Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Нана
Прошу поради. Цього року захистила кандидатську. Маю три дипломи : вчитель історії, магістр правознавства, кандидат юридичних нау?... 

Прошу поради. Цього року захистила кандидатську. Маю три дипломи : вчитель історії, магістр правознавства, кандидат юридичних наук. Як проатестуватись наступного року на вищу категорію? Працюю вчителем історії, маю 2 категорію, але уроків правознавства не маю. Прийнята на посаду вчителя суспільних дисциплін. Наперед вдячна.

Нана
Працюю вчителем історії, маю 2 категорію. Цього року захистила кандидатську. Маю три дипломи : вчитель історії, магістр правознавства, кандидат юридичних найк. Як проатестуватись наступного року на вищу категорію? 

Прошу поради. Цього року захистила кандидатську. Маю три дипломи : вчитель історії, магістр правознавства, кандидат юридичних наук. Як проатестуватись наступного року на вищу категорію? Працюю вчителем історії, маю 2 категорію, але уроків правознавства не маю. Прийнята на посаду вчителя суспільних дисциплін. Наперед вдячна.

Ганна
Курси підвищення кваліфікації 

Доброго дня! Працюючи методистом РМК, у 2017 році я пройшла курси підвищення кваліфікації методиста на базі Київської академії неперервної освіти. У 2018 році перейшла на посаду заступника директора з НВР в НВК-ліцей. Чи є дійсними пройдені курси методиста для проходження атестації в НВК як заступника директора з НВР? Дякую.

Tatyana Drukovskaya
Чи маю я право на відшкодування по заробітній платі? 

Я вчитель зарубіжної літератури. З 2002 року була переведена на посаду вихователя, маючи І категорію. Проходила підвищення кваліфікації і як вчитель, і як вихователь, отримувала посвідчення. Цього року дізналась, що мене атестували лише як вчителя. Заробітню платню вчителя отримавала по вищій категорії, а вихователя - як спеціаліста. Управління освіти робить винним директора школи. Порадьте, що робити?

Руслана Акишова
Чи потрібно окремо атестуватися з біології та проходити курси? 

Доброго дня. За дипломом я вчитель хімії та біології. В 2013 р. пройшла курси вчителів хімії, а в 2014 була атестована з хімії на ІІ категорію. В 2016р. пройшла інтегровані курси вчителів хімії та біології, в 2019 р атестована на І категорію, як вчитель хімії. Я правильно розумію, відповідно до останньої атестація з хімії я спеціаліст І категорії, а з біології - спеціаліст. В атестаційному листі вказано " Вчитель хімії І категорії", жодного слова про біологію немає. Потрібно окремо атестуватися з біології?

Natali Natali
Чи можу я в наступному навчальному році атестуватись, як вчитель інформатики, якщо в цьому навчальному році атестувалась як вчитель математики? 

Доброго дня. Я маю педагогічне навантаження з математики та інформатики. Пройшла курси підвищення кваліфікації в 2016 році з математики та інформатики. В березні 2019 року атестувалась на вищу категорію, як вчитель математики. Як вчитель інформатики жодного разу не атестувалась. Чи можу я в 2019-2020 навчальному році атестуватись, як вчитель інформатики?

Оксана Ярош
Перехід вихователя ГПД на посаду вчителя початкових класів 

В цьому році перейшла в одному й тому ж навчальному закладі з посади вихователя ГПД на посаду вчителя початкових класів, вже маю відповідну освіту. Чи збережеться моя вища категорія та звання при наступній атестації, чи я маю атестуватись як спеціаліст?

Алена
Чи маю право на підвищення кваліфікації на основі трьох зазначених дипломів та курсів підвищення кваліфікації БЕЗ ДИПЛОМА МАГІСТРА??? 

Добрий вечір! Я у 2008р. завершила педагогічний університет та отримала: 1)диплом спеціаліста та здобула кваліфікацію вихователь дітей дошкільного віку з правом проведення занять іноземною мовою (англійською). Також маю: 2) диплом із кваліфікацією бакалавр початкової освіти, вчитель початкової школи 3) диплом бакалавра вчителя англ.мови та заруб. літ-ри. В 2017р. пройшла курси підвищення кваліфікації за фахом "Вчителі початкових класів з викладанням ІКТ" та "Методика викладання фізичної культури в початковій школі". Зараз працюю вчителем початкових класів, маю педагогічний стаж 10,5р. Ніколи не атестувалася, оскільки не мала постійного місця роботи!!! Чи можу я, на основі вищезгаданих дипломів, підвищувати свій кваліфікаційний рівень??? На яку категорію претендую??? Чи потрібно мені все ж таки продовжувати навчання в магістратурі, щоб підвищити свій кваліфікаційний рівень під час атестації???

Алена
Атестація... 

Атестація

освітянка
атесація вчителя на індивідуальних годинах 

вчитель- предметник перейшов на асистента вчителя інклюзивного класу та має індивідуальні години української. чи можна його атестувати, як вчителя української мови?

Людмила
Де можна знайти наказ про нагородження працівників освіти Подякою МОН України в 2017 році? 

У 2017 році напередодні дня працівників освіти учителя нагороджено Подякою МОН України. На листу Подяки немає дати та номера наказу про нагородження. Запис у трудовій книжці неповний. На якому сайті розміщено наказ про нагородження? Ці дані необхідні, щоб представити вчителя до наступної нагороди.

Наталья Косенко
Чи повинен вчитель початкової школи під час проходження курсів підвищення кваліфікації дистаційно писати випускні роботи обсягом 20 сторінок? 

Чи повинен вчитель початкової школи під час проходження курсів підвищення кваліфікації дистанційно писати випускні роботи обсягом 20 сторінок?Проходити тести?При цьому роботи прирівнюються до курсових?Це за законом?

Юлія Ілясова
Роз'ясніть, чому у Положеннях про стажування пед.працівників багатьох ВЗО, викладених онлайн, підвищення кваліфікації не поширюється на аспірантів 

Роз'ясніть, будь ласка, чому у Положеннях про стажування пед.працівників багатьох ВЗО, викладених онлайн на їхніх сайтах , підвищення кваліфікації не поширюється на аспірантів: п. 3.9. Київського університету ім. Б. Гринченка, п. 3.3. Житомирського національного агроекологічного університету ,п 1.5 Донбаського державного педагогічного університету, п.2.12 Криворізького національного університету, п.1.8 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та багатьох інших ВЗО. Невже вони не дотримуються законів?

Алла
защита дисертации 

Работаю преподавателем высшей категории. Скоро защита диссертации. Могу я после защиты подавать на звание "методист". Последняя атестация год назад.

Алла
аспірантура педагога 

Я є аспірантом і працюю викладачем. Чи потрібно підвищення кваліфікації для атестації.

Валентина
Чи зберігається категорія при переході на іншу посаду? 

Працювала вихователем дитячого садка. За атестацією мені була присвоєна 1 категорія. Декілька років не працювала за фахом. Зараз прийнята на роботу в дитячий садочок на посаду вихователя-методиста. Чи зберігається в моєму випадку 1 категорія педпрацівника?

Лариса Барсукова
у 2019 атестувалась на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спнціаліст вищої категорії". Чи маю право на наступний рік атестуватись на присвоєння педагогічного звання? 

На 20 жовтня 2018 року не було сформовано подання на присвоєння педагогічного звання, тому рішення було тільки по категорії.позачергова атестація через 2 роки, а педагогічне звання ,чи можна одержати через рік?

Галина Михолат
тарифний розряд 

Я працювала у школі вчителем історії, мала вищу категорію, звання "вчитель-методист". У 2014 році пішла на пільгову пенсію. У 2018 році я вийшла на роботу на посаду асистента вчителя. Мені оплачують роботу по 11 тарифному розряду. До атестації асистента я повинна отримувати зарплату по 11 тарифному розряду чи по 14 (вища категорія)?

mintnt urio
Атестація 

За рівнем освіти" Магістр" педагогічний працівник повинен займатися науковою та викладацькою роботою. Освітній рівень " Спеціаліст" відмінено. Таким чином якщо працівник не займається науковою діяльністю з освітнім рівнем "Бакалавр" то він ніколи не зможе підвищити свою кваліфікаційну категорію? Як то не стикується.

mintnt urio
атестація бакалавра 

Сьогодні бакалавр вважається повною вищою освітою. Чи можна при атестації педагогічного працівника з рівнем освіти бакалавр присвоїти йому кваліфікаційну категорію " спеціаліст першої категорії"?