Запитання та відповіді на нього

Чи може асистент вчителя (0,5 ставки) бути класним крівником

Світлана
Чи може асистент вчителя (0,5 ставки) бути класним крівником в класі у якому читає 9 годин

Володимир Мініч
Може, навіть, якщо не читає, головне мати педагогічну освіту і відповідати критеріям визначеним Положенням про класного керівника.

Світлана
Дякую за відповідь ,але хочу уточнити .Адміністрація закладу відмовляє ,аргументуючи що це суміщення посад. Які ще документи крім Положення про класного керівника можна предявити адміністрації?

Володимир Мініч
Класний керівник - це не посада, а покладання на педагогічного працівника певних обов'язків. Тому мова про якесь суміщення йти не може.
. Організація діяльності класного керівника

2.1. Обов'язки класного керівника покладаються на
педагогічного працівника навчального закладу системи загальної
середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну
професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює
педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого
дозволяє виконувати ці обов'язки. { Пункт 2.1 в редакції Наказу
Міністерства освіти і науки N 489 ( z0791-06 ) від 29.06.2006 }
2.2. Обов'язки класного керівника покладаються директором
навчального закладу на педагогічного працівника або на
досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою, і не
можуть бути припинені до закінчення навчального року. У виняткових
випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців)
та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена
протягом навчального року. { Пункт 2.2 із змінами, внесеними
згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 489 ( z0791-06 )
від 29.06.2006 }

Володимир Мініч
Класний керівник — це не посада педагогічного працівника. Класне керівництво – це додаткове виконання обов’язків працівником поза межами функціональних обов’язків за своєю основною посадою.

Згідно з пп. 2.1 п.1 Положення обов’язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров’я якого дозволяє виконувати ці обов’язки.

Виконання обов’язків з класного керівництва, яке зумовлене підвищеними вимогами навчально-виховного процесу до педагогічних працівників, передбачає додаткове навантаження на них поза функціональними обов’язками за їх основною посадою, тому, враховуючи таке додаткове навантаження на таких працівників, їм провадиться додаткова оплата за виконання вищезазначених обов’язків.

Здійснення такої додаткової оплати передбачено Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Так, згідно з п.36 Інструкції № 102 вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво

Світлана
Дякую. за детальне розяснення.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua