Osvita.ua Запитання Моя дитина Як вступити до вищого навчального закладу України якщо середня освіта здобута за кордоном?
Запитання та відповіді на нього

Як вступити до вищого навчального закладу України якщо середня освіта здобута за кордоном?

Natalya Sidorenko
Моя донька закінчує середню освіту в Еквадорі, тому що тато є громадянином цієї держави. Але вступати до університету вона хоче в Україні, але знання Української мови в неї нема, вона балаквє іспанською. Як громадянка України підлягає під законодавство України,и має вступати як українка, але це неможливо тому що середня освіта здобута на іспанській мові та по законодавству Еквадорі. Намагаюсь знайти вихід , можливо ви зможете мені надати консультацію, як нас були в цій ситуації? Можливо є якийсь вихід?

DOCENT
Ваша донька, дійсно громадянка України?
Вона має відповідний документ, що посвідчує особу та громадянство?
Без знання української мови, вона не зможе навчатися в закладах освіти України.

"8. Проходять вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання і якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2018 році) та в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі:

громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном."


"16. При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі - Документ), обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059."

Natalya Sidorenko
Дуже дякую за відповідь! Так вона має всі відповідні документи ,які свідчать що вона громадянка України, тобто Ідентифікаційна карта,закордонний паспорт, ідентифікаційний код. Дуже шкода що не зможе навчатися в Україні, це її заповітна мрія, не хоче навіть жити в Еквадорі. І мови про відмови від громадянства України не йдуть навіть. Я сподівались , що можливо є якийсь пункт в законодавстві , що дозволив би їй навчатися в Україні , без ЗНО враховуючи ,що середня освіта здобута за кордоном. Ще раз дуже дякую.

Natalya Sidorenko
Хоча зараз побалакавши з нею ,каже що готова вивчати українську мову , та готуватися до іспитів всіми силами тільки б досягнути своєї мрії ????шукатимемо вчителів . Дякую

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!