Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання-відповіді
Якщо ви хочете надати відповідь на запитання іншого користувача, ви можете зробити це натиснувши посилання «Відповісти» під конкретним запитанням. За всі запитання та відповіді можна голосувати поставивши «+» чи «-», що додає рейтинг конкретному користувачу та збільшує довіру до його відповідей. Також ви можете відправляти скарги адміністрації сайту на запитання та відповіді інших користувачів, щоб зробити це необхідно натиснути «X» в правому верхньому кутку конкретного запитання чи відповіді. Для того щоб відповідати на запитання необхідно зареєструватися.
Аватар
Запитання
Marina Chudak
Поступления 

Здравствуйте интересует такой вопрос я гражданка Литвы, можно ли у вас поступить на психологию. Цена. И можно ли обучаться на русском языке? С уважением Марина

Маргарита Мамонова
Чи зберігається категорія? 

Вітаю. 2 роки тому я атестувалася як вчитель біології і отримала 2 категорію. Зараз працюю вчителем початкових класів, одночасно навчаючись в університеті за цим фахом. Чи зберігається категорія в цьому випадку?

Карина
Чи враховується супровід дітей в шкільному автобусі до ДНЗ і від нього до основного відпрацьованого часу 

Я працюю вихователем в сільському садочку. Щодня супроводжую дітей в шкільному автобусі до ДНЗ. Чи враховується цей час як відпрацьований?

Віталій
ЗНО 2020 

Добрий вечір, коли буде перелік предметів для вступу до ВНЗ 2020 після 11-го класу?

Ольга Чихичина
Доброго всім дня. Мене турбує одне питання, тому вирішила звернутися зі своїм запитанням. В 2018 році мені була присвоєна 1 категорія.Чи можу я писати заяву на позачергову у 2019-2020 навчальному році. Стаж роботи 12 років.Буду вдячна за відповідь. 

Здрастуйте!! Мене турбує одне питання..????... Попередня атестації була в 2017-2018 н.р.так у 2018 була присвоєна1 категорія . Чи можу я цього річ(2019-2020) атестуватися позачергово на вищу категорію?? Стаж маю 12 років.

Аліна
Чи може учитель 1 класу працювати ЗДНВР? 

Чи може учитель початкових класі (1 кл. НУШ) з тижневим навантаженням 22 год, бути класним керівником (1 клас) і ЗДНВР на 0,5 ставки? Як буде проводитися оплата праці цього працівника?

Аліна
Робочий час учителя в школі 

Чи повинен учитель щодня після проведених уроків відсиджувати у школі ще одну астрономічну годину, коли готуватися до уроків немає змоги: у класі немає комп'ютера, методичні посібники для написання конспектів чи роздаткового матеріалу дома. У Статуті школи цієї вимоги не передбачено, у Колективному договорі теж. Але заступник директора озвучила це на педраді перед початком навчального року. Чи можу я після уроків і заходів, передбачених планом роботи школи, іти додому?

Ivanna Pryhodko
Коли можу атестуватися як вчитель української мови? 

Добрий вечір :) Я маю 7 років педагогічного неперерваного стажу. З них 3 - це відпустка по догляду за дитиною. Фактично викладаю мову третій рік. Прийнята на роботу як вчитель зарубіжної літератури. Освіта - вища, спеціаліст. У 2018 році здобула другу вищу освіту, магістр. Питання: 1.Чи можу я просити проатестувати мене? 2.Така атестація вважається черговою, чи позачерговою? 3.Чи правильно я розумію, що курсова підготовка не є обов,язковою у зв,язку з тим, що я недавно (у 2018 р.) закінчила навчання в університеті?

Валентина Валентина
Відпустка майстра виробничого навчання воддінню 

Доброго дня!! Прошу надати роз'яснення про тривалість відпустки майстра виробничого навчання водіння (код КП 3340)

Володимир Мініч
 

Це інша посада. До атестації за цією посадою по спеціалісту.

Виктория Виктория
Звільнення дитини-спортсмена з фізкультури 

Яка стаття нового Закону України про Освіту передбачає звільнення дитини, що займається спортом, від уроків фізичної культури.

Наталя Сенів
категорія вихователя ГПД 

яка має бути категорія у вихователя ГПД : 1) якщо її займає вчитель предметник вищої категорії який не атестований на вихователя ГПД; 2) як здійснювати оплату праці вчителю вищої категорії з математики яка довантажена ГПД

Світлана
Про перевід на іншу посаду 

Доброго дня! Потрібна дуже Ваша кваліфікаційна допомога. За моєю ініціативою у 2012 році я написала заяву про перевід з посади майстра в/н (була повна ставка) на посаду вчителя на повну ставку, так як дана посада вчителя з професії "Секретар-друкарка" була вільна. Директор написав у резолюції, що перевід неможливий оскільки прийнято вчителя, але вчителя фактично не було взято, і в наказах таких записів не має. Під психологічним тиском директора я написала заяву на вчителя на 11 годин, чи це не було скорочення? Було взято на посаду майстра людину. Пропрацювавши декілька років вона звільнилась. Мені керівник, щоб не брати людину давав 0,5 ставки майстра. У 2016 році ним не хотілося відкривати групу, порушуючи закон і примушуючи дітей обрати іншу професію. Я написала до голови адміністрації і дану групу було відкрито(згідно закону). Після цього продовжилося цькування, психологічний тиск на мене, щоб я написала заяву, що відмовляюся від суміщення посади майстра я і написала. Далі цькування не припинялося і різними методами мене принижуючи (не давали 11 годин, а меньше, переставляли розклад так, щоб мені не надавати заміну і т.д.). В цьому році 19.06 я написала заяву, щоб надав мені дозвіл виконувати обов'язки майстра, мені відмовив, написавши що посада зайнята і після цього в 20 числах червня погодив штатний розпис. Дуже сподіваюсь на вашу допомогу. Як захистити свої права? І як відстояти себе у даному випадку? ДУЖУ СПОДІВАЮСЬ, ЩО ВІДПОВІСТЕ.

Юлія
Ким працювати 

Доброго дня ким можна працювати після закінчення спеціальності Біологія та здоров'я людини чи можна працювати масажистом після закінчення такої спеціальності?

Юлія
Ким працювати 

Доброго дня ким можна працювати після закінчення спеціальності Біологія та здоров'я людини чи можна працювати масажистом після закінчення такої спеціальності?

Viktorovna
Педагогічне навантаження 

Добрый день! Працюю в школі перший рік, навантаження 11 годин. Одночасно навчаюся на 1 курсі магістратури за відповідною спеціальністю. Чи маю я право брати більше годин, ще не маючи диплому магістра?

VsN
дравствуйте!я сирота,меня отчислили на 3 курсе колледжа,за 2 месяца до выпуска!я хочу восстановится,у меня ребенок и я мать одиночка! могу ли я востановится на бюджет? 

дравствуйте!я сирота,меня отчислили на 3 курсе колледжа,за 2 месяца до выпуска!я хочу восстановится,у меня ребенок и я мать одиночка! могу ли я востановится на бюджет?

АН
Заява на посаду 

Було прийнято на посаду вчителем росiйськоi мови, в цьому роцi дали 18 годин зарубiжноi лiтератури та 2 години факультативу з росiйськоi мови. Чи треба писати заяву на посаду вчителя зарубiжноi лiтератури? Чи зараз заяви не пишуть?

zoya
програми з фізики для 11 класу за ред Локтєва та астрономії Яцківа 

До Вас звертається вчитель фізики, яка у минулому 2018-19 н.р. працювала у 10 класі за програмою Локтєва В.М. У переліку за листом МОН України у 11 класі такої програми взагалі немає. Зате є у 10 класі АСТРОНОМІЯ, яка вивчається у 11 класі, і програми для 11 класу рівнів стандарт, академ і профіль. Як бути? Моя дирекція пропонує у 11 класі взяти програму Ляшенка О.І., (хоча 10 клас - Локтєв), але вона не збігається з програмою Локтєва В.М. Така ж проблема з астрономією , автор Яцків Я.Я.(тут теж помилка - Яцків Я.С. ). У навчальному плані записано предмет «Фізика і астрономія», у методичних рекомендаціях «ФІЗИКА » і «АСТРОНОМІЯ». Як бути? Через ці невідповідності я другий тиждень не можу облікувати уроки у класному журналі. Дуже прошу допомогти!!!!!!

Нина Колпакова
Чи має право директор школи змушува вчителя працювати безкоштовно, мотивуючи " виробничою необхідністю"? 

Директор школи змушує вчителя замінювати іншого вчителя безкоштовно. Чи це законно?