПТНЗ 

хто підпаде під скорочення: заступник директора з виховної роботи ПТНЗ зі стажем роботи менше року чи заступник директора з навчально-виховної роботи зі стажем понад 20 років, але пенсіонер?

Наталія
Чи має право методист райвідділу освіти перевіряти вчителя? 

Чи має право методист райвідділу освіти перевіряти вчителя?

Ольга
Чи має право заступник голови ОТГ перевіряти позашкільний заклад? Чим керуючись? 

Офіційно позашкільний заклад ще не переданий міській ОТГ, проте заступник голови ОТГ, посилаючись на усне розпорядження голови громади, щосили вивчає , а точніше перевіряє роботу закладу, вимагає списки гуртківців, батьківські заяви, мережу гуртків, відвідує мало не щодня гурткові заняття, веде облік відвідування дітьми гуртків. Наскільки правомірні його дії?

Яна Гордей
електронний журнал 

Доброго дня! На який закон можна спиратися відмовляючись заповнювати електронний журнал? Чи може адміністрація змушувати вчителів це робити?

Наталя
Чи зараховується робота бібліотекарем школи до педстажу? 

16,5 годин та 0.5 ставки бібліотекаря чи буде це повним навантаженням в школі для зарахування педстажу?

Lyudmila
Яким офіційним документом регламентований робочий час педагога-організатора? 

Яким офіційним документом регламентований робочий час педагога-організатора? Так , як на курсах юрист повідомив, що педагог-організатор відноситься не до адміністрації школи, а до педагогічних працівників і працювати він повинен не за 8 годинним робочим днем.

Lyudmila
навантаження педагога-організатора 

Скільки годин на тиждень складає педагогічне навантаження педагога-організатора? Хто входить до адміністрації школи? Скільки годин працює адміністрація в школі?

Наталя
Чи маю право претендувати на ставку в школі, якщо в дипломі одна спеціальність? 

В дипломі спеціальність географія, веду уроки географії, економіки, екології, природознавства та не маю ставки. Чи маю право претендувати на викладання біології маючи справку про проходження повних 3 курсів під час навчання в інституті. І чи є підставою не догружати вчителя годинами до ставки, бо він є ще й бібліотекарем школи на 0,5 ставки. Погоджувальної заяви не писала.

MOH
незнання української мови заступником з виховної роботи 

Заст. директора з виховної роботи, сама не знаючи української, намагається поводити себе як "справжній патріот", але всі заходи висвітлює перекладаючи руський текст за допомогою "Google-перекладача"))) Набридло таке ставлення цієї особи до рідної мови, особливо зважаючи на її участь у сепаратистських мітингах 2014 р. Як такі люди взагалі можуть посідати такі високі пости!?

Ирина Мисюра
Додаткові заняття з невстигаючими учнями - це обов'язок? 

Чи обов'язково вчитель повинен займатися після уроків з невстигаючими учнями?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!