Запитання та відповіді на нього

Чи потрібно наказувати дитину?

Inna
Моя дитина зняла на відео як у школі 2 дівчинки побилися. Це сталося на великій перерві на подвір'ї,близько 2 тижні тому майже всі школярі це бачили, вчителі не бачили. Мене ніхто не повідомив. Я дізналася про це 4 дні тому, коли дитина прийшла додому зі сльозами на очах, бо директор школи сказала "Я від тебе такого не очікувала" і сказала йому, що будуть батьківські збори. Наступного дня я дізналась, що після цього класний керівник заборонила їм виходити з класу, тому що вони погано поводяться, не дружній клас. Тільки в туалет, помити руки, викинути сміття. Тривало це кілька днів. Коли я їй зателефонувала і спитала про це, вона мені дала зрозуміти, що вона мала на це право, після чого на батьківських зборах директор школи, завуч також погодилися з нею. Дитина в присутності вчителів мені нічого не розповідає, я питаю вдома то каже, що боїться. Чи можна таке залишити без уваги? Можливо я чогось не розумію? Що я маю робити?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Батьки є учасниками навчально-виховного процесу і зобов"язані проявляти турбботу про своїх дітей. Виходячи з цього, вважаю, що варто батьківській громаді знайти порозуміння з дирекцією школи, адже всі зацікавлені в тому, щоб дитям було в школі безпечно і комфортно. Дійсно, може ви мось не розумієте, а тому ражду вам разом з іншими батьками звернутися до дирктора з проханням прояснити ситуацію.

Inna
Але якщо директор, завуч та класний керівник розбираються кажучи, що винні діти. І таким чином винних покарали без відома батьків. Чи можна до школи брати телефон, якщо директор не заборонив, а лише 2 роки тому сказала "не давайте будь-ласка телефони дітям до школи"? В чому винна дитина, яка знімала бійку?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Телефон у кожної дитини має бути, адже це - засіб комунікації. Інша річ: у чому винна дитина, що знімала бійку? Шкода, що ви не розумієте, що це - недопустимі речі. Ваша дитина мала б докласти зусиль, щоб цю бійку припинити: покликати дорослих, старшокласників тощо. Ії дії погані. Але тут необхідно не наказувати, а роз"яснювати.

З іншого боку, школа - це публічне місце, в якому мають бути дотримані норми поведінки і адміністрації варто не з телефонами боротися (що неможливо зробити), а за порядком слідкувати.

Inna
Про те, що за бійкою спостерігала вся школа на великій перерві, включаючи старшокласників, було написано ще на самому початку запитання! Старшокласники наказали нікого не звати. Вчителі в цей момент були в їдальні. ????

Вилен (МОДЕРАТОР)
Необхідно вчити дітей поступати правильно в певних обставинах. Я не виправдовою школу. Школа має забезпечити безпеку дітей. Проте це ваша дитина і вам формувати в неї громадянську позицію, адже ця позиція буде з дитиною і далі. А якщо завтра ця дитина (а потім і доросла людина) побачить людину, що желить посеред вулиці, чи яку б"ють, то що вона буде робити? Стане знімати на відео чи подзвонить у міліцію, у швидку?

Inna
Я говорю за конкретну ситуацію сьогодні, а не про те що станеться завтра! Будьте певні, дитина знає, що краще зробити було не так, але це дитина. Ніхто не виправдовує навчального закладу, але ж всі звернення чомусь в бік дитини? Цього всього могло і не статися!

Вилен (МОДЕРАТОР)
Знати і робити - це різні речі. Ми всі знаємо, що не можна на червоне світло переходити дорогу, але чи завжди ми це робимо?

Ви не об"єктивні. Хіба моя позиція полягає у звинуваченнях дитини і виправдовуванні школи? Зовсім ні.

Доведеться ще раз повторитися:
1) телефон у кожної дитини має бути, адже це - засіб комунікації;
2) школа має забезпечити безпеку дітей;
3) необхідно вчити дітей поступати правильно в певних обставинах;
4) ваша дитина і вам формувати в неї громадянську позицію, адже ця позиція буде з дитиною і далі;
5) дітей необхідно не наказувати, а роз"яснювати їм є добре, а що погане;
6) варто батьківській громаді знайти порозуміння з дирекцією школи, адже всі зацікавлені в тому, щоб дитям було в школі безпечно і комфортно.

Ви пишите: "Ніхто не виправдовує навчального закладу, але ж всі звернення чомусь в бік дитини?" Так, дійсно усі звернення мають бути у бік дитини, бо школа і сім"я мають бути спрямовані до дитини, бо те, що не отримає дитина від школи, від сім"ї дуже важко потім, у дорослому житті, компенсувати.

Inna
Не могла не відповісти на цю чудову відповідь! Не заперечую того, що необхідно вчити дітей поступати правильно в певних обставинах, нам формувати в неї громадянську позицію, адже ця позиція буде з дитиною і далі. У Вас є діти? Вам доводилося хоч колись бачити як зранку дитина встає та кричить, не піду до школи? Доводилося заспокоювати і говорити, що все буде добре, але нічого не змінюється? Йде до школи і боїться? Чи не хоче йти до школи, бо там є певні діти, які постійно смикають, обзивають.... То про яке порозуміння, комфорт і безпеку йдеться? Намагаючись порозумітися, в котре, дають зрозуміти, що всеодно школа не несе ніякої відповідальності в даній ситуації, окрім дитини!!!
Дякую за відповіді, з даного питання я звернулась до уповноваженої людини, яка працює в даному напрямку. Всі питання вирішено!!!

Вилен (МОДЕРАТОР)
Дуже радий, що Ваше питання вирішено. Щастя Вам і Вашій дитині.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua