Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Ksena
Відпустка 

Доброго дня.Скажіть будь ласка скільки днів оплачуваної відпустки мені належить, якщо прийнята на роботу за угодою вчителем з середини вересня по кінець травня?І чи взагалі мені нарахують відпускні?Дякую за відповідь

Лариса
Вихід на пенсію за вислугою. 

Працюю на педагогічній посаді 3 1989 року. У період з 1990 по 1994 навчалася у педагогічному вузі на денному відділенні і потім з 1994 року продовжила працювати вчителем. Працюю по даний період. Раніше начання враховувалось у педагогічний стаж. І я мала б мати на даний час стаж педагогічної роботи 28 років. Але на даний момент як обрахувати мій стаж і коли я можу вийти на пенсію за вислугою років. Народилася я 12.10.1971. Дуже потребую чіткої відповіді.

Сергей Сидак
Чи має право методист дошкільного закладу перевіряти і ходити на заняття з англійської мови якщо вона її навіть не знає??? 

Доброго дня.Мене цікавить чи має право методист дошкільногт закладу,який не має ніякого відношення до англійської мови,ходити на гурткові занняття з англійської мови і вимагати конспекти на перевірку,якщо вона не компетентна взагалі в англійській мові і не знає методику і специфіку викладання ??Хто має право перевіряти заняття гурткової роботи з англійської мови??Дякую.

Елена Безпалько Никифорова
виплата премії 

чи можна виплатити вчителю премію в розмірі 100% від посадового окладу? чи можна виплачувати премію вчителям в будь який час протягом року, не приурочуючи її до дня вчителя? згідно якого закону?

Ленчик115
Говорят, что у меня нет педагогического образования... 

Подскажите пожалуйста: в 1996 году закончила агроуниверситет, в 1997 - магистратуру и получила диплом магистра- педагога с/х наук с правом преподавания в университете, колледже... В этом же году пришла в девятилетнюю школу на должность учителя биологии и химии. За 20 лет работы трижды проходила повторные аттестации на 2 категорию, недавно только аттестовали на первую. У всех кроме меня в нашей школе больше ставки часов. Мне говорят всегда, что у меня нет педагогического образования. В школе работают пенсионеры, у них по 20 и более часов, а мне наискивают 18 и то последние года. К работе моей претензий нет, грамот, призеров олимпиад - даже больше чем у коллег. Почему так??? Я имею право или же все таки нужно заканчивать пед...?

Лена
Дисциплінарне покарання? 

Доброго дня. Я хочу запитати, чи має право відділ освіти тягнути дисциплінарне покарання заступник директора школи з НВР і дати догану її за те що хтось украв класний журнал 11-го класу під час перерви. Дякую

Лилия Дерман
У нашому позашкільному закладі виникла проблема, коли збиратися на нараду, одним зручно в робочий час, іншим ні. Так виникло запитання, к... 

У нашому позашкільному закладі виникла проблема, коли збиратися на нараду, одним зручно в робочий час, іншим ні. Так виникло запитання, коли ж за законом її проводити, в робочий час керівників гуртків (це у нас з 13 до 16 години) чи все таки в неробочий, бо нарад буває кілька на місяць і не хотілося б відривати керівників від навчального процесу.

Люда Єфімчук Новак
Як можна отримати 18 годин? 

Добрий день. Як можна отримати 18 годин вчителю математики та інформатики? Ситуація така що в нашій школі відбулася реорганізація школи з 3 тупеня в 2 -й, а кількість вчителів залишилась та сама і в мене лишилося лише 4 години. Я працюю в цій школі вже 17 років і перша поступила на роботу ніж інший вчитель, я місцева і в мене двоє дітей ( одній 3 роки, інший дитина інвалід), працюю одна в сім'ї, так як чоловік є доглядальником дитини інваліда. Інша вчителька має години ще в іншій школі, того року їй пропонували там 18 годин, вона відказалася і взяла лише половину, бо не хоче кидати нашу школу. Директор не хоче її скорочувати. Що мені робити і куди звернутися?. Директор хоче мене виставити на вакансію. Як мені добитися 18 годин в моїй школі? Чи це можливо?

Viktor Polynyuk
Чи справедлива атестаційна комісія? 

На посаді історика 1 рік і 3 міс.Подав заяву на підтвердження вищої категорії(до того працював вчителем поч.класів -25 років).Комісія І рівня проголосувала за,а ІІ рівня - проти, аргументуючи тим,що не має досвіду,діяльність мало вивчена.Я не згідний,нехай атестують з умовою про вивчення моєї роботи ,адже не я винен ,що вони не зуміли вивчити досвід роботи.Як бути?Чи варто писати апеляцію?

Вчитель
Контроль відділу освіти 

Доброго дня! Цікавить питання чи має право спеціаліст відділу освіти чи начальник перевіряти роботу школи без попередження. Бажано було б нормативне підтвердження відповіді і хто несе відповідальність за здоров я вчителя чи адміністрації в разі порушення його стану у зв язку з діями районного відділу освіти.Дякую!

Татьяна Горшкова
Я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною. У закладі проводиться попередня комплектація. Адміністрація вимагає від мене заяву, ... 

Я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною. У закладі проводиться попередня комплектація. Адміністрація вимагає від мене заяву, в якій я повинна просити не комплектувати мене на наступний навчальний рік.

Step
пріорітет працевлаштування вчетель зі стажем чи молодий спеціаліст 

Маю вищу освіту і 2 роки стажу вчителем фк(працював в іншому селі потім повернувся додому де не мав роботи за фахом), Нещодавно дізнався що один із вчителів фк у школі(тій шо за місцем проживання) планує звільнитись по закінченню навчального року. Прийшов до директора школи, і почув таке що, директор подав запит на молодого спеціаліста на місце яке можливо звільниться, і що лише якщо 1) якщо поточний вчитель звільниться і 2) управління освіти не надішле молодого спеціаліста, тоді лише розглянуть мою кандидатуру. Чи існують якісь правові підстави для того щоб мені претендувати на це місце першим ніж молодий спеціаліст(гіпотетичний) чи це цілком покладається на розсуд директора

Света Быцай
Допрофільне навчання 

Чи можно вибрати англійську мову як предмет для допрофільного навчання у 8 класі? Друга іноземна мова не вивчалась з 5 класу, але було 2 години російської мови. За рахунок яких годин додаються години для предмету, що вивчається допрофільно?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!