Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

тетяна
Температурний режим для вчителя 

Якщо в школі холодно, порушений температурний режим, діти пішли на вимушені канікули. Чи є якийсь допустимий температурний режим для пед працівника чи може неповний робочий день? І чи підтверджено це Законодавством України?

Алена Потемкина
відкриті уроки 

Чи має право керівництво НРЦ примушувати вчителів давати відкриті уроки з великою кількістю глядачів? також відкриті заняття гуртка, який не оплачується Дякую

Алена Потемкина
відкриті уроки 

Чи має право керівництво НРЦ примушувати вчителів давати відкриті уроки з великою кількістю глядачів? також відкриті заняття гуртка, який не оплачується Дякую

Козак Iван
Чи може вчителi внести в розклад нульовий урок який не внесений в розклад 

Цього семестру в нашiй школi маже кожного дня э нульовий урок.Нульовий уро нам пояснили вчителi що це урок на який ми повиннi прийти на 08:15 до школи.Нульовий урок кiнчаэться 08:45.

Юлия
Частина щорічної відпустки . Згода директора чи законодавство? 

Підскажіть будь ласка, чи має право директор не відпустити мене у канікулярний період, у відпустку ( частину щорічної відпустки), так як вона це констатувала тим що не може відпустити мене на менш як 14 днів. В законі я прочитала фразу за згодою адміністрації. Чи дійсно це має бути її згода, чи це мені і так надається законодавством? Чи є що до цього чіткий документ?

Юлия Счастливая
Как указать на выполнение закона моих прав? 

Меня поставила администрация выйти на каникулах с докладом на педсовет во время отпуска. Как быть? Это законно?

кора
Хто має читати факультатив ? 

Хто має читати факультатив " Громадянська освіта" вчитель правознавства (17 год. навантаження) чи завуч з НВР ( 22 години навантаження, спеціальність вчитель початкових класів)

Володимир Ярмоленко
Чи може заступник директора школи прийти без попередження на урок? 

Не знаю ці права

Лариса Агданская
Чи є Лист МОН України обов'язковим до виконання? 

Доброго дня! Чи є правомірними вимоги заступника директора з виховної роботи, яка вимагає здати розробки виховних заходів( перший урок, олімпійський тиждень і т.д.) в паперовому та електронному вигляді.В нашій школі є сайт та сторінка в Фейсбуці, де висвітлюються всі проведені заходи.Керуючись Листом від 05.12.2014 №1/9-630 «Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя» я пояснила неправомірність її дій, але у відповідь було сказано, що Листи МОН - це тільки рекомендації, і не є обов'язковим до виконання.Поясніть, будь ласка, чи це так?

Елена
ccылка на сайт освіта 

Уважаемый Владимир! Могу ли я ссылаться на ваши ответы моему руководству.

Тіна
Складання характеристики учням 1класу. 

Методичний кабінет району, перевіряючи ведення ділової документації на початок навчального року, наказав мені переписати характеристику учням 1 класу, оскільки у ній я зафіксувала результати підсумкових контрольних робіт,які виконали учні 1 класу на кінець навчального року, використовуючи слова "високий"," достатній", " середній", "початковий" рівні. За їх словами, характеристика має бути пихологічною і ні в якому разі не показувати результати контрольних робіт. А як же наказ № 1009 від 19.08.2016 року? Дослівно у наказі про підсумки перевірки написали таке :В характеристиках учнів за 1 клас зазначений рівень навчальних досягнень учнів (не дотримання наказу МОН України від 14.07.2015 № 762 “Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу”). Хотілося б знати: Чи правильно вчинили методисти райво? І як мені її переписати? Я не вважаю, що характеристика учня має бути психологічною.

Lesya Vasylchyk
Педагогічне навантаження 

Я працюю вчителем англійської мови 8 років, маю ІІ кв.категорію. Пед. навантаження 27 год. Цього року директор школи забрав у мене години в початкових класах і віддав вчителю біології, яка навчається заочно на другому курсі на вч. англ. мови. Я навчаюся у магістратурі, спеціальність Початкова освіта. Скажіть, будь ласка, хто з нас має право викладати англ. мову в 1-4 класах?

Lora
Чи правомірні дії директора "Попередження про зміну педагогічного навантаження" 

Щороку перед відпусткою підписуємо "Попередження" такого змісту:"Відповідно до ст.32КЗпП України про можливі зміни умов праці не пізніше, ніж за 2 місяці, попереджаємо вас, що у зв'язку з відсутністю затверджених МОН України навчальних планів та програм на новий навчальний рік, комплектація школи мала характер перспективного плану. Крім того, протягом літа можливі зміни в законодавстві про середню освіту та кадрові зміни в запропонованому вам під час попередньої комплектації тижневого педагогічного навантаження, в тому числі і в бік зменшення". Чи правомірним є таке "Попередження" і чи можна відмовитися його підписувати? Якими законами керуватися?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!