Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання-відповіді
Якщо ви хочете надати відповідь на запитання іншого користувача, ви можете зробити це натиснувши посилання «Відповісти» під конкретним запитанням. За всі запитання та відповіді можна голосувати поставивши «+» чи «-», що додає рейтинг конкретному користувачу та збільшує довіру до його відповідей. Також ви можете відправляти скарги адміністрації сайту на запитання та відповіді інших користувачів, щоб зробити це необхідно натиснути «X» в правому верхньому кутку конкретного запитання чи відповіді. Для того щоб відповідати на запитання необхідно зареєструватися.
Аватар
Запитання
Morika14
Якщо ще вчуся, чи маю право вчити? 

якщо можна то які потрібно документи? Дякую наперед

Олена
Тарифний розряд 

Який тарифний розряд встановити педпрацівнику при тарифікації , який є студентом 3 курсу педуніверситету? На роботу направили з центру зайнятості в зв'язку з виробнтчою необхідністю(немає вчителя)

Тетяна Павлик
Чи можна покласти виконання обов'язків заступника директора на час виконання ним обов'язків директора (у зв'язку з виходом директора на пенсію) на учителя? 

Працюю у школі на посаді заступника директора з НВР. У липні переведена виконуючою обов'язки директора (у зв'язку з виходом директора на пенсію). Відбувся конкурс за вакантною посадою, проте нікого не вибрали. Новий конкурс буде оголошено пізніше. Чи можна призначати учителя виконувати обов'язки заступника директора (тимчасово)? Чи я, як в.о. директора, буду виконувати і обов'язки заступника? Дякую за розуміння!

VERA
Матеріальне забезпечення ГПД 

Для груп продовженого дня передбачене матеріально-технічне забезпечення ?

Ольга
Підтвердження вищої категорії при черговій атестації 

Я ,за дипломом - вчитель географії та біології. " Вищу категорію" маю ,як вчитель географії. У квітні ,2019 року пройшла інтегровані курси . Як біолог . николи не атестувалась. З вересня 2019 року буду викладати біологію і не маю жодної години географії. Чи зберігається категорія під час атестації у 2020 році ? Чи можу я атестуватися на підтвердження вищої категорії , якщо є результати , тільки по географії ?

Татьяна Мосейчук
навантаження заступника директора з виховної роботи 

Яке навантаження викладання уроків може мати заступник директора з виховної роботи у школі, який працює на 0,5 ставки заступника?

Karoline
Третя мова 

Доброго дня! У моєму університеті ( КНУ) з 3 курсу розпочинається вивчення 3 мови на вибір ( обрати треба одну з двох запропонованих вузом). Маю таке запитання: чи можна відмовитись від вивчення цієї 3 мови? І чи можна зробити це індивідуально, у разі, якщо одногрупники захочуть вивчати 3 мову? Дякую

Alex
Курсова перепідготовка 

Я вчасно не пройшов курсову перепідготовку за станом здоров'я і мене в минулому році атестували з умовою проходження курсової перепідготовки в цьому. Але я знову не можу пройти курси. Які тепер мої дії і дії адміністрації школи?

VT
Атестація не за спеціальністю 

За спеціальністю "Вчитель української мови" прийнятий на посаду вчителя музики. Раніше працював в іншому закладі на посаді вчителя укр мови і має категорію "Спеціаліст вищої категорії". Пройшов курси підвищення кваліфікації як вчитель музики. Яким чином має атестуватись вчитель?

Ольга
Як оплачується праця вчителя, коли він читає лекції в ВНЗ? 

Працюю вчителем у школі. Маю стаж 46 років,вищу категорію, звання "вчитель-методист" ,Почесне звання"Заслужений вчитель України. Погодинно читаю лекції в Інституті післядипломної освіти вчителів(тепер академія неперервної освіти).Чи поширюється моя категорія, звання, Почесне звання на оплату праці у вузі?Дякую

Нелли Алиева
Як правильно підписувати робочий зошит та зошит для контрольних робіт? 

У Законі про освіту поняття «учень» замінено на «здобувач освіти». Як тепер підписувати зошити: «Зошит для робіт з математики учня...» або «Зошит для робіт здобувача освіти...»?

Vasylyna Panikarevych
Чи має право вчитель мати татуювання? 

Чи має право дирекція школи змушувати вчителя приховувати тату під одягом? Навіть у літній період часу, якщо татуювання на видному місці на руці? Це не суперечить правам людини?

Михайло Чудакевич
оплата праці викладача вузу 

По якій категорії тарифікувати педагогічного працівника, який перейшов на роботу в загальноосвітню школу на посаду вчителя математики. В працівника звання кандидата фізико-математичних наук. Працівник працював викладачем у вузі.

Apofis Gloryschosen
Інформаційні технології в ПТО 

Чи поділяються групи на 30 і більше осіб при вивченні предмету інформаційні технології в закладах ПТО

Zara
Реорганізація сільської школи і скорочення вчителів 

Пропрацювала вчителем математики, інформатики та фізики у сільській школі три роки (за дипломом вчитель математики). Зараз вийшло так, що класів у середній ланці майже немає і школу І-ІІ ступенів переробляють у початкову школу. Про цю ситуацію перед відпусткою вчителів не попереджали. Виходить, що ми дізналися про це тільки зараз, коли залишилося декілька днів до 1 вересня. Які законні кроки має зробити керівництво у мій бік? Якщо керівництво не може запропонувати мені інших годин, то я підлягаю скороченню? Як це законно відбувається? Буду вдячна за посилання на нормативні документи, які регулюють ці питання.

Наталия Якусевич
Завідувач кабінетом 

Добрий день! Чи може викладач-сумісник у ПТНЗ бути завідувачем кабінетом? Дякую!

Наталья Грезент-Енина
педнавантаження 

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації: В закладі з мого предмета є меньше годин, ніж треба на ставку. Я працюю основним викладачем. Що треба для оторимання ставки? Вдячна за відповідь

Leta
Перевод с очного отделение на заочное 

Добрый день , скажите пожалуйста , смогу ли я перевестись с очного отделения на заочное в начале года ? Специальность -фармация .

Назар Бакрі
Заклад відмовляється зараховувати на різні рівні освіти за кошти державного бюджету. 

Вступив на магістратуру на бюджетне місце. Наказ уже опублікований в університеті. Паралельно навчаюся у тому ж закладі на бакалавраті. Також за кошти державного бюджету, але за іншою спеціальністю. Сьогодні отримую дзвінок від приймальної комісії з повідомленням, що навчання на двох "бюджетах" неможливе, хоча і рівень бакалавра, і магістра здобуваю вперше за рахунок державного бюджету. У мене уже є освіта бакалавра за скороченим терміном (після коледжу) здобута за власні кошти. Якщо хтось стикався з таким, підкажіть, будь ласка, яким чином мені діяти.

Lidia Mironova
Щодо конкурсу директорів 

Добрий день! чи маю я право подавати свою кандидатуру на посаду директора школи у два ЗЗСО , які знаходяться в одній ОТГ. Конкурси відбудуться неодночасно