Запитання та відповіді на нього

Чи нанесе удар по загальноосвітній школі рішення про знецінення ролі атестату при вступі?

лана
До 2010 року атестат не впливав на рейтинг абітурієнта. Це привело до того. що в 11 класах відвідування учнями шкільних предметів була дуже низька, адже і учні і їх батьки вважали, та й зараз вважають що підготовка до ЗНО через репетиторство є важливішим ніж навчання в школі. Практично різниця між учнями, які добре вчаться і тими хто не вчиться буде майже незначною. Для чого ж тоді тратити зусилля на навчання у школі? достатньо мати посередні оцінки. Невже знову хтось намагається знищити середню освіту? Принаймі так виглядає зі сторони.

DOCENT
Шановні випускники, які вважають, що з "сьогоднішнього" дня можна не відвідувати школу, оскільки бал атестата при вступі зменшено в 16 разів. Щоб мати право приймати участь у конкурсі на до ВНЗ ви ще повинні отримати атестат. Якщо ви перестанете відвідувати заняття вас відрахують зі школи, як таких, що фактично припинили заняття. Ви не отримаєте атестата, а отже і права доступу до вищої освіти.

лана
шановний DOCENT сучасних випускників ніколи не лякала перспектива не отримати атестат, так як впершу чергу це "пляма " на школі - вчителі не навчили, або хочуть хабара - така думка існує серед батьків і змінити її ой як важко.

DOCENT
Треба не лякати а застосовувати вимоги ПОЛОЖЕННЯ про загальноосвітній навчальний заклад Затвердженого Постановою КМУ N 778 від 27 серпня 2010 р.

п. 28. абзац другий
За рішенням педагогічної ради гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), погодженим з місцевими органами управління освітою, як виключний засіб педагогічного впливу за неодноразові порушення статуту допускається відрахування учнів із зазначених закладів та переведення їх до закладу за місцем проживання.

п. 63. Випускникам 9-х, 11-х (12-х) класів, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Можна швидко знаходити в інтернеті нормативні акти, проте варто ще знати мехінізми їх практичного застосування.

DOCENT
Я також погоджуюсь, що змінювати умови прийому в цьому році запізно.

Але я також не погоджуюсь, що майже всі учні вважають себе "достатньо здібними", щоб мати право здобувати вищу освіту.

Якщо особа немає реального бажання здобувати освіту, а їй потрібен тільки "папір" з написом "документ про вищу освіту державного зразка", то навіщо витрачати час сили і кошти.

DOCENT
А щодо норм законодавства.
Дійсно в нашій країні застосування таких норм є непрозорим і багато рішень приймаються свавільно і безпідставно.
Суворість законів пом'якшується необов'язковістю їх виконання.

лана
шановний DOCENT, ви самі, практично, дали відповідь, що в особливих випадках можна і т.д., але чи захоче любий навчальний заклад "виносити сміття із хати" . Тому
чи варто міняти те, що хоч трішки, але надає авторитет і важливості школі. А боротися з хабарами потрібно не в школі. Як каже приказка "риба псується з голови". В сільських школах хабарництво як що і трапляється то надзвичайно рідко.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись: