Запитання та відповіді на нього

Щорічна відпустка після декрету

Volobueva
Працюю викладачем в коледжі. З 14.01 по 02.06 перебуваю у відпустці по вагітності та пологах. По її завершенні хочу взяти щорічну відпустку. При розрахунку кількості днів щорічної відпустки, врахували лише відпрацьований період з вересня по 14.01 (вийшло 19 днів). В законі "Про відпустки" прочитала, що декрет враховується в стаж для надання щорічної відпустки. Підкажіть, скільки днів щорічної відпустки повинно бути і як вони оплочуються

Володимир Мініч
Відпустка повної тривалості - 56 к.дн. Оплата відпустки рахується шляхом додавання всієї зарплати за весь рік, поділити на кількість днів у році, помножити на кількість днів відпустки.

Volobueva
Бухгалтерія надає лише 19 днів відпуски, що підлягають оплаті. На які постанови та статті можна посилатися?

Володимир Мініч
Бухгалтерія діє неправомірно. Не послухають, подайте до суду.
Керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості, визначеної в додатку до цього Порядку, у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь.
Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти

Volobueva
Але я ж хочу узяти відпустку раніше, з 03.06, а після неї піти у відпустку по догляду за дитиною. Просто цих 19 днів вони розрахували лише на основі вичитаних годин у першому семестр, а оскільки в другому семестрі я у декреті, то за цей період дні відпустки не нараховуються

Володимир Мініч
Ще раз наголошую: Ви маєте право на відпустку повної тривалості. Якщо хтось порушує це право, треба звертатися у відповідні органи.
На підставі медичного висновку жінкам надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 днів ― після пологів. Тривалість відпустки обчислюється сумарно, тобто жінці надається відпустка загальною тривалістю 126 днів. Це означає, що післяпологова частина відпустки коригується у випадку, якщо відпустка до пологів виявилася більше чи менше встановленої тривалості. У разі ускладнених пологів, а також при народженні двох і більше дітей післяпологова відпустка надається тривалістю 70 календарних днів й сумарна тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами становитиме, відповідно, 140 календарних днів

Володимир Мініч
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам на підставі медичного висновку (листка непрацездатності). Ця відпустка оформляється без видання наказу, згідно з листком непрацездатності. Утім, якщо крім оформлення листка непрацездатності, роботодавцем буде додатково видано наказ (наприклад, для зручності обліку відпусток у відділі кадрів), це не буде порушенням, оскільки ця дія не тягне за собою жодних правових наслідків. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом (на роботі за сумісництвом ця відпустка оформлюється на підставі копії листка непрацездатності, завіреного печаткою за основним місцем роботи).

Володимир Мініч
У разі надання жінкам відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, в установі, організації в поточному робочому році. Тобто ст. 180 КЗпП і п. 3 ч. 13 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996р. № 504 прямо формулюють право жінок на використання відпустки безпосередньо перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або безпосередньо після неї. Для одержання щорічних основної і додаткової відпусток у зазначений час жінка повинна подати власникові довідку медичної установи (при наданні щорічних відпусток перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами). Жінка може реалізувати своє право на використання відпустки за умови, якщо на день початку щорічних основної і додаткової відпусток вона має стаж роботи в рахунок робочого року, за який вона просить надати їй щорічні відпустки, тривалістю хоча б один день. Надання щорічних відпусток у рахунок робочого року, який ще не почався, законодавство про працю не передбачає.

Володимир Мініч
У разі надання жінці відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати до цієї відпустки щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, установі, організації в поточному робочому році.
Тобто Ви пишете заяву про приєднання основної щорічної відпустки до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і про надання матеріальної допомоги на оздоровлення, якщо у Вас таке передбачено, і роботодавець не зможе якимось чином по-своєму трактувати положення ЗУ ,, Про відпустки''.

Volobueva
Якщо я є матір'ю-одиначкою, чи можу після щорічної відпустки узяти 10 днів додаткової?

Володимир Мініч
Обов'язково. Про це теж згадано вище. Відстюйте свої права. Удачі!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!