Osvita.ua Запитання Середня освіта Атестація педпрацівників Як "перестрибнути" через категорію?
Запитання та відповіді на нього

Як "перестрибнути" через категорію?

Владлена Яковлева
Я работаю воспитателем 19лет и 2 мес.В июне 2011 году получила полное высшее образование.30,03.2011 атестовалась на подтверждение 9 тарифного розряда. Имею ли я право "перепрыгнуть" 2 категорию и аттестоваться сразу на 1 категорию.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Відповідно до 4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років. Таким чином, ви маєте право атестуватись і на першу, і навіть на вищу категорію.

Вчитель
Ні. Не маєте права "перепригнуть". Присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно (п. 4.7).
Педагогічні працівники, які в міжатестаційний період підготували переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних учнівських та студентських олімпіад з базових навчальних предметів; переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних спортивних змагань; переможців всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, переможців всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, а також педагогічні працівники, які стали переможцями або лауреатами конкурсів фахової майстерності, що проводяться центральними органами виконавчої влади, мають наукові ступені, вчені або почесні звання, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем, ученим (почесним) званням, атестуються без додержання послідовності в присвоєнні кваліфікаційних категорій та строку проведення позачергової атестації.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Вчитель, вам варто опрацювати не лише п. 4.7, але й п.4.8 зазначеного положення.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!