Osvita.ua Запитання Середня освіта Атестація педпрацівників Чи можу я отримати ІІ категорію?
Запитання та відповіді на нього

Чи можу я отримати ІІ категорію?

Іванна Іванова
Я працюю у школі з 2014 року. Спочатку учителем англ.мови у початкових класах. Працювала після педколеджу. 1,5 роки як закінчила магістратуру педуніверситету. 2 роки працюю учителем початкових класів. І якщо бути точним, то на 01.09.2017 року у мене стажу 3 роки і 6 місяців. Написала заяву на атестацію на ІІ категорію, але радять атестуватися наступного року. Мотивація "Педпрацівнику без проведення атестації присвоюють кваліфікаційну категорію «спеціаліст», якщо він уперше призначається на цю посаду і має диплом «спеціаліста» або «магістра». Про це свідчить і п. 4.3 Типового положення № 930, згідно з яким випускникам вищих навчальних закладів, які отримали повну вищу освіту, при прийомі на роботу вановлюється кваліфікаційна категорія «спеціаліст».
За результатами першої атестації такого молодого спеціаліста, яка проводиться зазвичай через 2 — 3 роки після початку педагогічної діяльності, атестаційна комісія може присвоїти йому кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». Стаж у мене є, чи це 2-3 роки після отримання диплома? Підкажіть, будь ласка, чи можу я атестуватися на ІІ категорію у цьому році?

Володимир Мініч
Так, можете. Заяви писати не треба, вона пишеться лише на позачергову атестацію. Але Вас адміністрація мала внести в списки на атестацію в 2017/2018 н.р. відповідно до Типового положення п.3.18. Особи, прийняті на посади педагогічних працівників
після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш
як після двох років роботи на займаній посаді. Ви вже маєте більше трьох років стажу, а треба 2. Єдине чого Вам не вистачало для того, щоб можна було атестуватися і отримати категорію - це відсутність відповідного освітнього рівня(спеціаліст або магістр), він вже у Вас є. Тут головне, щоб був стаж і відповідна освіта, а не скільки минуло часу з моменту отримання диплома. Стаж більше двох років є, магістратура є. Атестуватись маєте повне право. Вам це підтвердить будь який фахівець МОН. Атестаційна комісія має затвердити списки до 20 жовтня, наполягайте, щоб Ви були внесені в цей список.

Володимир Мініч
До речі.На момент атестації(а це буде в березні 2018) у Вас вже буде стажу 4р. 1 міс., а якщо Вам поставити атестацію в 2019р, то буде вже 5р.1міс. А це вже порушення Типового положення, оскільки педпрацівник має атестуватися 1 раз на 5 років.

Іванна Іванова
Дякую.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!