Osvita.ua Ваші запитання Моя дитина
Запитання
Валентина Ведмедева  Макарова
Як захистити дитину? *

Я работаю в школе. у меня с директором не самые лучшие отношения. Мой сын заканчивает 9 класс.Директор сказала искать где нам продолжать обучение так, как 10 класса нам не откроют. В тоже время классный руководитель пишет плохую характеристику сыну,я попоросила ее обяснить почему так. Она говорит что заработали то и получили. Но я с этим не согласна. Где она как классный руководитель была раньше7. на него нету ниодной докладной.говорит что он балуется, но таких детей каждый второй. А директор ее поддерживает. Что мне делать? Как доказать свою правоту?

ST
Як влаштувати дитину до школи? *

Добрий день. Наступного року плануємо іти в перший клас. 2 роки тому змінили прописку, хочемо іти в школу за старим місцем прописки. Чи мають право мені відмовити прийняти дитину до першого класу, якщо у цій же школі навчається старша дитина? Чи це регулюється якимись актами?

Inna
Чи потрібно наказувати дитину? *

Моя дитина зняла на відео як у школі 2 дівчинки побилися. Це сталося на великій перерві на подвір'ї,близько 2 тижні тому майже всі школярі це бачили, вчителі не бачили. Мене ніхто не повідомив. Я дізналася про це 4 дні тому, коли дитина прийшла додому зі сльозами на очах, бо директор школи сказала "Я від тебе такого не очікувала" і сказала йому, що будуть батьківські збори. Наступного дня я дізналась, що після цього класний керівник заборонила їм виходити з класу, тому що вони погано поводяться, не дружній клас. Тільки в туалет, помити руки, викинути сміття. Тривало це кілька днів. Коли я їй зателефонувала і спитала про це, вона мені дала зрозуміти, що вона мала на це право, після чого на батьківських зборах директор школи, завуч також погодилися з нею. Дитина в присутності вчителів мені нічого не розповідає, я питаю вдома то каже, що боїться. Чи можна таке залишити без уваги? Можливо я чогось не розумію? Що я маю робити?

Люда Єфімчук Новак
Допоможіть прийняти правильне рішення. 

Мій син зараз закінчує 9 клас за індивідуальною формою навчання на дому, так як св сина проблеми з опорно руховим апаратом. В 10 клас потрібно подати документи в іншу школу 3 ступення, так як наша школа 2 ступення. Чи можна якось зробити так щоб дозволили навчати сина в нашій школі з тими самими вчителями, адже наврядчи з іншого села за 20км. будуть приходити вчителі додому,щоб навчати сина. Допоможіть.

Маринка Сальникова
Добрий день. Де я можу подивитися як рухається черга до дитячого садочку? 

Добрий день. Де я можу подивитися як рухається черга до дитячого садочку?

Татьяна Марущак
Вимога принести довідку 

Дитина хворіла вдома чотири дні і не відвідувала школу, до лікаря не зверталися, тому що, як правило, до сімейного лікаря, величезні черги. Таким чином довідки в школу немає. Я хочу написати пояснювальну записку в школу, але вчитель вимагає саме довідку. Чим це регламентовано? Чому я не можу написати пояснювальну? Прочитала Постанову КМУ 646 від 12.04.2000 р. пункт 15, в якому зазначено, що батьки мають право принести медичну довідку АБО написати пояснювальну. Чим керується вчитель?

Татьяна
Права дитини на освіту 

Підкажіть ,як можна захистити вчителя та дітей від утиску з боку директора школи.Тривалий час нашим дітям зривають уроки,порушуючи їх конституційне право на навчання ,вчителя доводять до стану звільнення "за власним бажанням ",на батьківських зборах до батьків та вчителя з боку директора виявлена явна неповага ,на вчителя після цього пишуться догани на підставі ,що одні з батьківські зборів проведені під час уроку дитини яка знаходиться на офіційному лікарняному (мама також була присутня на цих зборах) та на підставі лікарняного дитини ,яка всеж таки відвідувала навчальний заклад та була присутня на уроках цього викладача ,що відображено в щоденнику та підтвердженно батьками дитини.Директор та її приспішники хочуть повністю звільнити викладача ,мабудь для когось більш їм цікавого.Підкажіть будьласка в нас чуйний гарний вчитель ,фахівець своєї справи ,як нам захищатися.За цей рік діти спустилися в навчання завдяки цьому конфлікту навколо них та їх вчителя,якому нанесена шкода ділової репутації.ДОПОМОЖІТЬ Ми зверталися до державних органів , але моїй донці в якої хворе серце (а вся ця історія...

Nataliya
Відвідування учнями курсів за виборм 

Скажіть будь ласка, чи може мій син не відвідувати курси за виборм, які були обрані більшістю учів класу але не відповідають інтересам мого сина.

Юлія Твардовська
Відмовляють у прийнятті до 1 класу. 

У сільській школі відмовляються брати дитину до 1 класу бо 6 років буде 17 вересня. Дитина до школи готова. Які у нас права? До кого звертатись?Чи мавють право відмовити?

Viktoriya Anufrieva
Может ли ребёнок аутист учится за границей, где берут таких детей 

Вопрос обучения аутистов за границей, есть такие учебные заведения , которые готовы взять такого ребёнка на обучение?

Марина Бойчук
Про зарахування в 10 клас 

Учениця закінчила 9 клас в 2015 році в іншій області. До 22 лютого 2017року ніде не продовжувала навчання без поважних причин. За ученицею висить кримінальна справа та веде аморальний спосіб життя.Мати зараз вимагає зарахувати дитину в 10 клас (в лютому місяці 2017 року) в навчальний заклад. Мати та батько не проживають на території обслуговуння навчальним закладом( Батько в іншій області, а мати в сусідному селі). Які підстави у відмові прийняття дитини до школи?

Светик Беседина
Пропал классный журнал 

Подскажите, пожалуйста, что делать, если в классе пропал журнал. Не - кто виноват?, а как его восстановить? В законодательстве прямого ответа не нашла. Все оценки каждую неделю выносились классным руководителем в дневники. Есть тетради и папки с контрольными работами. Правомерно ли будет перенести оценки в новый журнал или прийдется переписывать все контрольный, начиная с 1 сентября, хотя уже февраль, и за первый семестр оценки выставлены в табеля. Спасибо.

Валентина Ткачук
Чи маю я право супроводжувати свою дитину, яка навчається у 1 класі, до її класу? 

Дирекція школи неодноразово робить в категоричній формі зауваження батькам про те, щоб дітей 1 класу не супроводжували до їх місця навчання - до класу. Клас знаходиться на другому поверсі, сходи слизькі, бігають учні старших класів, а тому є небезпека травмування дитини. Буду вдячна, якщо Ви мені поясните мої права у цій ситуації.

Ирина
Право на перевод ребенка в другой класс в середине учебного года 

Здравствуйте! В нашем классе очень сложная обстановка, связанная с присутствием в нем учеников, регулярно нарушающих и препятствующих нормальному проведению уроков. Простыми словами - полный беспредел и игнорирование, нежелание вести себя адекватно и уважать права одноклассников. Я уже не говорю, об учителе,который не в состоянии нормально проводить урок. Всвязи с этим, учителя, по моему мнению, мягко говоря, предвзято относятся ко всему классу. От этого напрямую страдают дети, не получая в полной мере материал. Обращались к руководству с просьбой исключить нарушителей из класса, результатов нет. Мы так понимаем, что ситуацию не изменить, поэтому хотим перевести ребенка в другой класс - она сама нас об этом просит. Дочь хорошо учится, но успеваемость снизилась. Можно ли по закону это сделать в середине года?

анонім
В мене не повне тижневе навантаження, є дитина до 3 років,яка часто хворіє. чи маю я право брати лякарняні по догляду за дитиною і як часто? 

В мене не повне тижневе навантаження, є дитина до 3 років,яка часто хворіє. чи маю я право брати лякарняні по догляду за дитиною і як часто?

Iryna Gladysh
Мало уроків англійської мови в 7 класі 

Чому в 7 класі тільки 2 уроки англійської мови в тиждень? Київська інженерна гімназія. Та й сама програма з англ. мови неефективна. Діти англ.мови не знають, спілкуватись по англійськи не уміють. Щоб хоча б трохи навчитись англ.мови, батьки змушені наймати репетиторів. Чому вичення англ.мови в школі - формальне, а не таке як в сусідніх країнах (Польші, Чехії, Угорщині і т.д.)?

Олічка Кроник
оплата в декреті 

йдучи в декретну відпустку на 3 роки я писала заяву, "прошу надати відпустку на 3 роки по догляду за дитиною з щомісячною виплатою". тепер я хочу запитати це виплачується тільки соціальна допомога чи я ще можу отримувати гроші з роботи????

Kris Kristi
Чи залишиться стипендія? 

Якщо мати навчається і у неї є дитини, надається право на соціальні. стипендію. А якщо наприклад бабуся оформить декретом, бо мама на навчанні, а батько на роботі немає з ким залишити дитину. То чи тоді мамі ще будуть виплачувати соціальну степендія???

Лариса
Кому видають свідоцтва з відзнакою після закінчення 9 класу? 

Скажіть будь ласка, якщо протягом усього навчального процесу були поточні оцінки від 7 до 12, але тематичні та семестрові від 10 - 12, чи мають право такі учні отримувати свідоцтво про закінчення 9 класу з відзнакою. Поточні оцінки - враховуються?

Марія Лиськова
розрахунок тематичного балу 

на яких основах викладається тематичний бал з математики у 5 класі чи є якісь нормативні документи чи на розсуд вчителя? І чи має вирішальне значення у розрахунку оцінка за контрольну роботу?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!