Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання-відповіді
Якщо ви хочете надати відповідь на запитання іншого користувача, ви можете зробити це натиснувши посилання «Відповісти» під конкретним запитанням. За всі запитання та відповіді можна голосувати поставивши «+» чи «-», що додає рейтинг конкретному користувачу та збільшує довіру до його відповідей. Також ви можете відправляти скарги адміністрації сайту на запитання та відповіді інших користувачів, щоб зробити це необхідно натиснути «X» в правому верхньому кутку конкретного запитання чи відповіді. Для того щоб відповідати на запитання необхідно зареєструватися.
Аватар
Запитання
Аня Саня
Основне місце роботи чи по сувмісництву 

Доброго дня! До вас звертається за порадою асистент вчителя. В школі працюю асистентом вчителя з 2013р. До цього року я і мої колеги асистенти працювали на 0,5 ставки. На початку 2019-2020 н.р.всі вони(4 асистенти) отримали повне навнтаження (ставку) крім мене.Справа в тому, що я є також священнослужителем нашого села. Але я в церкві не маю трудової книжки,трудового договору і жодних документів які б свідчили про офіційне працевлаштування (зарплату в розмірі 2500 грн. отримую з корзини,що стоїть біля іконки. Обслуговую 190 дворів. В мої обв'язки входять служби, хрещення, похорони, вінчання. Графік роботи можна коригувати) . 1) Чи законно ввжають служіння в храмі основною роботою, а в школі - за сумісництвом? 2) Чи можу рзрахвувати на ставку асстента вчителя ( маю освіту і духовну - і державну - Кіровоградський державний педагогічний університет ( Центральноукраїнський державний педагогічний університет). імені Володимира Винниченка за спеціальністю вчитель історії. Файно дякую.

Оксана Хомин
атестація у 2020 році 

Працюю вчителем хімії та зарубіжної літератури (закінчила два ВНЗ). вчитель вищої категорії. Курси з хімії пройшла у 2017 році, а із зарубіжної літератури - 2015 (за перспективним планом курсової підготовки мала пройти курси із зарубіжної літератури у 2020 р., але тепер накопичувальна система). Планова атестація у 2020 році. Чи проатестують мене? Чи можливо ще пройти курси підвищення кваліфікації із зарубіжної літератури?

Татьяна Кожухарь
Чи можу я атестуватися на 2 категорію? 

Я, вихователь дитячого садка. Маю вищу педагогічну освіту за спеціальністю – вчитель початкових класів. Працюю у садку 12 років, педагогічний стаж 24 роки, проходила двічі курсі підвищення кваліфікації, як вихователь. Надайте , будь ласка, роз'яснення щодо атестації педагогічних працівників, які працюють у закладах дошкільної освіти не за фахом. Двічі атестувалася, але залишаюся «спеціалістом», тому що маю не фахову освіту.

Таня Ткаченко
Вибір редакції 

Доброго дня!Я отримала сертифікат.Ч и можу я отримати "Вибір редакції"?Як що так,то як це зробити?

Іванна
Вчитель говорить, що якщо як аргумент у власному висловлюванні буде наведений твір із зарубіжної літератури, то бали за аргументацію будуть неповними. Чи так це? Як показує практика? 

Вчитель говорить, що якщо як аргумент у власному висловлюванні буде наведений твір із зарубіжної літератури, то бали за аргументацію будуть неповними. Чи так це? Як показує практика?

Катерина
Право на викладання " Ритміка" 

Я - сурдопедагог , вчитель початкових класів. Музична освіта відсутня. Чи маю я право викладати у четвертому класі " Ритміку"?

Шал2701
Які предмети ЗНО потрібно складати для педагога організатора? 

Які предмети зно потрібно здавати щоб навчатись на педагога організатора?

Olena
Розподіл годин 

Чи має право викладати англійську мову в старших класах(10, 11) вчитель, який має спеціальність 'французька мова'. Раніше він викладав англійську в 1-9 класах і був проатестований як вчитель англійської та пройшов курсову перепідготовку. Крім цього вчителя в школі працюють інші вчителі з спеціальністю 'англійська мова' але не всі мають повне навантаження. Всі вчителі були прийняті з неповним тижневик навантаженням.

Иван
Чи може бути в групі подовженого дня більше 40 учнів? 

Який нормативний документ регламентує кількість дітей у групі подовженого дня? Який вихід, якщо адміністрація пропонує зарахувати більше 30 дітей?

Nst264
Заробітна плата вихователя, атестація 

Доброго дня! Я маю вищу освіту, другого (магістерського) рівня за спеціальністю "Філолог", влаштовуюсь вихователем у ДНЗ на 27,5 год/тиждень, – цікавить розмір заробітної плати та мій розряд?! Мій загальний педагогічний стаж – 5 років (педагог-організатор, вихователь та вчитель початкових класів), не враховуючи 2 роки педагогічного училища та 1,9 декретної відпустки. Я хочу підвищити свій рівень освіти та отримати кваліфікаційну категорію. Коли я можу атестуватися? Щиро дякую!

АН
Навчання в спортивнiй i художнiй школах 

Моя дитина пiсля школи ходить ще у спортивную i художню школи. В розкладi занять два днi спiвпали. Чи можна , наприклад, в понедiлок вiдвiдувати художню школу, у вiвторок спортивну? Чи не буде це порушенням? Iншi днi занять не спiвпадають.

Анна Кудрявцева
Як правильно заповнити журнал при індивідуальній формі навчання? 

Як правильно заповнити журнал при індивідуальній формі навчання?

Павлюк
Якщо іти вчитися на професію перекладач чи можна буде потім робити в школі вчителем англійської мови 

Якщо іти вчитися на професію перекладач чи можна буде потім робити в школі вчителем англійської мови

Morika14
ГПД різновікова група 

Чи може у сільській та гірській місцевості ГПД складатися з учнів 3-6 класів

Валентина Паніотова
Чи може моя дитина не здавати ЗНО ? 

Чи може моя дитина не здавати ЗНО ,а скласти іспити в школі? Навіщо тріпати нерви собі та вчителям?

Morika14
ГПД 

Чи може ГПД у сільській та гірській місцевості складатися з учнів 3-6 класів?

Настя
Відшкодування 

Доброго дня. Якщо студент 1 курсу на державній формі навчання відрахується до 10 вересня, то чи буде він відшкодувати кошти державі при перепуступані наступного року на державну форму? І якщо дитина вступить на плату форму, чи змогли вона претендувати на переведення на вакантне державне місце (пільги дитини учасника АТО)?

lerakhugol
ЗНО 2020 по английскому языку 

Разрешается ли пользоваться словарем на ЗНО 2020 по английскому языку?

Vchytel
2клас НУШ розподіл годин англ.мова 

Підкажіть ,будь ласка,чи може бути 2 год. англійської мови у 2 класі за нуш,якщо у постанові кабміна вказано 105 год. на рік.

Орися Поліщук
Сумісництвом чи довантаження вчителів різних ЗЗСО району? 

Після прийняття нового Закону "Про освіту" коли ЗЗСО отримали повну автономію як правильно оформляти вчителя на роботу якщо в одному закладі вчитель 0.5 ст. і хоче ще 0.5 ст. в іншому навчальному закладі,чи приймати по сумісництву чи внутрішнім наказом просто довантажити 0.5 ст.? Чи можна конкретні посилання на нормативні акти?