Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Ганна
Диплом магістра 

Працюю бібліотекарем 3 роки, є години за сумісництвом, зп по 9 розряду. Отримала диплом магістра. Чи буде підвищення зарплати через диплом магістра? Чи така, як була, залишиться?

Ганна
Оплата за заміну вчителя 

Заміняю вчительку початкових класів, у неї ставка 18 годин/тиж. За 4 тижні (20 роб. днів) мені заплатили 2250 грн., тобто за 1 годину я отримала 31 грн (оплата погодинно), а потім треба вирахувати податки, тоді я отримала всього 1788 грн (за годину 25 грн). Чи правильно мені заплатили? Те, що я заповнювали журнал, перевіряла зошити не враховується?

Поліна Петрівна
Чи здійснюється доплата адміністрації школи за проведення у навчальному закладі експериментальної та науково-дослідницької роботи на Всеукраїнському рівні? 

Навчальний заклад з 2016 року має статус базового експериментального закладу на Всеукрїнаськоиму рівні (є відповідний наказ МОН України). Чи має право на доплату за експериментальну роботу адміністрація школи? Якщо так, якими нормативними документами це регулюється? Дякуємо!

larisa
Чи можна звільняти/переводити на іншу посаду вчителів з 1 по 14 січня? 

В серпні 2017 року учитель початкових класів пішла в декретну відпустку. На її місце була прийнята (тимчасово) вчителька. Зараз це 4 клас. З 1 листопада на посаду асистента вчителя інклюзивного класу ( 1 клас) також тимчасово була прийнята ще одна вчителька. Але в грудні декретниця заявила, що перериває відпустку по догляду за дитиною ( дитині 1 рік і 2 місяці) і виходить з 2 січня 2019 року на роботу. Адміністрація школи вирішила звільнити асистента вчителя 1 класу та перевести на цю посаду вчительку, що замінювала декретницю. Але бухгалтерія громади відповіла, що звільнити асистента не можуть через неможливість проведення банківських розрахунків до 14 січня. Чи це дійсно так і що робити з вчителькою, що замінювала декретницю? Звільняти, а тоді приймати з 14 січня? Чи не можна одну звільнити, а другу перевести на іншу посаду вже 2 січня?

Володимирович
Порядок призначення директора дитячо-юнацької спортивної школи? 

Чи має бути укладений контракт (трудовий договір) з директором дитячо-юнацької спортивної школи, кандидатуру якого погодили на сесії районної ради? Який нормативно-правовий документ це регулює? Дуже вдячний буду за пораду

Джейн
Заміна у початковій школі. 

Вчитель початкової школи на лікарняному більше 4 місяців. Відділ освіти дозволяє оплачувану заміну тільки з трьох основних предметів. Всі інші години - за бажанням і безкоштовно. Уроки не читаються. Чи правомірно це?

Олександр_ВПУ
Яким чином офоррмити донавантаження часами викладання? 

Наказом про затвердження тарифікації деяким педагогічним працівникам, які не є викладачами (заступник директора, методист, практичний психолог), встановлене педнавантаження з викладання предметів. Новопризначений юрисконсульт наполягає, що всі працівники, які здійснюють викладання предметів, повинні бути наказом оформлені як викладачі (за суміщенням або за сумісництвом). Але робота за сумісництвом здійснюється поза основним робочим часом а за суміщення виплачується лише доплата, що суперечить Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Чи є наказ про встановлення педнавантаження достатньою правовою підставою для оплати праці цих педагогічних працівників? Або потрібно видавати наказ про виконання обов'язків на умовах суміщення?

Светлана Кононенко
Оплата праці вчителя-дефектолога за сумісництвом 

Працюю вчителем-логопедом 27 років у дошкільному дитячому будинку. Маю вищу кваліфікаційну категорію (15 років) та звання "учитель-методист". Атестована як "спеціаліст вищої категорії". За дипломом присвоєно кваліфікацію вчителя і логопеда допоміжної школи, олігофренопедагога дошкільних закладів. Хочу дізнатися, як буде нараховуватися оплата праці (за якою категорією), якщо я буду працювати на 0,5 ставки вчителем-дефектологом за сумісництвом? З повагою. Дякую.

Юлия Вдовиченко
оплата 

Доброго дня! підскажіть будь ласка по якій категорії повинна нараховуватися заробітна плата. Маю два дипломи: 1. вчитель української мови та літератури; 2. вчитель зарубіжної л-ри та німецької мови. У 2014 році була проатестована на ІІ категорію з української мови та л-ри. По якій категорії повинна нараховуватися зп по предмету зарубіжна л-ра та німецька мова?

Elena Voinarovska
оплата уроков в инклюзивных классах 

положена ли надбавка за проведение уроков учителю музыкального искусства в инклюзивных классах и как она начисляется?

Ирина Иришка
диплом магістра 

Працюю понад 20 років учителем початкових класів, категорії не маю. оскільки диплом педучилища, лише 11 тарифний розряд. У грудні 2018 року отримала диплом магістра зі спеціальності учитель укр мови. Запитання: оскільки я тепер маю вищу освіту, автоматично з 1 грудня 2019 року мені мають нараховувати зарплатню, як спеціалісту 2 категорії? Чи це можливо лише через півтора року після атестації? Дякую за відповідь

Профком
чи потрібно вчителю НУШ проходити курси інклюзії щоб отримувати доплату.економісти відмовляються проводити оплату вчителю 1 класу(НУШ) аргументуючи це тим,що він не пройшов курси інклюзії 

чи потрібно вчителю НУШ проходити курси інклюзії щоб отримувати доплату.економісти відмовляються проводити оплату вчителю 1 класу(НУШ) аргументуючи це тим,що він не пройшов курси інклюзії

Елена Дьякова
оплата праці вихователя інклюзивної групи , якщо асистент на лікарняному 

В інклюзивній групі двоє особливих дітей з серйозними порушеннями. Під час хвороби асистента вихователя все навантаження лягає на плечі виховательки, бо через брак кадрів, замінити неможливо. Яку доплату і як правильно встановити такому педагогові?

Юлiя Ваша
Де тут правда , коллеги??як правильно оплатити заміну.?? 

Я виходила на заміну уроків директора, поки вона була на курсах.Вправно записувала класні журнали.записи заміни є в журналі наказів. Вичитувала свої години.Та коли спитала директора щодо оплати заміни- сказала - як "карта ляже", ніхто нікому не винен нічого, що поміняємось днями... Де тут правда коллеги??

Наталія
освіта при прийнятті на посаду вчителя-дефектолога 

Питання: Прошу надати роз’яснення чи можуть працювати особи вчителем-дефектологом якщо в дипломах вказано: Особа №1.(спеціальність "Корекційна освіта", кваліфікація "Логопед. Дефектолог. Спеціальний психолог дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів"; Особа №2.(спеціальність "Спеціальна освіта (логопедія)", кваліфікація: магістр спеціальної освіти. Дефектолог-логопед. Вчитель-реабілітолог. Яка спеціальність та кваліфікація повинна бути вказана в дипломі при прийняті на роботу вчителя-дефектолога. В посадовій інструкції на цю посаду в розділі кваліфікаційні вимоги вказано "Вчитель-дефектолог: вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи."

Irochka
оплата праці вчителя-методиста 

Доброго дня! Моя мама вчитель методист, у неї 36 років стажу, вища категорія, 18 годин ставка. Яка у неї повинна бути заробітна плата? Дякую!

Татка
Відсоток за престижність 

Голова ОТГ повідомив, що з нового року відсоток за престижність будуть отримувати тільки ті вчителі, які брали участь у конкурсах та проектах, всі інші не отримуватимуть нічого. Чи законно це? Керівникам закладів освіти ОТГ доручено визначити критерії, за якими будуть виплачуватися відсотки за престижність. знову ж не всім педагогам.

Олександра
Заміна тимчасово відсутнього вчителя 

Чи може заступник директора, який працює на 0,5 ставки заступника і має 18годин як предметник, здійснювати заміну вчителя, який перебуває у відрядженні? Дякую.

Lidia Mironova
Про виховні плани при неоплачуваному класному керівництві 

Доброго дня! Чи повинен класний керівник, у якого 4 учні в класі, тобто не здійснюється оплата за класне керівництво вести щоденник класного керівника і виховні плани з класом?