Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Лідія Луцко
Чи може фізичну культуру і здоров'я викладати вчитель без освіти фізрука? 

Знаю що є документація про те, що фізичну культуру і здоров'я має викладати лише вчитель фізкультури за дипломом, якщо можна , може маєте посилання на закони, чи постанови. Дякую

Павло Іванович
Тижневе навантаження вчителя пенсіонера 

Керівник відділу освіти ОТГ хоче прийняти рішення про те, щоб тижневе навантаження вчителів пенсіонерів становило лише 6 годин, незважаючи на те, що вони прийняті на повне тижневе навантаження. Чи має він на це юридичне право?

Mikka
Чи може звільнити новопризначений директор своїх заступників 

Чи має право новопризначений директор замінити заступників і що тоді робити колишнім заступникам якщо не має навантаження?

Оксана Буштіна
Дзвінки батьків учителям-предметникам на особистий телефон 

Батьки складного учня правдами і неправдами дістали мій особистий номер і часто турбують у позаурочний час із питаннями щодо оцінок, яке д/з та ін. Їх інтерес зрозумілий, але це вже починає нагадувати переслідування. Я перестала відповідати на дзвінки цих батьків, так вони заявляють класному керівнику, що я їх боюся і переховують. Чи є якісь часові обмеження турбувати предметників через, на приклад, 2 години після закінчення уроків у телефонному режимі, тільки особисте спілкування в межах закладу?

Tornet
Відносини вчителів і кервників освіти ОТГ 

1 Чи має право начальник освіти ОТГ вимагати від керівика закладу письмового пояснення, чому працівник школи не був на робочому місці? 2.Начальник ініціює зрізи знань в навчальних закладах, хоча по новому законі не має права цього робити. Як реагувати на такі дії? кому скаржитися? (В школах створив жахливу атмосферу. Люди всі обурені, але мовчать, бо бояться за роботу)

larisa
Курси підвищення 

Добрий день. Прийнята на роботу як вчитель математики, але працювала також вчителем інформатики. В минулому році була оформлена адміністрацією заявка на проходження мною курсів з інформатики. В цьому році прийшов час курсів, але замість мене хочуть направити іншого вчителя, мотивуючи тим, що в цьому учбовому році в мене немає навантаження з цього предмету. Як я можу добитися проходження цих курсів, до якого спреціаліста треба звернутись по допомогу?

Павло Іванович
Неповне тижневе навантаження 

Прийнятий на роботу на повне тижневе навантаження. Кожного року мав 18 годин. З 1 вересня 2018 року без моєї згоди мені дали 16 годин (заяву що згідний працювати з неповним тижневим навантаженням я не писав).Тому, що прийняли вчителя на години фізики залишивши мені ці уроки лише в одному класі. Курси підвищення кваліфікації з фізики я пройшов. В мене вища освіта, вища категорія і спеціальність загальнотехнічні дисципліни, педагогічний стаж - 40 років. Чи правильно в даному випадку поступили зі мною?

Марія
Наказ іншому вчителеві 

Я вчитель-пенсіонер. Викладаю в школі уроки образотворчого мистецтва. Маю вищу категорію і наказ на викладання цього предмету. Пройшла курси Підвищення кваліфікації. Освіта вища (факультет загальнотехнічних дисциплін). Чи має право керівник Відділу освіти ОТГ забрати в мене години образотворчого мистецтва без моєї згоди та видати наказ на них іншому вчителеві, коли моє тижневе навантаження цього навчального року і так лише 16 годин? Учні з цього предмета беруть участь в районних, обласних, всеукраїнських конкурсах та займають призові місця.

Зоя Кострицкая
Перевірка щоденників в початковій школі. 

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи є накази за якими заступник директора з навчальної чи виховної роботи має брати на перевірку щоденники учнів 3-4 класів. Якщо так, то з якою метою і які ці накази. Дякую.

Лариса Трушковская
Чи мають право забирати учительську кімнату? 

Добрий вечір!Якщо у вчителів школи відібрали учительську кімнату,зробивши предметний кабінет.Педагогам, в навчальний процес,маючи вільні уроки(вікна) немає де перевіряти зошити,вести оформлення журналу.Адміністрація на претензії вчителів відповідає,що ведення цієї роботи,можна виконувати в будь якому кабінеті на уроці іншого вчителя. Допоможіть у вирішенні ситуації.Чи є певні закони чи положення,де вказане вирішення даного питання?Куди звертатись?

Vchytel
Завуч з НВР та класне керівництво 

Підскажіть ,будь ласка,чи дійсно вийшло положення згідно якого завуч з НВР не має права займати посаду класного керівника?

Тетяна Ільїна
колдоговір 

чи правомірно у колдоговорі прописати надання відгулів, якщо вчитель працює протягом року без лікарняного?

валентина
вибори директора школи 

Чи може особа,яка не має педагогічної освіти( має вищу юридичну освіту),викладала 5 років правознавчі дисципліни в ліцеї,курси підвищення кваліфікації не проходила,бути обраною на посаду директора школи? Чи законні дії депутата районної ради( з кандидатом на посаду директора школи має спільну дитину) вносити до конкурсної комісії представників від громадськості ( своїх кумів)?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!